کارامل ماکیاتو یک نوشیدنی جذاب برای فصل سرما

وقتی هوای سرد زمستان کل وجود ما را در بر می گیرد هیچ چیزی مثل نوشیدن یک فنجان قهوه گرم و انواع مشتقات آن برای ما لذت بخش نیست، کارامل ماکیاتو یکی از بهترین گزینه ها برای سرو در فصل سرما می باشد که از لحاظ قیمت و هزینه نیز تهیه کردن آن بسیار مناسب و ایده آل می باشد.

وقتی ما در مورد طرز تهیه یک نوشیدنی صحبت می کنیم اولین موضوعی که بسیار مهم است به آن دقت شود مواد اولیه است که آیا درست کردن آن در منزل آسان است و نیاز به هزینه بالا ندارد؟ ما در این مقاله از مجله کافی مافی قهوه ای به نام کارامل ماکیاتو را به شما معرفی می کنیم که تمام ویژگی های یک نوشیدنی ایده آل برای فصل سرما را دارا می باشد.

خرید قهوه استارباکس

طرز تهیه کارامل ماکیاتو در منزل

کارامل ماکیاتو

به طور کلی وقتی صحبت از قهوه ماکیاتو که یک نوشیدنی ایتالیا می باشد می شود موضوعی که به ذهن می آید ساده بودن در تهیه است که همین موضوع باعث جذابیت آن می شود، شما در تهیه اسپرسو ماکیاتو تنها دو ترکیب اسپرسو و فوم شیر دارید که به راحتی می توانید آماده کنید و از نوشیدن آن لذت ببرید.

در طرز تهیه کارامل ماکیاتو به تنها کافیست که به ترکیب اسپرسو و فوم شیر مقداری سیروپ (شربت) کارامل و وانیل اضافه کنید که در ادامه این کار را به طور کامل و مرحله به مرحله برای شما به تصویر می کشیم.

ما در گذشته به طور کامل روش تهیه اسپرسو را به طور کامل توضیح داده ایم و شما به هر روشی که قادر هستید، چه به صورت استفاده از اسپرسو ساز برقی یا گازی، فرنچ پرس و جتی با استفاده از روش های دم کردن قهوه می توانید آن را تهیه کنید و برای تهیه کارامل ماکیاتو استفاده کنید.

برای فوم شیر لازم نیز چون میزان آن کم است شما می توانید بدون دستگاه های خاصی آن را در منزل و به صورت دستی و ساده آماده کنید و استفاده کنید.

خرید قهوه اسپرسو 

مواد لازم برای کارامل ماکیاتو:

  • یک فنجان شیر
  • یک قاشق غذاخوری شربت وانیل
  • یک شات اسپرسو (تازه دم شده و داغ باشد)
  • یک قاشق غذاخوری سیروپ کارامل

مراحل تهیه کارامل ماکیاتو به صورت گام به گام

طرز تهیه ماکیاتو

از آنجایی که کارامل ماکیاتو یک نوشیدنی چند لایه می باشد نیاز است برای سرو آن از لیوان ها و ماگ شیشه ای برای سرو استفاده شود تا شنا بتوانید لایه ها را مشاهده کنید و از آن لذت ببرید.

در اولین مرحله لازم است شما مواد اولیه که در بالا ذکر کردیم را جمع آوری کنید و اسپرسو خود را از قبل آماده و دم کنید.

روش تهیه ماکیاتو

در مرحله دوم باید به سراغ شیر می رویم و آن را به روش هایی که بلدیم چه با استفاده از نازل بخار اسپرسو ساز و یا با استفاده از همزن های برقی و دستی آماده می کنیم و بعد از آماده شدن آن را بر روی شربت واینل که در کف لیوان شیشه ای خود ریخته ایم اضافه می کنیم. در اینجا لازم است دقت کنید که قرار نیست همه شیر شما تبدیل به فوم شود و کمی به صورت شیر جوشیدن باقی بماند که برای ترکیب با اسپرسو استفاده شود بهتر است.

تهیه فوم شیر

در مرحله آخر نیز اسپرسو آماده شده را به آرامی بر روی فوم شیر داخل لیوان ریخته تا اسپرسو شما به زیر فوم شما برود و بعد از انجام دادن کامل اینکار نوبت به اضافه کردن سیروپ کارامل بر روی سطح فوم می باشد.

سرو قهوه

بعد از انجام دادن این مراحل به صورت کامل به سرعت از نوشیدن کارامل ماکیاتو یک نوشیدنی ساده و ارزان قیمت و در عین حال خوشمزه لذت ببرید.

انواع کارامل ماکیاتو

ماکیاتو کارامل خامه ای

لازم است بدانید شما روش های زیادی وجود دارد که بعد از تهیه کارامل ماکیاتو آن را ارتقا دهید و مدل های دیگری با طعم های مختلف آماده کنید که مهمترین آنها در جهان این موارد می باشند:

ماکیاتو کارامل کاکائویی: برای تهیه آن کافیست کمی شکلات به شیر خود اضافه کرده و همچنین بر روی فوم شیر خود نیز مقداری پودر شکلات به عنوان چاشنی اضافه کنید.

ماکیاتو کارامل دارچین: به جای استفاده از شربت وانیل از شربت دارچین اضافه کنید و همچنین مقداری پودر دارچین بر روی سطح نوشیدنی خود اضافه کنید و از چوب دارچین نیز برای تزیین استفاده کنید.

ماکیاتو کارامل خامه ای: کافیست بعد از آماده شدن نوشیدنی خود کمی خامه زده شده بر روی فوم شیر خود اضافه کنید.

ماکیاتو دو کارامل: علاوه بر کارامل سطح نوشیدنی خود لازم است یک قاشق شربت کارامل به کف نوشیدنی خود اضافه کنید.

ماکیاتو کارامل شور: این نوع که کمی مدل خاص و ویژه می باشد از اضافه کردن کمی نمک به مخلوط شیر و شربت وانیل و همچنین استفاده از پوسته های نمک دریایی بر سطح نوشیدنی تهیه می شود.

خرید اسپرسوساز

پرسش ، پاسخ ، دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture