تفاوت قهوه و نسکافه در چیست؟ معرفی 6 تفاوت اصلی آنها! (بخش دوم)

تفاوت قهوه و نسکافه در بین دوست داران قهوه آنقدر موضوع پر اهمیتی به حساب می آید که ما سعی داریم در ادامه بحث قبلی خود به این موضوع پرداخته تا بتوانیم شاید تمام سوالات شما را در این موضوع پاسخ دهیم.

در بین کسانی که مصرف کننده همیشگی قهوه می باشند شاید مصرف قهوه فوری و نسکافه خیلی با استقبال رو به رو نشود و طعم آن به خاطر مواد افزودنی آن خیلی به مذاقشان خوش نیاید.

ولی با توجه به ویژگی های خاص قهوه فوری و نسکافه باعث شده است که در جهان با طرفدار بی شماری همراه باشد که ما توصیه می کنیم اگر آن را امتحان نکرده اید یک بار به سراغ نوشیدن این قهوه بروید.

حال به سراغ ادامه بحث خود در مقاله قبلی پرداخته و به موضوع تفاوت بین قهوه و نسکافه می پردازیم.

3. کافئین بالاتر قهوه نسبت به نسکافه و قهوه فوری

کافئین نوشیدنی

قهوه (قهوه آسیاب شده) اغلب کافئین بیشتری نسبت به قهوه فوری و نسکافه دارد و این مربوط به دو مورد بسیار مهم است که هنگام دم کردن قهوه اتفاق می افتد.

کافئین را باید از دانه های قهوه و قهوه آسیاب شده استخراج کنید، و این کار زمانی اتفاق می افتد که قهوه شما در معرض گرما قرار گیرد، به همین خاطر وجود آب گرم به همراه قهوه شما باعث بیرون کشیدن کافئین از قهوه شما می شود و هرچقدر این زمان بیشتر باشد این اتفاق بیشتر می افتد و کافئین بیشتری استخراج می شود.

و همین موضوع باعث می شود که شما در مورد قهوه خود قدرت کنترل داشته باشید در مورد میزان کافئین، به طور مثال قهوه ترک یا فرنچ پرس به خاطر نحوه دم کردن و میزان ارتباط با گرما دارای کافئین بالا می باشند.

در حالی که این موضوع در مورد نسکافه و قهوه شما کاملا متفاوت است و اصلا در اختیار شما قرار ندارد و فقط وابسته به شرکت سازنده نسکافه می باشد که اکثرا سعی در تهیه قهوه با کافئین بالا دارند.

البته بعضی افراد بر این عقیده اند که با استفاده بیشتر از نسکافه می توانند به کافئین بیشتری دسترسی پیدا کنند که این امر دارای معایبی همچون تلخی بیش از حد نوشیدنی و همچنین مشکلات سلامتی به همراه دارد.

 

4. کیفیت پایین و ارزان تر قهوه فوری و نسکافه

تفاوت قهوه و نسکافه

تفاوت قهوه و نسکافه شامل ابعاد اقتصادی نیز می شود، یکی از این ابعاد استفاده از قهوه های با کیفیت پایین و ارزان در نسکافه ها نسبت به قهوه آسیاب شده می باشد.

دلیل کیفیت پایین نسکافه ها  و قهوه فوری را می توان استفاده اکثر شرکت های سازنده از قهوه روبوستا که دارای قیمت کمتر و کافئین بالاتر نسبت به عربیکا که سازنده اصلی در قهوه های آسیاب شده به حساب می آید، جستجو کرد.

موضوعی که در تهیه قهوه توصیه می شود از آن استفاده شود، ترکیب مقدار کمی قهوه روبوستا با عربیکا که باعث شود ترکیب شما هم از لحاظ کیفیتی هم از لحاظ کافئین در حالت مناسبی قرار بگیرد.

5. نسکافه تقریبا فقط از قهوه روبوستا تهیه می شود!

روبوستا و عربیکا

همانطور که در بخش قبل توضیح دادیم قهوه روبوستا نوعی دانه قهوه است که اغلب برای تهیه قهوه فوری و نسکافه استفاده می شود.

شرکت های تهیه نسکافه بخاطر ویژگی نحوه تهیه نسکافه که باعث می شود میزان کافئین در آن کم باشد روی به استفاده کامل از قهوه روبوستا در تهیه نسکافه خود آورده اند که این موضوع اصلا مناسب نیست.

به جز کافئین بالا،عطر و طعم سنگین و قیمت پایین روبوستا از دلایل دیگر استفاده از آن در تهیه قهوه فوری و نسکافه می توان به رشد راحت و بیشتر این قهوه نسبت به عربیکا و میزان رشد تقریبا دو برابری روبوستا نسبت به عربیکا اشاره کرد.

دلیل دیگر استفاده بالا از روبوستا مقاومت بالا این قهوه در برابر بیماری ها و آفات ها می باشد که می توان تمام این دلایل را منشا استفاده بالا این قهوه در نسکافه ها و قهوه های فوری نسبت به قهوه آسیاب شده دانست که موجب ایجاد یک تفاوت قهوه و نسکافه شده است.

6. زمان دم کردن برای قهوه آسیاب شده بسیار طولانی تر است!

نسکافه

یکی از مزیت های اصلی نسکافه (قهوه فوری) نسبت به قهوه را می توان در زمان لازم برای آماده کردن آن بیان کرد.

زمان لازم برای دم کردن یک قهوه طولانیست و همچنین نیازمند وسایل خاصی برای تهیه آن می باشد در حالی که این موضوعات برای تهیه یک نسکافه اصلا مطرح نمی باشد.

چیزی که شما برای تهیه یک لیوان نسکافه و قهوه فوری لازم دارید فقط یک لیوان آب جوش می باشد که برای بسیاری از انسان ها به خاطر شرایط کاری و زمانی بسیار حائذ اهمیت می باشد و می توان به عنوان یک تفاوت اصلی قهوه و نسکافه به آن اشاره کرد.

منبع: www.coffeeandteacorner.com

0/5 (0 نظر)

پرسش ، پاسخ ، دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

6 نظر
 1. نوروزی می‌گوید

  باعرض سلام با توجه به گفته های شما پس نسکافه که هماناقهوه فوری هیچ برتری نسبت به قهوه ندارد ؟وهیچ خاصیتی ندارد پس چرا انراتولیدمی کنند ؟ باتشکرنوروزی

  1. مرضیه فراهانی می‌گوید

   سلام و وقت بخیر
   موضوع اینه که ما این رو نگفتیم که نسکافه خاصیتی نداره یا اینکه بده، مهم اینه که اون رو با چه چیزی مقایسه می کنید، وقتی نسکافه با قهوه که دومین نوشیدن محبوب دنیاست(بعد از آب) مقایسه بشه قطعا کم میاره ولی دلیل نمیشه نسبت به سایر نوشیدنی ها هم همین موضوع صادق باشه.
   خیلی از افراد هم هستند که از طعم قهوه لذت نمی برند و دنبال یک نوشیدنی خوشمزه هستند حالا هرچند که از لحاظ ارزشی پایین تر از قهوه باشه، اونموقع نسکافه برنده میشه.

 2. dorsa می‌گوید

  من عاشق طعم نسکافه و خود اون هستم ولی خب واقعا برام جالب بود که فرقشون اینه خیلی ممنون

  1. مرضیه فراهانی می‌گوید

   ممنون از همراهیتون

 3. Ramesh می‌گوید

  کاش به جای ده صفحه توضیح یه صفحه مختصر مفید می نوشت

  1. مرضیه فراهانی می‌گوید

   ما تلاش کردیم به طور دقیق این موضوع رو بررسی کنیم

Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture