درست کردن قهوه فوری، چطور می توان بهترین طعم قهوه فوری را آماده کرد؟

0

قدمت قهوه حداقل به سال 1890 باز می گردد و بیش از یک قرن یک صنعت بزرگ بوده است. بیشتر مصرف کنندگان آن را برای راحتی و سلیقه به دنبال درست کردن قهوه فوری هستند!

خیلی از افراد از اینکه قهوه ای که دم می کنند مزه آب بدهد بیزارند و دوست دارند هر قهوه ای که درست می کنند طعم آب آن غالب نباشد تا مزه واقعی قهوه را بچشند!

در این مطلب روش صحیح درست کردن قهوه فوری با آب و شیر را خدمتتون توضیح میدهیم تا این بار یک قهوه با طعم خود قهوه که خیلی سریع هم آماده می شود نوش جان کنید!

فروشگاه قهوه کافی مافی

مواد مورد نیاز برای یک لیوان قهوه فوری عالی

قهوه فوریقهوه فوری

آب جوش

شیر یا خامه

شکر (اختیاری)

طعم دهنده ها، مانند پودر کاکائو، وانیل یا دارچین

شربت طعم دار یا سیروپ (اختیاری)

عصاره وانیل (اختیاری)

روش تهیه قهوه فوری

قهوه فوریقهوه فوری با کیفیت بخرید. تقریبا هیچ مارک قهوه فوری نمی تواند با قهوه معمولی رقابت کند، اما برخی از آنها بسیار مناسب و معقول هستند.

سعی کنید بسته بندی با عنوان “فریز شده و خشک” را پیدا کنید چون عطر و طعم بیشتری نسبت به نوع “خشک شده با اسپری” دارند.

اگر برچسب مشخص نمی کند، قوام و شکل دانه های آسیاب شده را نگاه کنید!

اگر باز هم در تشخیص مشکل داشتید بهتر است مارک های گران قیمت تر که بیشتر بر کیفیت محصول شان کار می کنند بخرید! البته همشون نه و بهتر مطلب بیشتر بخوانید را مطالعه بفرمایید!

خرید قهوه فوری

کتری آب جوش

یک کتری آب جوش کنید. از آب از قبل مانده در کتری خود استفاده نکنید، که می تواند طعم نهایی را نامطلو ب کند. سعی کنید آب تازه در کتری ریخته و جوش کنید.

اگر در یک منطقه ای که دارای آب سخت است زندگی می کنید یا آب شیر شما طعم بدی دارد، سعی کنید ابتدا آن را تصفیه کنید.

اگر کتری ندارید، قبل از افزودن قهوه، لیوان آب را درون مایکروویو جوش کنید.

نکته قابل توجه اینست که آب درون مایکرویو اگر بیش از حد گرم شود می تواند “منفجر شود”. با گذاشتن قاشق چای خوری چوبی خود درون لیوان تان از این کار جلوگیری کنید.

ریختن در لیوانقهوه فوری را درون لیوان بریزید. اولین باری که مارکی را امتحان می کنید، دستورالعمل های بسته را دنبال کنید.

اگر هیچ توصیه ای در بسته بندی وجود ندارد، 1 قاشق چای خوری کمی گرد (5 میلی لگرم ) را برای هر 240 میلی لیتر آب امتحان کنید.

مخلوط با آب یخ

می توانید قبل از ریختن آب جوش در کمی آب سرد (اختیاری) هم بزنید. فقط کافی است آب سرد را برای خنک کردن قهوه اضافه کنید و آن را درون لیوان هم بزنید. این آماده سازی به قهوه شما طعمی نرم تر و لطیف می بخشد!

آب جوش بریزید

آب جوش را بر روی آن بریزید. قهوه فوری زمان تولیدش از خشک شدن در آب عصاره گیری شده است، بنابراین عطر و طعم آن تقریبا تنظیم شده است.

این بدان معنی است که درجه حرارت آب مورد نیاز برای درست کردن قهوه فوری بسیار کمتر از قهوه معمولی است. فقط بگذارید کتری برای چند دقیقه اول خنک شود و بعد آن را اضافه کنید.

شیر در قهوه فوری بریزیدشکر و شیر را هم بزنید و به لیوان اضافه کنید (اختیاری).

بیشتر مخلوط های فوری می توانند از کمک طعم دهنده استفاده کنند. به همان اندازه و یا به همان اندازه که دوست دارید هم بزنید ، مطمئن شوید که تمام شکر حل می شوند.

تست کنید

طعم آن را تنظیم کنید.  انتخاب های طعم دهنده ها می تواند قهوه فوری را لذت بخش کند.

موثرترین راه برای بهبود طعم قهوه فوری شما این است که با تست کردن پی در پی طعم دلخواه خودتان را درست کنید.

یک قاشق چای خوری قهوه اضافی (5 میلی گرم) قهوه را امتحان کنید، اگر دم کرده خیلی آبکی باشد، یا اگر طعم خیلی تلخی داشت، یک قاشق دیگر شکر اضافه کنید.

هر بار از قاشق و لیوان یکسان استفاده کنید تا معیار نسبت قهوه به آب را داشته باشید.

خرید قهوه استارباکس

باقیمانده را دور نریزید

باقیمانده ها را در یک ظرف دربسته مانند فلاسک ذخیره کنید. رطوبت، عطر و طعم قهوه فوری شما را خراب می کند. آن را در محفظه نگه دارید.

اگر در آب و هوای مرطوب زندگی می کنید، پس از استفاده از آنها، بقیه را به ظروف کوچکتر منتقل کنید. با این کار میزان هوای وارد شده به قهوه به حداقل می رسد. در مناطق گرمسیری خیلی مرطوب، یخچال و فریزر ممکن است خشک تر از کمد شما باشد!

سفارشی کردن قهوه فوری با شیر

قهوه فوری با شیر

می توانید آب را با شیر جایگزین کنید. اگر تکنیک های فوق کمک نمی کند، سعی کنید تمام آب را با شیر گرم جایگزین کنید. شیر را روی اجاق گاز گرم کنید تا شروع به حباب در لبه ها کند. به جای آب آن را روی پودر قهوه بریزید.

مراقب شیر باشید و گاهی اوقات آن را هم بزنید. شیر بدون مراقبت می تواند به سرعت سرریز شود.

طعم دهنده قهوه اگر شما یک کف ساز دستی ندارید، می توانید شیر و قهوه فوری را با تکان دادن آن در یک ظرف دربسته شیشه ای کف دار کنید.

برای آماده شدن مخلوط با یک قاشق، قهوه فوری و شکر را به یک فنجان اضافه کنید، سپس در آب کافی هم بزنید تا خمیر ایجاد شود. این کار را با تکان دادن قاشق می توانید انجام دهید تا کف ایجاد شود، سپس در شیر داغ هم بزنید.

طعم دهنده

اضافه کردن طعم دهنده ها، طعم های قوی و معمولاً شیرین روش دیگری برای رسیدن به طعم دلخواه در قهوه فوری شما می باشد در اینجا چند پیشنهاد هستند:

  • استفاده از شیر و شکر که در بالا نیز به آن اشاره شد.
  • طعم دهنده هایی مانند عصاره وانیل، پودر کاکائو یا دارچین نیز به قهوه شما عطرو طعم دلپذیزی می دهد.
  • شکر را با شربت های طعم دار یا همان سیروپ مورد علاقه خود جایگزین کنید. حتی می توانید اسانس یا عصاره قهوه مایع خریداری کنید طعم قهوهفوری کاملا شبیه به قهوه دمی به دست آورید.

به خاطر داشته باشید که شربتهای تجاری یا همان سیروپ ها اغلب شامل شربت ذرت با فروکتوز بالا هستند.

خرید دانه قهوه

  • روغن نارگیل یا کره را به قهوه خود اضافه کنید. همه این روند را دوست ندارند، اما ممکن است وقتی یکبار آن را امتحان کنید، نظر خود را تغییر دهید.

سیروپ

 

بعد از درست کردن قهوه فوری، آن را با 1 قاشق غذاخوری (5 میلی گرم) روغن نارگیل یا کره در مخلوط کن بریزید و مخلوط کنید تا کف کند. یا از کف ساز دستی برقی استفاده کنید!

 

پرسش ، پاسخ ، دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture