قهوه ساز دستی : برای اینکه به راحتی قهوه درست کنید! بهترین را انتخاب کنید!

قهوه راز شروع یک روز خوب و با نشاط و یک بعد از ظهر مفید است. انتخاب بهترین قهو ساز دستی و خانگی با توجه به سلیقه شما، از مهمترین مراحل برای درست کردن یک قهوه عالی است.

به طور متوسط، آمریکایی ها روزانه 3/1 فنجان قهوه می نوشند و فروش قهوه هر ساله 20 درصد افزایش می یابد. برای درست کردن یک قهوه خوب حتما نیازی به یک باریستای حرفه ای و رفتن به یک کافی شاپ نیست!

بلکه شما می تونید در خونه و رعایت چهار نکته: روش صحیح برای درست کردن قهوه خوب، تهیه دانه قهوه با کیفیت، آسیاب دانه ها  و البته یک قهوه ساز خوب است.

در این مطلب، بهترین قهوه ساز های دستی خدمت شما معرفی می شوند که می توانند یکی از وسایل آشپزخانه شما باشند و خودتان به راحتی قهوه تان را در منزل درست کنید و ازش لذت ببرید. لطفا با ما همراه باشید!

قهوه جوش روگازی موکاپات (Moka Pot)

قهوه جوش موکاپاتدر ایتالیا، بعد از بیدار شدن، هیچ چیز سنتی تر از برداشتن ظرف قهوه و قرار دادن قهوه جوش موکاپات بر روی اجاق گاز وجود ندارد. دقیقا مثل چای دم کردن صبح های ما ایرانی ها!

اما قهوه فقط به سنت مربوط نمی شود و حتما دلیلی وجود دارد که ایتالیایی ها آن را دوست داشته باشند: آن هم خواص قهوه و عطر دل انگیز آن است.

در ایتالیا و جاهای دیگر، تا به امروز یعنی سال 2020 میلادی،  قهوه جوش موکاپات، بهترین دستگاه قهوه ساز خانگی و دستی است که  حاصل استفاده از آن، داشتن یک قهوه صبحگاهی قوی، خوش عطر وطعم و گرم است.

قهوه ساز دستی ایروپرس (AeroPress)

قهوه ساز دستی آئروپرسدر دهه 1980 میلادی، پروفسور دانشگاه استنفورد، آلن آدلر می خواست راهی برای تهیه یک قهوه مناسب پیدا کند. او با ایروپرس را معرفی کرد! یک دستگاه قهوه ساز است که اغلب با دستگاه فرنچ پرس مقایسه می شود.

تکنولوژی این قهوه ساز ساده است: مجهز به یک فیلتر کوچک است، که پر از آب جوش است و سپس برای تهیه یک قهوه شبیه اسپرسو، در واقع، به میزان فشار در آن چیزی بین قهوه ساز قطره ای فشاری  مثل فرنج پرس و اسپرسوساز به دانه های قهوه وارد می شود.

نتیجه کاملاً قانع کننده است، و اگرچه این فناوری ساده است، اما مؤثر است. ایروپرس یک فنجان قهوه لذیذ تولید می کند.

پور اور (Pour Over)

پور اورفن آوری قهوه پور اور، یک تکنیک سریع و کارآمد در ساخت قهوه است  و شرکت گروشه آمستردام هلند (Grosche) آن را به سطح بالای خود رسانده است.

تمام آنچه شما نیاز دارید یک ظرف آب است و این دستگاه قهوه ساز ترفند خود را برای یک قهوه قطره ای پر از طعم دهنده ها انجام می دهد.

این قهوه ساز دستی، مجهز به فیلتر دو لایه ای است که نیازی به فیلتر کاغذی ندارد، که همین موضوع برای سیاره زمین و محیط زیستش خوب است، دردسر کمتری دارد ، و نتیجه آن لذت بخش است.

قهوه ساز دستی کمکس (Chemex)

کمکسوقتی شیمی با طراحی دیدار می کند، کمکس  به دنیا آمد. در دهه 1940 میلادی، دکتر پیتر شلمبو تصمیم گرفت یک دستگاه قهوه ساز با کیفیت تهیه کند که با طراحی نیز ازدواج کند.

در این قهوه ساز از فیلتر استفاده می شود، اما فیلتر کاغذی کمکس ضخیم تر از حد معمول است اما ارزش سرمایه گذاری در آن را دارد.

پور اور سری هریتیج (Heritage Series Pour Over)

پور اور سری هریتیجقهوه ساز پور اور سری هریتیج، ده ها سال پیش به آشپرخانه های آمریکای شمالی وارد شده است و بسیاری از ایتالیایی ها  با استفاده از این قهوه ساز ساده اما مؤثر در خانه بزرگ شده اند.

نسبت به پور اور معمولی، فقط یک سوراخ به این قهوه ساز اضافه شده است که به شما اجازه می دهد تا قهوه دم کرده در فنجان شما بریزد و دلیل آن اینست که آب مقدار کاملی از قهوه را از دانه ها استخراج کند، اما قهوه آن به همان اندازه که تلخ می شود خیلی قوی نیست!

یک قهوه ساز دستی جدید: نانوپرسو واکاکو (Wacaco’s Nanopresso)

نانوپرسویکی از مهمترین دلایل سرمایه گذاری برای ساخت قهوه ساز نانوپرسو، قابل حمل بودن آن است و برای هر جایی که برق به راحتی در دسترس نباشد مثلا در مسافرت بسیار کاربردی است.

از نانومواد در تکنولوژی ساخت آن استفاده شده است که علاوه بر سبکی موجب کارایی ساده اما فوق العاده آن شده است. نانوپرسو واکاکو، بهترین سازنده قهوه است: تمام آنچه شما نیاز دارید آب جوش است و شما می توانید هر روز صبح یک قهوه شبیه باریستا به راحتی تهیه کنید، و در حال حرکت هم باشید. حتی می توانید با آب سرد هم قهوه سرد درست کنید!

قهو ساز دم سرد بیالتی (Bialetti’s Cold Brew)

قهوه ساز دم سردرفتن به ایتالیا و سفارش نوشیدنی سرد می تواند چالش برانگیز باشد، زیرا این می تواند توهینی به روش سنتی تهیه قهوه آنها باشد.

با این وجود، شرکت بیالتی یک دستگاه قهوه ساز سرد تولید کرد و بسیار مؤثر است. اگرچه این دستگاه به برنامه ریزی و مدتی زمان نیاز دارد (زیرا قهوه برای آماده شدن حدود 18 ساعت به استراحت نیاز دارد)، اما دوست داران و تولید کنندگان انواع قهوه سرد مطمئناً بیش از بقیه رضایت از این سازنده قهوه خواهند داشت!

بهترین را خودتان انتخاب کنید!

درست کردن قهوه یک سلیقه است و به همین سادگی و بر اساس سلیقه خودتان می توانید یکی از این قهوه سازهارا انتخاب کنید.

نانوپرسو یک قهوه ساز جمع و جور و برای استفاده در خانه و مسافرت است. پور اور شرکت گروشه آمستردام هلند نیز بهترین قهوه قطره ای را به خود اختصاص می دهد، در حالیکه کمکس به یک ثانیه زمان کمتری در درست کردن نیاز دارد، و به طور کلی قهوه جوش روگازی موکاپات، بهترین انتخاب برای یک قهوه همیشه خوب است.

این مقایسه کلی، نظر ما بر اساس تجربه کاربری و متخصصان صنعت قهوه می باشد و اصلا مغرضانه نمی باشد. چون بر این باوریم که هر فردی حق دارد که اطلاعات درست دریافت کند و مشورت بگیرد اما انتخاب نهایی با خود شخص است 🙂

0/5 (0 نظر)

پرسش ، پاسخ ، دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture