قهوه امریکانو | معرفی کامل + طرز تهیه به سبک حرفه ای ها

قهوه امریکانو یکی از گزینه های پر استفاده در منوی کافی شاپ ها می باشد که اگر دوست دار نوشیدن قهوه باشید به احتمال بسیار زیاد باید نام آن را شنیده باشید.  برای یاد گرفتن طرز تهیه این نوشیدنی لازم است بدانید که این نوشیدنی نیز یکی دیگر از قهوه های بر پایه اسپرسو است و با قهوه دمی متفاوت است!

اگر تازه وارد عرصه قهوه شده اید، شاید تعجب کنید اما داشتن دانش قهوه یک شرط لازم و ضروری برای انتخاب قهوه و لذت بردن از طعم آن می باشد و اینکه فقط ما با لحن و تلفظ کلمات منوی کافی شاپ آشنا باشیم نمی تواند باعث شناخت دقیق و انتخاب درسته بشه!

در مورد قهوه امریکانو جریان بسیار ساده می باشد؛ در واقع به دلیل عطر و طعم شدید اسپرسو، بسیاری از افراد آن را برای نوشیدن با آب مخلوط می کنند، با این کار شما یک امریکانو ساختید!! (دقیقاً به همین سادگی) احتمالاً دیدید که در منوی کافی شاپ برای شما در کنار اسپرسو یک فنجون آب داغ هم میارند، به همین دلیل می باشد.

اما این تمام ماجرا در مورد قهوه امریکانو  و طرز تهیه آن نیست؛ در این مطلب از کافی مافی قصد داریم تا اطلاعات کاملی در مورد تاریخچه، طرز تهیه به سبک حرفه ای ها و… در اخیاز شما قرار دهیم.

خرید قهوه لاوازا

قهوه امریکانو از آغاز تا به امروز…

امریکانوماجرا قهوه امریکانو (Americano) از این قرار است كه در طول جنگ جهانی دوم، سربازان امریكایی مستقر در ایتالیا عاشق اسپرسو فوق العاده قوی شدند كه حتی خود ایتالیایی ها هم تمایل به نوشیدن آن نداشتند! این گروه از سربازان امریکایی، تلاش کردند که این اسپرسو را تبدیل و شبیه به قهوه دمی که در خونه خودشان استفاده می کردند بکنند که با همین کار امریکانو متولد شد.

بنابراین یک امریکانو فقط از آب جوشیده شده داغ و اسپرسو تشکیل می شود که نسبت اسپرسو به آب آن می تواند نصف نصف باشد و یا یک سوم اسپرسو و دو سوم آب داغ.

لازم است بگوییم امریکانو در ساختارش شیر ندارد در حالی که برخی از افراد شیر اضافه می کنند و این کاملا اشتباه است! هیچ گونه لبنیاتی در امریکانو وجود ندارد!

برای تهیه ساده آن در خانه کافی است 1 یا 2 (28 یا 56 گرم) اونس قهوه را با اسپرسوساز آماده کنید، البته بهتر است اینکار با استفاده از قهوه تازه رست شده انجام شود، سپس در انتها اسپرسو را با 2 یا 4 اونس آب گرم مخلوط کنید و به همین سادگی شما قهوه امریکانو دارید.

ویژگی اصلی این نوشیدنی و تهیه آن این است که شما در واقع طعم و عطر یک اسپرسو را با غلظت کمتر حس می کنید، که این ویژگی، برای کسانی که قهوه غلیظ و سنگین دوست ندارند گزینه بسیار مناسبی می باشد.

طرز تهیه قهوه امریکانو به سبک حرفه ای ها

قهوه امریکانو

همانطور که در ابتدای کار گفتیم هر چند نحوه تهیه قهوه امریکانو آن اصلا سخت نمی باشد اما رعایت جزییات کوچک در تهیه این نوشیدنی می تواند طعم فوق العاده ای برای شما به همراه داشته باشد.

که نکات اصلی این جزییات را می توان در نحوه آسیاب قهوه ، مقدار و حجم مناسب اسپرسو و آب گرم برای نوشیدنی بیان کرد.

تجهیزات لازم

 • دانه های قهوه تازه رست شده
 • آب داغ
 • اسپرسو ساز
 • ترازو
 • گریندر (آسیاب قهوه)

مرحله اول: آب خود را گرم کنید!

کتری خود را بردارید مقداری آب در آن بریزید و آن را روی اجاق گاز قرار دهید و گاز خود را روشن کنید و منتظر بمانید. این اولین کاریست که برای تهیه قهوه امریکانو باید انجام دهید. (بسیار هم مهم است!! 🙂 )

اگرچه ممکن است در این مورد نظرات مختلفی داشته باشید اما می توان گفت که در حالت ایده آل، شما باید دمای آب را بین 90 تا 97 درجه سلسیوس تنظیم کنید یا اگر از نظر اندازه گیری دما مشکل دارید باید بگوییم که شما کافی است بعد از اینکه آب شروع به جوشیدن کرد، حرارت را خاموش کنید و کافی است 30 ثانیه صبر کنید.

خرید قهوه اسپرسو 

مرحله دوم: اسپرسو مناسب قهوه امریکانو را دم کنید.

طرز تهیه قهوه امریکانو

در این مرحله بستگی دارد که شما دنبال چه نوع آمریکانو باشید، اگر شما دنبال غلظت بالاتری می باشید باید از دو شات اسپرسو برای تهیه آن استفاده کنید، در غیر اینصورت کافیست با اسپرسو ساز خود یک شات آماده کنید.

دقت کنید که اگر از وسایل دیگری برای تهیه اسپرسو خود استفاده می کنید باید به نسبت ها و میزان اسپرسو خود توجه کنید.

قسمت مهم در اینجا استفاده از قهوه تازه رست شده و اندازه صحیح آسیاب آن است، اگر از قهوه قدیمی یا با آسیاب نامناسب استفاده کنید، طعم و مزه امریکانو شما قطعا در حد یک نوشیدنی ایده آل نخواهد شد.

مرحله سوم: اسپرسو را در یک لیوان بریزید!

هنگامی که اسپرسو خود را درست کردید، لیوان قهوه مورد علاقه خود را انتخاب کنید و 1 یا 2 اونس اسپرسو (28 یا 56 گرم) را درون آن بریزید، دقت کنید که اگر ابتدا آب را درون لیوان ریخته و سپس اسپرسو اضافه کنید، قهوه شما تبدیل به نوع دیگری می شود که نام آن لانگ بلک می باشد.

مرحله چهارم: آب داغ را اضافه کنید

در مرحله پایانی تهیه قهوه امریکانو لازم است آب داغ را به آرامی، به مقدار صحیح و متناسب با میزان اسپرسو خود اضافه کنید.

برای یک قاشق اسپرسو 1 اونسی، شما 2 اونس آب و برای 2 اونس اسپرسو از 4 اونس آب (نسبت قهوه به آب 1به 2) استفاده کنید. و در انتهای کار خود کافی است که این نوشیدنی دلچسب را جرئه جرئه بنوشید و از آن لذت کافی را ببرید.

خرید قهوه ساز

امریکانو (Americano) با لانگ بلک (Long Black) متفاوت است؟

لانگ بلکنوشیدنی دیگری نیز وجود دارد که به طرز چشمگیری شبیه به قهوه امریکانو است: لانگ بلک! شناخت ساختار این نوشیدنی به بحث نسبت اسپرسو و آب برای آمریکانو کمک ویژه ای می کند.

لانگ بلک در کشورهای نیوزیلند و استرالیا بسیار محبوب است، معمولاً از نظر طعم قوی تر و پررنگ تر از آمریکانو است. در این قهوه، آب کمتری اسپرسو را رقیق می کند و از کرمای قهوه نیز برای مزه دار کردن آن استفاده می شود.

لانگ بلک با یک یا دو شات اسپرسو و آب ساخته می شود، یعنی دقیقاً تفاوت آن با امریکانو در ترتیب ریختن اسپرسو و آب داغ درون فنجان است، این موضوع باعث حفظ کامل طعم و عطرهای معطر حاصل از کرما اسپرسو می شود.

مقایسه امریکانو با قهوه دمی !

مقایسه قهوه دمی و آمریکانودر نگاه اول، یک فنجان قهوه دمی و یک قهوه آمریکانو کاملاً شبیه به نظر می رسد، دو نوشیدنی خوش طعم و عطر که هردو آنها از قهوه و آب داغ ساخته شده اند.

اما این دو نوشیدنی کلاسیک، آماده سازی های بسیار متفاوتی دارند برای درک این موضوع تنها کافیست یک نگاهی به تفاوت های این دو قهوه در تصویر بالا بیندازید به طور کامل آن را درک خواهید کرد.

فروشگاه قهوه کافی مافی

قهوه امریکانو را خودمان درست کنیم!

خودمان درست کنیم!نکته جالب در مورد قهوه امریکانو این است که مشخصات طعم آن را می توان با روش های دستی و به آسانی در منزل درست کرد و از جمله مواردی می باشد که شما می توانید به راحتی آن را در خانه خود به سبک کافی شاپ ها تهیه کنید.

در حالی که هر شخصی ممکنه در خانه یک دستگاه اسپرسو نیمه اتوماتیک نداشته باشد، اما بسیاری از شما می توانید یک آیروپرس، نانو پرسو و یا یک موکاپات رو گازی برای دم کردن اسپرسو تهیه بکنید که ارزانتر از یک دستگاه بزرگ اسپرسوساز هم هستند و حتی در مسافرت به راحتی با خودتان ببرید!

اگر از اون دسته افرادی هستید که به شیر و شکر علاقه ندارید، آمریکانو یک نوشیدنی عالی برای افزودن به نوشیدنی های شما است که می توانید آن را در کافی شاپ سفارش دهید یا آن را از خانه تهیه کنید. در هر صورت، امریکانو یک نوشیدنی ساده و کلاسیک است که می تواند شما را آرام کند.

منبع: www.craftcoffeeguru.com

خرید دانه قهوه

0/5 (0 نظر)

پرسش ، پاسخ ، دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 نظر
 1. مهم نیست می‌گوید

  برای بار اول خیلی سنگین بود

  1. مرضیه فراهانی می‌گوید

   البته آمریکانو جز قهوه های خیلی سنگین به حساب نمیاد 🙂

Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture