قهوه ترک اصیل و نحوه تهیه آن در منزل با آموزش گام به گام!

در بین همه دوست داران قهوه در جهان همیشه  قهوه ترک در بین محبوبترین و دوست داشتنی ترین انواع قهوه به حساب می آمده است، که ما سعی داریم یک نوع خاص که به قهوه ترک اصیل معروف است را برای شما بررسی کنیم.

شما می توانید میهمانان خود را با این دستور العمل معتبر قهوه ترک که به روش خاص دم آوری می شود که باعث شده که نوشیدن آن در شب های بیشتر رایج شود، دعوت کنید.

دانه های قهوه آسیاب شده به طوری ریز آسیاب می شوند که بافتی شبیه به پودر کاکائو پیدا می کنند، سپس دانه های آسیاب شده را با شکر و هل در یک ایبریک یا همان قهوه جوش ترک گرم می کنند و می جوشانند.

این فرآیند یک فنجان قهوه با طعم قوی تولید می کند که کمی از مواد آن در فنجان باقی می ماند و شما به طور معمول  آنها را نباید بنوشید!! 🙂

قهوه بخش مهمی از فرهنگ خاورمیانه است و کاملا متفاوت از غرب تهیه و سرو می شود. در حقیقت اصطلاح “قهوه عربی” به طور کلی به یک روش اصلی تهیه قهوه (ترکی)، با چندین تغییر اشاره دارد.

یک تمایز مهم بین قهوه ترک و قهوه دریپ (قهوه قطره ای معمول) این است که قهوه ترک در واقع به جای افزودن شیرین کننده بعد از آماده شدن قهوه، آن را همزمان و باهم تهیه می کنید.

همچنین قهوه ترک اصیل در فنجان های کوچک سرو می شود و لازم است تا شما مدتی منتظر بمانید تا باقی مانده های قهوه شما ته نشین شود و سپس آن را بنوشید.

مواد لازم برا تهیه قهوه ترک، اصیل و ویژه

مواد لازم

باید به این نکته دقت کنید که خامه یا شیر هرگز به قهوه ترک اضافه نمی شود، اما شکر اضاف کردن اختیاری است. قهوه ترک همیشه در فنجان های دمیتاس سرو می شود و اگر به درستی تهیه شود، باید روی آن کف داشته باشد.

همچنین در کنار آن غالباً با یک لیوان آب به عنوان تمیز کننده کام شما و یک شیرینی کوچک مانند شکلات در زمان نوشیدن قهوه ترک اصیل سرو می شود.

 • 1 لیوان آب سرد
 • 1 قاشق غذاخوری قوه آسیاب شده بسیار ریز
 • 1/8 قاشق چای خوری حل آسیاب شده (یا یک دانه حل خرد شده)
 • 1 قاشق چای خوری شکر (بسته به ذائقه شما می تواند کم و زیاد شود)

خرید قهوه ترک

مراحل تهیه قهوه ترک اصیل

مراحل تهیه

1. مواد لازم را جمع آوری کنید

قهوه ترک اصیل

2. آب و شکر را با ایبریک بجوشانید. اگر ایبریک ندارید، یک قابلمه کوچک نیز برای کار ما کافیست.

آب و شکر

3. مخلوط آب و شکر را از روی حرارت برداشته و قهوه و هل را به آن اضافه کنید.

قهوه ترک اصیل

4. مخلوط خود را دوباره بر روی حرارت قرار دهید و اجازه دهید که به جوش بیاید تا وقتی که قهوه شما شروع به تولید کف کرد آن را از روی حرارت بردارید.

حرارات دوباره

5. وقتی که کف قهوه شما فرو کش کرد دوباره همان کار را انجام دهید و بر روی گاز قرار دهید تا کف کند.

جوشاندن

6. قهوه شما آماده است و کافی است آن را درون 2 فنجان بریزید و مدتی منتظر بمانید تا باقی مانده های قهوه آسیاب شده شما ته نشین شود و از نوشیدن آن لذت ببرید.
قهوه ترک اصیل

موضوعی که لازم است در اینجا در مورد این قهوه خاطر نشان کنیم این است که این قهوه به خاطر نحوه دم طعم بیشتر از دانه ها برای شما استخراج می کند.

با این حال اسپرسو نسبت به قهوه ترک شما و قهوه ای که به صورت قطره ای معمول دم می شود از میزان کافئین کمتری برخوردار است.

رعایت چند نکته نیز برای نوشیدن این قهوه ترک ضروری است، قهوه ترک همیشه باید با کف روی آن سرو شود، اگر قهوه عربی ریز ریز پیدا نکردید، می توانید دانه های قهوه را بخرید و از مغازه دار بخواهید که آن را برای قهوه ترک خرد کنند.

همچنین بعد از ریختن قهوه در فنجان ها آن را هم نزنید زیرا کف فروکش می کند، همیشه برای دستیابی به بهترین نتیجه با آب سرد کار خود را انجام دهید.

منبع:  www.thespruceeats.com

0/5 (0 نظر)

پرسش ، پاسخ ، دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 نظر
 1. رضا می‌گوید

  سلام، ممنونم از آموزش خوبتون.
  گفتید 1 فنجان آب سرد نیاز هست ولی بعد از درست کردن فهوه گفتید کافیه تا اونو توی 2 فنجان بریزیم.
  آیا اشتباهی شده؟!

  1. مرضیه فراهانی می‌گوید

   سلام ممنون از همراهی و دقتتون، بله به اشتباه به جای استفاده از لیوان آب از فنجان استفاده شده که اگر درون تصویر هم مشاهده کنید مشخص است، که اصلاح شد، ممنون از دقتتون و کمک به ما برای ارائه خدمات مناسب به شما

Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture