لانگ بلک چیست؟ قهوه ای بر پایه اسپرسو که عطر و طعم آن از امریکانو قوی تر است!

لانگ بلک یکی دیگر از قهوه های بر پایه اسپرسو است! برای اینکه بتوانید یک باریستای عالی خانگی باشید، مهم است که بدانید چگونه بسیاری از سبک های قهوه را درست کنید، نه فقط یک یا دو نوع، بلکه با افزایش فرهنگ قهوه تان بتونید انواع قهوه های کلاسیک و مدرن یا فانتزی رو آماده کنید و لذت ببرید!

سلایق افراد متفاوت است و ممکن است در یک مهمانی یا جمع دوستانه، عده ای اسپرسو کلاسیک رو بپسندند و بعضی ها هم ماکیاتو یا لانگ بلک ! در این شرایط خوب است بدانید که چگونه هر کدام از آنها را به خوبی آماده کنید!

در حقیقت لانگ بلک بسیار شبیه به امریکانو است ولی با این تفاوت که جای شات اسپرسو و آب جوش در آن جابجا می شود! لطفا با ما همراه باشید!

لانگ بلک زاده سلیقه آمریکایی هاست!

قهوه لانگ بلکاز نظر تاریخی ایتالیایی ها در گذشته تنها دو نوع قهوه، اسپرسو و  کاپوچینو درست می کردند! اما زمان می گذرد و با ورود آمریکایی ها به ایتالیا، و جلب رضایت آنها در نوشیدن قهوه، لانگ بلک در ایتالیا متولد می شود!

داستان از این قرار است که وقتی آمریکایی هایی که عاشق خوردن قهوه سیاه بودند و به عنوان توریست از ایتالیا دیدن می کردند، همیشه یک فنجان بزرگ قهوه سیاه (که امروزه اسم اون لانگ بلک هست) رو سفارش می دادند!

در آن زمان این تقاضا برای یک باریستای ایتالیایی که در تهیه و نوشیدن قهوه سیاه  تنها به شکل یک اسپرسو کوچک عادت کرده بود، عجیب اما جالب بود. بنابراین با گذشت زمان برای خشنود کردن گردشگران آمریکایی، آنها اسپرسوهای خود را با نظر آنها تطبیق دادند تا بالاخره  یک فنجان بزرگ قهوه یا همان لانگ بلک متولد شد!

آمریکایی ها به نوشیدن قهوه دم کرده عادت داشتند و شدت تاثیر اسپرسو برای آنها خیلی زیاد بود و باریستای ایتالیایی با درست کردن یک شات اسپرسو در یک فنجان که از قبل با آب داغ پر شده بود، سریعاً  شدت قهوه را کاهش داد تا با ذائقه آنها سازگار شود!

طرز تهیه لانگ بلک،

طرز تهیه قهوه لانگ بلک یکی از قهوه های قوی می باشد، حتی از اسپرسو هم قوی تر به طوریکه در روش درست کردن این قهوه، اگر 23 گرم قهوه آسیاب شده استفاده شود، 20 گرم عصاره قهوه بدست می آید، که تقریباً 20 ثانیه طول می کشد!

مواد لازم برای درست کردن لانگ بلک، دبل شات اسپرسو و آب جوش می باشد. یک فنجان کوچک یا معمولی را با 80 درصد آب داغ (نه جوش اما خیلی گرم) پر کنید، بهتره حجم فنجان شما 150 تا 200 میلی لیتر باشد که 80 آن از آب گرم پر بشه.
با استفاده از سبد دوتایی، 23 گرم قهوه آسیاب شده را درون پرتافیلتر خود بریزید و پس از تنظیم دستگاه اسپرسوساز و قرار دادن لیوانی که 80 درصد آن از آب داغ پر شده است، 20 گرم عصاره قهوه را روی آن بریزید تا لانگ بلک شما آماده شود! به همین راحتی!

معمولا در کنار فنجان لانگ بلک نیز مانند آمریکانو یک لیوان یا فنجان آب گذاشته می شود تا اگر برای شخصی غلیظ یا تلخ بود بتونه آب اضافه کنه تا شدتش کاهش بیابد!

تفاوت لانگ بلک با امریکانو

تفاوت قهوه لانگ بلک و امریکانولانگ بلک قهوه ای ظریف اما فوق العاده قوی می باشد که با ریختن اسپرسو یا ریسترتو روی آب داغ درست می شود! لانگ بلک، بسیار شبیه به امریکانو است اما کرما را حفظ می کند، بنابراین عطر و طعم بیشتری دارد!

حجم آب داغ و اسپرسو  استفاده شده در هر دو قهوه لانگ بلک و امریکانو به یک اندازه است یعنی در هر دو 80 درصد لیوان آب داغ  و 20 درصد اسپرسو می باشد،

تفاوت در اینجاست که در لانگ بلک، دبل شات اسپرسو بر روی آب داغ ریخته می شود (بر عکس امریکانو) و به همین خاطر کرما یا همان کف برنزه رنگ حاصل از شات اسپرسو ایده آل بر روی آن می ماند ولی در امریکانو چون آب داغ روی اسپرسو ریخته میشه، طبیعتا کرما سریع از بین میره و عطر و طعم آن خیلی کم تر می شود!

منابع:

  1. www.whitehorsecoffee.com.au
  2. www.coffeeofday.com
0/5 (0 نظر)

پرسش ، پاسخ ، دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture