قهوه فوری چیست، انواع آن و خصوصیات هر کدام را بشناسیم

من مطمئن هستم که در طول مسیر، همه ما در راهرو قهوه در یک سوپر مارکت ایستاده ایم، نمی دانم چرا این مارک های قهوه فوری از نظر قیمت بسیار متفاوت هستند!

ما سرانجام در مورد یکی تصمیم می گیریم! نسکافه، کافی میکس یا کاپوچینو را انتخاب کرده تا وقتی رسیدیم خونه یه قهوه سریع و خوشمزه بخوریم!

انواع زیادی از مارک های قهوه فوری در بازار وجود دارد! اما سه دسته اصلی از انواع قهوه فوری وجود دارد! بهتر است آنها را بشناسیم تا بهترین انتخاب را بکنیم.

لوله های آب گرم

درست کردن قهوه فوریقبل از شروع، مهم است که درک کنیم که قهوه فوری در اصل “قهوه از قبل تهیه شده” است. آنها از دانه های کامل قهوه درست می شوند، که به یک میزان آسیاب و با فشار زیاد تولید می شوند.

در اثرحضور لوله های آب داغ دانه های آسیاب شده قهوه شروع به کم آب شدن می کنند. سپس آن را باز هم آسیاب تا به قطعات کوچکتر تقسیم و در نهایت پودر نرمی می شود که ما آن را به عنوان قهوه فوری می شناسیم.

انواع قهوه فوری و انتخاب بهترین آنها

فریز شده و خشک

بهترین نوع قهوه فوریاین نوع به طور معمول به عنوان بالاترین سطح قهوه فوری موجود قابل قبول است. قهوه فوری فریز شده خشک از دانه های قهوه با کیفیت بالاتر مانند انواع عربیکا تهیه می شود.

بافت و نشانه اصلی قهوه فریز و خشک شده این است، هنگامی که بین دو نوک انگشتان خود قرار دهید، شکستن آن آسان نیست و له نمی شود.

روش موجود در مورد یخ زدگی قهوه: “عصاره قهوه در حدود 40 درجه سانتیگراد منجمد و به دانه ها اضافه می شود. سپس دانه های آسیاب شده یخ زده در دمای پایین و تحت خلاء خشک می شوند. کیفیت عطر و طعم در اثر دمای بسیار پایین و خشک شدن ملایم محافظت می شود. ”

می توانید ببینید که چرا این نوع قهوه ها به طور کلی پذیرفته شده و از کیفیت بالاتری برخوردار هستند. حفظ عطر، مشخصات طعم بهتر، استفاده از دانه های قهوه با کیفیت بالاتر و روش کم آبی.

مارک های معروف قهوه فوری فریز شده و خشک شامل نسکافه گلد، جاکوبز می باشد که می توانید با اطمینان از کیفیت  آن ها به صورت آنلاین از طریق فروشگاه اینترنتی کافی مافی سفارش دهید.

خشک شده با اسپری

اقتصادی ترین قهوه فوریمعمولاً به عنوان ارزانترین قهوه فوری “سطح بالا” پذیرفته می شود. این دانه قهوه با کیفیت پایین تر ساخته شده است.

فرآیند خشک کردن اسپری ارزان تر است و در این روش بسیاری از طعم های ذاتی قهوه از دست می روند. در استفاده از دانه های قهوه پر مصرف مقدار زیادی از طعم از بین می رود.

بافت قهوه خشک شده با اسپری، تفاوت زیادی با بافت یخ زده دارد. چرخاندن یک دانه آسیاب شده قهوه بین دو نوک انگشت نشان می دهد که به راحتی خرد می شود.

با چشم هم می توان دریافت که قهوه خشک شده با اسپری گردتر، متخلخل تر و شکننده تر به نظر می رسد. رنگ آن هم به مراتب تیره تر از قهوه یخ زده است.

روش اسپری کردن قهوه خشک این است که “جریان هوای گرم برای تبخیر آب قهوه استفاده می شود. قهوه در لوله ای که هوای گرم از آن عبور می کند، تحت فشار زیاد می چرخد. ”

از مارک های معروف قهوه خشک شده با اسپری نسکافه کلاسیک است.

بر اساس کاسنی

کاسنی در قهوه فوری!اینجاست که بسیاری از مصرف کنندگان فریب می خورند. کاسنی یک گیاه کاملاً متفاوت از قهوه است. در برخی از مارک های “قهوه فوری” که از کاسنی استفاده می کنند، فقط مقدار کمی از قهوه در داخل آن وجود دارد.

این نوع از قهوه ها برای فروش به صورت انبوه به كسانی كه توانایی تهیه قهوه مناسب را ندارند و همچنین كسانی كه تحمل كافئین زیاد را ندارند تولید شده است.

نشانه های نوشیدنی شما که مبنی بر کاسنی است این است که تقریباً به رنگ نارنجی ظاهر می شود و اختلاف آن با  قهوه خشک شده با اسپری و فریز شده زیاد است.

اگر یک دانه در بین دو نوک انگشت دست تان بذارید  بلافاصله له می شود و هیچ بوی قهوه ایی قابل تشخیص نیست.

قهوه کاسنی نوشیدنی است که ترکیبی از کاسنی و قهوه می باشد. نسبت قهوه به کاسنی می تواند به اندازه 3 به 1 یا به میزان 1 به 3 باشد. قهوه کاسنی از رست و آسیاب کردن ریشه های گیاه کاسنی تهیه می شود.”

0/5 ( 0 نظر )

پرسش ، پاسخ ، دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture