تفاوت قهوه و نسکافه در چیست؟ معرفی 6 تفاوت اصلی آنها! (بخش اول)

تفاوت قهوه و نسکافه (قهوه فوری) یکی از مهمترین موضوعاتی که دوست داران قهوه همیشه آن را از خود سوال می کنند،

ما در این مقاله 6 تفاوت اصلی بین قهوه آسیاب شده و قهوه فوری که به اصطلاح ما آن را نسکافه می نامیم را برای شما توضیح می دهیم.

یک موضوع مهم که دوست داران قهوه هنگام تصمیم گیری برای تهیه قهوه رو به رو می شوند، انتخاب میان قهوه فوری و قهوه  آسیاب شده می باشد. در بسیاری از دفاتر و شرکت های مختلف چیزی که جلب توجه می کند وجود دستگاه های تهیه قهوه و همچنین وجود بسته بندی های نسکافه و قهوه فوری می باشد.
اما سوالی که پیش می آید این است که، چرا هر دو نوع قهوه موجود می باشد؟ و مهمتر از آن، تفاوت بین قهوه و نسکافه های موجود در چیست؟ ما در اینجا سعی داریم این موضوع را توضیح دهیم  و جواب این سوال ها را پاسخ دهیم.
نکته: منظور از قهوه همان قهوه آسیاب شده می باشد و منظور از نسکافه همان قهوه فوری می باشد که در بین ما ایرانی ها به اسم های قهوه و نسکافه رواج پیدا کرده اند.

 

1.قهوه آسیاب شده دانه های واقعی قهوه است در حالی که قهوه فوری اینگونه نیست!

نسکافه

تفاوت قهوه و نسکافه (قهوه فوری) در موارد مختلفی می باشد که مهمترین آن در آنچه که آنها ساخته می شود نهفته است، در اصل هر دو قهوه آسیاب شده و قهوه فوری، قهوه هستند.

قهوه یک دسته از دانه های قهوه می باشد که به اندازه کافی و مناسب آسیاب شده اند، طبق سفارشی که شرکت های مختلف می دهند دانه های قهوه به همان اندازه آسیاب می شوند و درون بسته بندی های مختلف قرار می گیرند و در اختیار مصروف کننده قرار می گیرند.

در حالی که در مورد نسکافه و قهوه فوری این موضوع متفاوت است، در تهیه این نوع قهوه طبق فرایند های مختلف ابتدا قهوه آسیاب شده را در یک برج بزرگ تهیه قهوه فوری دم کرده و این قهوه دم شده را به دو روش خشک کرده و این کار به گونه ای انجام می شود که قهوه تهیه شده با ترکیب رطوبت دوباره طعم و عطر قهوه را از خود خارج می کنند.

به طور خلاصه نسکافه از قهوه آسیاب شده ای تهیه می شود که قبلا دم کشیده است، به همین خاطر می توان گفت که قهوه دارای طعم بسیار بیشتر با عمق بیشتر و رایحه وسیع تر نسبت به نسکافه می باشد.

البته این موضوع بسیار وابسته به دانه های قهوه استفاده شده در تهیه هر دو نوع قهوه دارد، و به همین دلایلی که گفتیم قهوه فوری (نسکافه) اصولا دارای قیمت کمتری نسبت به قهوه آسیاب شده دارد.

2. نسکافه یا همان قهوه فوری در مایعات حل می شود!

 

حل شدن در مایعات

در ادامه به بررسی یکی دیگر از مهمترین تفاوت قهوه و نسکافه می پردازیم.

همانطور که توضیح دادیم نسکافه در واقع همان قهوه دم کرده می باشد که خشک شده است به همین خاطر به راحتی قابل حل در مایعات می باشد.

در تهیه آن به میزان آبی که برای حل کردن استفاده می کنید بسیار دقت کنید و سعی کنید اصولا از آن مقداری که توصیه شده است آب کمتری برای تهیه قهوه فوری خود استفاده کنید چون نسکافه به خودی خود اصولا دارای طعم سبکی می باشد که آب زیاد باعث ایجاد یک طعم نامطلوب برای نسکافه شما می شود.

اغلب در تهیه قهوه های فوری از ترکیباتی مانند شکر، پودر شیر و افزودنی های دیگر برای ایجاد یک نوشیدنی مناسب برای ذائقه های مختلف استفاده می کنند.

در مورد قهوه ولی موضوع فرق می کند و هرچقدر هم که شما بخواهید آن را داخل آب حل کنید و یا با مایعات دیگر ترکیب کنید باز هم به طور کامل حل نمی شود و قهوه آسیاب شده در آن به صورت جامد باقی خواهد ماند.

برای امتحان نیز اگر آن را با مایعی مخلوط کنید و چند دقیقه آن را در محلی بدون حرکت قرار دهید متوجه می شوید که پودر قهوه شما در ته لیوان شما کاملا ته نشین شده است.

دلیل این امر نیز میزان فیبر بالای قهوه می باشد که در آب حل نمی شوند، تقریبا شبیه ترکیب دارچین و قهوه که دارچین در قهوه ناپدید نمی شود فقط به قسمت پایین قهوه می رود.

در نتیجه می توان گفت استفاده از قهوه فوری و نسکافه برای تهیه محصولات جانبی قهوه گزینه مناسب تری نسبت به قهوه به شمار می آید، همچنین برای تمیز شدن ظروف 🙂

منبع: www.coffeeandteacorner.com

0/5 (0 نظر)

پرسش ، پاسخ ، دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture