راهنمای خرید قهوه اسپرسو ،6 نکته ای که اگر بدانید در خرید ضرر نمی‌کنید

از نظر خیلی از ما ایرانی‌ها هیچ چیز نمی‌تواند با یک فنجان اسپرسوی عالی رقابت کند: حالت خامه‌ای، طعم بی‌نظیر و کافئین بالا در یک فنجان کوچک. فرایند خرید قهوه ساده و سر راست به نظر می‌رسد اما نکاتی وجود دارد که هنگام خرید قهوه اسپرسو باید در نظر بگیرید تا بعد از نوشیدن اولین فنجان از خرید خود پشیمان نشوید.

در این مقاله من هر چیزی را که لازم باشد در این زمینه بدانید به شما توضیح می‌دهم. با من همراه باشید تا شما را به یک باریستای خانگی ماهر تبدیل کنم!

مشخصات بهترین قهوه اسپرسو

قبل از آنکه شما بخواهید برای خرید قهوه اسپرسو اقدام کنید لازم است به این نکته دقت کنید که برای داشتن یک اسپرسو ایده آل شما باید عوامل مختلفی را کنترل کنید که 5 تا از مهمترین آنها به طور خلاصه این موارد می باشد:

 • دانه قهوه مناسب اسپرسو : بهترین گزینه ترکیبی از دانه های عربیکا و روبوستا با کیفیت می باشد که در بین دانه های عربیکا؛ کلمبیا، مکزیک، اتیوپی و در بین دانه های روبوستا؛ کامرون، جاوا، اندونزی بهترین ها می باشند.
 • آسیاب مناسب اسپرسو : آسیابی که برای قهوه اسپرسو استفاده می شود باید کاملاً یکدست و اندازه ای بین دانه های نمک و آرد داشته باشد (نه خیلی ریزو و نه خیلی درشت).
 • رست مناسب اسپرسو : این موضوع سلیقه ای می باشد. اگر شما دنبال اسپرسو با تلخی بالا هستید بهتر است از رست مدیوم دارک و دارک استفاده کنید و اگر دنبال عطر بالا می باشید از رست مدیوم لایت و لایت استفاده کنید. ولی بنظر من رست مدیوم بهترین گزینه می باشد.
 • عصاره گیری اصولی اسپرسو : برای اینکه شما اسپرسو ایده آل داشته باشید باید 8 تا 10 گرم پودر قهوه داخل پرتافیلتر بریزید و به مدت 5 تا 7 ثانیه عصاره گیری کنید. (توضیحات بیشتر اینجا)
 • سرو صحیح : شما بسته به سلیقه خود می توانید اسپرسو را به صورت؛ اسپرسو، دوپیو، ریسترتو، آمریکانو، لانگ بلک و… سرو کنید. (توضیحات بیشتر اینجا)

دانه قهوه مناسب برای اسپرسو باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟

سؤال اولی که ممکن است به ذهن‌تان برسد این است: چه فرقی بین دانه قهوه معمولی و دانه قهوه مناسب برای اسپرسو وجود دارد؟

کافه‌ها به جای قهوه معمولی از یک قهوه ترکیبی برای اسپرسو استفاده می‌کنند و برای این کار دلایل متعددی دارند. نکات زیادی در این زمینه می‌توان گفت اما موارد زیر دلایل اصلی هستند:

 • سُنت: قهوه‌ای که برای اسپرسو استفاده می‌شود همیشه بیشتر از انواع دیگر روست می‌شده است. درجه روست مدیوم دارک، طعمی ایجاد کرده است که مردم به آن عادت کرده‌اند. این طعم را نمی‌توان با قهوه‌ای با روست مدیوم ایجاد کرد.
 • قهوه مخصوص اسپرسو با شیر بهتر می‌شود: اگر بخواهید اسپرسو را به عنوان پایه برای نوشیدنی‌های دیگری مثل لاته یا کاپوچینو استفاده کنید، لازم است دانه‌های قهوه بیشتر روست شده باشند. این باعث می‌شود طعم قهوه به حالت خامه‌ای شیر غلبه کند که مسئله مهمی است.
 • قهوه مخصوص اسپرسو ارزان‌تر است: برای دم کردن قهوه با فرنچ پرس یا فیلتر، قهوه تک‌خاستگاه یا سینگل اورجین گزینه پرطرفدارتری است. در مورد اسپرسو معمولاً از قهوه‌های مخلوط استفاده می‌شود و دلیل آن هم هزینه پایین‌تر است.
 • قهوه تک‌خاستگاه گران است. به همین دلیل، منطقی به نظر می‌رسد که از یک قهوه پایه ارزان‌تر، از کشورهایی مثل برزیل و اندونزی، در مخلوط اسپرسو استفاده کنیم.

آیا قهوه اسپرسو باید دارک رُست باشد؟

خرید قهوه اسپرسو

قبلاً به این موضوع اشاره کردم. بله درجه روست مدیوم دارک یا دارک برای اسپرسو ایده آل است، قهوه اسپرسو باید حداقل کمی بیشتر از قهوه‌های معمولی برشته شده باشد. این روش سُنتی اسپرسو است و بیشتر مردم هنوز این روش را ترجیح می‌دهند.

با این حال دارک یا تیره طیف‌های مختلفی دارد. می‌دانم حرفم ممکن است مبهم به نظر برسد اما بهتر است یک حد وسط بین رست تیره و مدیوم انتخاب کنید. به این ترتیب، هم موقع نوشیدن لاته یا فلت وایت و هم وقت نوشیدن یک شات اسپرسوی سینگل، طعم بی‌نظیری را حس خواهید کرد.

قبل از خرید قهوه اسپرسو چطور باید بفهمیم که قهوه دارک رست است؟

اگر از یک مرجع معتبر فروش قهوه، قهوه‌تان را تهیه می‌کنید و به توضیحات ارائه شده توسط آن‌ها اعتماد دارید که نیازی به تشخیص نیست، اما اگر برای اولین بار است از یک فروشگاه خریدتان را انجام می‌دهید، حتماً دانه قهوه خریداری کنید و نکات زیر را در نظر داشته باشید.

اگر روغن از قهوه بیرون زده باشد، سطح دانه‌های قهوه درخشان به نظر برسد و رنگ دانه قهوه‌ای تیره تیره باشد یعنی قهوه به سبک ایتالیایی رست شده که یعنی مناسب اسپرسو است.

وقتی دانه‌های قهوه تیره باشند اما سطح آن‌ها خشک باشد، یعنی به سبک Full City رست شده‌اند.

به تاریخ رست قهوه هم دقت کنید

خرید قهوه اسپرسو

مانند تاثیر تازگی بر کیفیت دانه قهوه‌ها ، هنگام خرید قهوه اسپرسو اگر تازه باشد اسپرسو شما کیفیت بهتری دارد. البته اهمیت تازگی در تهیه اسپرسو به اندازه روش‌های دیگر مانند پور آور نیست و یک دوره زمانی بین دو هفته تا دو ماه معمولاً بهترین زمان برای مصرف قهوه رست شده اسپرسو است.

به جای خرید پودر قهوه بسته‌بندی شده، بهتر است از مغازه‌های تخصصی قهوه یا فروشگاه‌های اینترنتی مربوط به کارخانه‌های قهوه خرید کنید که قهوه تازه رست ارائه می‌کنند. به این ترتیب می‌توانید مطمئن باشید که قهوه تازه است.

به این نکته توجه داشته باشید که دلیل تاکید ما برای خرید از فروشگاه اینرنتی مربوط به کارخانه‌های قهوه مانند فروشگاه اینترنتی کافی مافی این است که، این کارخانه‌ها به خاطر حجم تولید بالای روزانه و فروش به صورت عمده همیشه قهوه تازه برای فروش در بخش خرده فروشی خود موجود دارند و هیچگاه قهوه در انبارهای آن‌ها برای مدت طولانی باقی نمی‌ماند و این تضمین کننده یک قهوه تازه رست برای شما خواهد بود.

عربیکا در مقابل ربوستا

قهوه اسپرسو عربیکا - قهوه اسپرسو ربوستا

بحث عربیکا یا ربوستا یک بحث طولانی و پیچیده است که برای درک بهتر آن می‌توانید مقاله انواع قهوه را مطالعه کنید. من قبلاً فکر می‌کردم روبوستا نسبت به عربیکا درجه دو حساب می‌شود اما در سال‌های اخیر (بویژه برای تهیه اسپرسو) نظرم عوض شده است.

طبیعت قهوه ربوستا کمتر از عربیکا شیرین و اسیدی است و طعم متفاوت و خامی دارد. با این حال، وقتی صحبت از اسپرسو باشد، می‌توانید بعضی از قاعده و قانون‌های نرمال قهوه را بشکنید. اسپرسو به حدی غلیظ است که اسیدیته چندانی لازم ندارد و به سادگی می‌توانید از قهوه روبوستا یا ترکیب آن استفاده کنید.

به همین دلیل، ربوستایی که هم خوب پرورش یافته باشد و هم به خوبی شسته شده باشد، می‌تواند به یک اسپرسوی خوش طعم تبدیل شود. به علاوه، فوم و کافئین روبوستا  نسبت به عربیکا بیشتر است که برای خیلی از ما ایرانی‌ها جذاب است.

با این حال، جذابیت اصلی ربوستا که در ترکیب‌های مختلف قهوه آن را مشاهده می‌کنید ارزان بودن آن است.

با این که شخصاً تجربه بی‌نظیری با قهوه روبوستا داشته‌ام، پیشنهاد می‌کنم ترکیبی را تهیه کنید که مناسب ذائقه خودتان باشد حتی می‌توانید از قهوه‌هایی که ترکیبی از این دو نوع هستند استفاده کنید.

اصالت قهوه

کمربند قهوه جهان

طعم دانه‌های قهوه تا حدود زیادی به فاکتورهای موجود در منطقه رویش آن بستگی دارد. مواردی مانند بارندگی، میزان آفتاب و سایه، ترکیبات شیمیایی خاک و ارتفاع می‌توانند روی طعم اسپرسو داخل فنجان شما تأثیر زیادی بگذارند.

ابتدا، کمی درباره پس زمینه صنعت قهوه بگویم: بیشتر قهوه‌های موجود در جهان از درختان قهوه‌ای است که در امتداد «کمربند قهوه» رشد می‌کنند. منطقه‌ای که حدود 25 درجه شمالی و 30 درجه جنوب استوا را در بر می‌گیرد.

50 کشور در این منطقه، قهوه تولید می‌کنند. با این حال در مورد قهوه هم مثل محصولات دیگر، بعضی از تولیدات محبوب‌تر از دیگران هستند.

قهوه‌های مناطق مشهور:

 • قهوه کلمبیا، سبک و متعادل با طعم کاراملی است و گاهی طعم آجیل نیز در آن حس می‌شود. بیشتر قهوه‌های کلمبیا در مزرعه‌های کوچک خانوادگی کشت می‌شود.
 • قهوه برزیل به خاطر تنوع ارتفاع، تنوع طعم بیشتری نسبت به قهوه‌های کلمبیا دارد. با این حال، قهوه کلاسیک برزیل به صورت کلی به طعم آجیلی و اسپایسی معروف است.
 • قهوه اتیوپی نیز تنوع زیادی دارد. بنابراین می‌توانید انتظار طعم‌های روغنی، شراب مانند و حتی طعم ملایمی از گل‌ها را داشته باشید.
 • قهوه کنیا بیشتر از انواع دیگر در معرض تابش نور خورشید است، به همین دلیل طعمی‌ترش با ته‌مزه‌ای از شیرینی دارد.
 • دانه‌های قهوه در اندونزی بیشتر با نام‌های خاص خود مانند جاوا و سوماترا شناخته می‌شود. همچنین اندونزی دانه‌های قهوه قدیمی‌تر با بادی عمیق‌تر نیز دارد.
 • قهوه هاوایی یا کونا خاص‌تر است و طعم بی‌نظیری دارد. بارندگی شدید و نور زیاد خورشید باعث می‌شود قهوه هاوایی یک قهوه غنی با نُت‌های کمی شیرین و گل‌مانند باشد که گاهی پس از نوشیدن طعم گزنده‌ای در دهان باقی می‌گذارد.

وقتی که صحبت از خرید قهوه اسپرسو باشد، بیشتر قهوه‌های ترکیبی شامل دانه‌های برزیل یا اندونزی پیشنهاد (گاهی اوقات هر دو) می‌شوند. البته بعضی از ترکیب‌های خوب از دانه قهوه کلمبیا هم استفاده می‌کنند.

قهوه آسیاب شده در برابر دانه قهوه:

خرید قهوه اسپرسو

همانطور که در مطلب راهنمای خرید آسیاب قهوه توضیح دادیم، تا حد ممکن قهوه آسیاب شده بسته بندی شده نخرید، اگر هم به دنبال دلیل هستید چون مفصل است مطلب ذکر شد را بخوانید. ولی به طور کلی قهوه آسیاب شده ماندگاری کمتری نسبت به دانه قهوه دارد.

اگر آسیاب قهوه ندارید و نمی‌خواهید برای آن هزینه کنید از فروشگاه‌های قهوه فیزیکی یا فروشگاه اینترنتی قهوه خرید کنید تا پس از خرید دانه، قهوه را برایتان آسیاب کنند با اینکار محدوده زمانی مصرف قهوه‌تان کوتاه می‌شود ولی در عوض قهوه‌تان تازگی‌اش از دست نرفته است.

بیشتر بدانید : راهنما خرید اسیاب قهوه

برند خارجی در برابر برند ایرانی:

اگر شما هم در اطرافتان کسانی را می‌شناسید که محصولات ایرانی را بد و بی‌کیفیت می‌دانند، درمورد قهوه اصلاً حرفشان را قبول نکنید . چرا؟ چون اصلاً منطقی نیست .

قهوه‌ای که در یک کشور خارجی مثلاً ایتالیا روست شده ، پس از بسته بندی به بازرگانان آن کشور فروخته شده ، پس از انبار در آنجا توسط یک تاجر ایرانی خریداری شده ، با کشتی حمل شده ، در گمرک چند وقتی مانده ،پس از آن به انبار یک تاجر دیگر در کشور منتقل شده،  یک فروشنده قهوه آن را خریده و آن را انبار کرده تا در نهایت شما آن را خریداری کنید .

با یک حساب سرانگشتی و ساده متوجه می‌شوید از زمان تولید یک قهوه در خارج کشور تا رسیدن آن قهوه به دست شما حداقل 3 تا 4 ماه زمان نیاز است و بخش قابل توجهی از تازگی قهوه که درمورد آن بسیار تاکید داریم از دست رفته است .

تکنولوژی برند های خارجی:

شاید بگویید بسته بندی‌های قهوه خارجی چون از تکنولوژی خروج هوا و جایگزینی نیتروژن استفاده می‌کنند تازه باقی می‌مانند ، اما باید بگوییم با اینکه این استدلال صحیح است اما همین کمپانی‌ها بهترین زمان استفاده از محصولاتشان را حداکثر 6 ماه پس از بسته بندی ذکر می‌کنند و  این یعنی هیچ راهی برای حفظ تازگی در طولانی مدت وجود ندارد.

پس خیلی کوتاه بگویم ، قهوه‌ای که در ایران تولید می‌شود شاید در روستر های پیشرفته و توسط روست من‌های فارغ التحصیل از هاروارد آماده نشود اما تازگیش تمام معادلات را برهم میزند .

و اگر در یک کارخانه قهوه استاندارد تولید شود به طور حتم بهتر از نمونه مشابه خارجی اش خواهد بود.

خرید قهوه اسپرسو از میان برندهای خارجی

ایلی، لاوازا، بیالتی و حتی استارباکس برندهایی هستند که در بازار قهوه ایران می‌توان محصولات آن هارا بیابید. از آنجایی که با گرانی ارز قیمت این قهوه‌ها بسیار بالا رفته و خریدن قهوه‌های تولید روستری های داخلی به صرفه‌تر است.

اما اگر تصمیم به خرید قهوه اسپرسو از برندهای خارجی دارید من این سه محصول را پیشنهاد می‌کنم:

Illy بهترین قهوه اسپرسوی ایتالیایی

خرید قهوه اسپرسو ایلی

ایلی در دنیای اسپرسو یک قهوه کلاسیک محسوب می‌شود. نام این کمپانی ایتالیایی برای سال‌های زیادی مترادف اسپرسو بود. با وجود این که ایلی یک شرکت بزرگ و صنعتی است، بدون شک دقت زیادی برای انتخاب دانه‌های قهوه مناسب می‌کند. این یعنی ترکیب‌های ایلی عالی هستند و نقص‌های کمی دارند.

این همان نوع قهوه‌ای است که بهترین باریستاهای جهان شانزده سال پیش از آن استفاده می‌کردند. رست قهوه ایلی متوسط است و تقریباً برای تمامی روش‌های دم کردن قهوه مناسب است.

این روزها رقابت در دنیای قهوه بسیار شدید است و ایلی نمی‌تواند برنده این رقابت باشد. با این حال، در فنجان قهوه شما را ناامید نخواهد کرد.

قیمت یک بسته قهوه ایلی 250 گرمی در سایت آمازون حدود 23 دلار میباشد ، که یک کیلوگرم از آن معادل 92 دلار است که رقب بسیار بالایی است.

قهوه لاوازا Crema e Gusto

خرید قهوه اسپرسو لاوازا

این هم یک ترکیب کلاسیک ایتالیایی دیگر است. لاوازا به نوعی برادر دوقلوی ایلی محسوب می‌شود و به همان اندازه ایلی در دنیای اسپرسو رواج دارد.

Crema e Gusto مشهورترین ترکیب این کمپانی است. مقداری روبوستا در این ترکیب وجود دارد که یعنی یک قهوه قوی در انتظارتان است و نباید توقع طعم‌های ظریف یا طراوت اسیدی را داشته باشید.

شخصاً خیلی طرفدار این نوع قهوه نیستم اما برای کسی که سبک‌های قدیمی قهوه را دوست داشته باشد این ترکیب مناسب خواهد بود. Crema e Gusto در کاپوچینو عالی خواهد شد و در اسپرسوی سینگل هم قدرت زیادی دارد.

اگر به دنبال خرید قهوه اسپرسو برای پر کردن دستگاه اسپرسو سوپر اتوماتیک در محل کار خود می‌گردید، Crema e Gusto یک راه حل ارزان و مناسب خواهد بود.

برای مشاهده قیمت این محصول میتوانید به صفحه این محصول در سایت آموزون سر بزنید.

قهوه Lavazza Super Crema

خرید قهوه اسپرسو لاوازا

یکی از محبوب‌ترین انواع قهوه در بازار، سوپر کرما نشان می‌دهد که لاوازا با این که یک کمپانی بزرگ محسوب می‌شود، اولویت را روی کیفیت محصولات خود گذاشته است. دانه‌های این ترکیب از برزیل، اندونزی، هند و کلمبیا جمع‌آوری می‌شوند و در ایتالیا رست و مخلوط می‌شوند.

با توجه به این که اسپرسو یکی از عوامل غرور ملی ایتالیایی‌ها است، تعجبی ندارد که این ترکیب به یک اسپرسوی عالی منجر می‌شود.

این مدل دارای رست متوسط، سبک و خامه‌ای است با نُتی از بادام و عسل و کمی طعم میوه‌ای، این قهوه اسیدیته بالایی دارد و با توجه به مقدار کم روبوستای موجود در آن کافئین آن نیز کمتر است. سوپر کرما از 80 درصد دانه عربیکا و 20 درصد دانه روبوستا تشکیل شده است.

دانه‌های لاوازا با نیتروژن بسته‌بندی می‌شوند که باعث می‌شود قبل از باز کردن بسته مدت بیشتری ماندگاری داشته باشند. همچنین دانه‌های روبوستا بعد از دم کردن، کرمی عالی روی قهوه ایجاد می‌کنند.

قیمت بین المللی این محصول در سایت آمازون 49 دلار می‌باشد.

خرید اسپرسو از میان برندهای داخلی

اگر از حامیان تولید ملی هستید و البته تازگی قهوه برایتان اهمیت دارد من خرید قهوه اسپرسو تولید ایران را به شما پیشنهاد می‌کنم.

در ایران برندهای قهوه که به صورت استاندارد و با مجوز سازمان غذا و دارو امکان تولید قهوه را داشته باشند زیاد نیستند،  اما با این حال برندهایی همچون کافی مافی، بُن مانو، پندار و مولتی کافه تعدادی از برندهای مجوز دار بازار قهوه ایران هستند که به معرفی محصولات آن‌ها می‌پردازیم:

7 نوع قهوه اسپرسو از کافی مافی:

برند کافی مافی که هدف خود را ارائه محصولات با کیفیت برای همه سلیقه‌ها قرار داده است برای عاشقان قهوه اسپرسو سنگ تمام گذاشته و 7 محصول کاملاً تخصصی را به بازار عرضه کرده است.

اکثر قهوه‌های کافی مافی در بسته بندی‌های باکس پوچ ارائه می‌شوند که بسته بندی‌های بسیار مناسبی برای نگهداری قهوه در طولانی مدت به حساب می‌آیند.

این نوع بسته بندی دارای یک زیپ فشاری مخفی است که شما پس از استفاده و خارج کردن قهوه به سادگی می‌توانید آن را ببندید تا هوا وارد بسته بندی نشده و  تا مدت زمان طولانی قهوه تازه بماند.

محصولات برند کافی مافی برای قهوه اسپرسو عبارت‌اند از: اسپرسو مونالیزا به صورت 100 درصد عربیکا، اسپرسو میکل آنژ به صورت ترکیبی 70 درصد عربیکا و 30 درصد ربوستا، اسپرسو مِتا اِ مِتا به صورت ترکیبی 50 درصد عربیکا و 50 درصد ربوستا، اسپرسو لئوناردو به صورت ترکیبی 70 درصد ربوستا و 30 درصد عربیکا، اسپرسو رُم  به صورت 100 درصد ربوستا.

این پنج مدل همگی به صورت مدیوم دارک رست شده‌اند و هر کدام عطر و طعم خاص خودشان را دارند که در صفحات محصولات آن‌ها می‌توانید قیمت و ویژگی‌های آن‌ها را مطالعه کنید.

اما کافی مافی دو مدل قهوه اسپرسو دیگر نیز دارد که درجه رست متفاوتی دارند اما آن‌ها هم 100 درصد ربوستا هستند، یکی اسپرسو میلان با درجه رست مدیوم و دیگری اسپرسو فلورانس با درجه رست دارک.

ویژگی قهوه های کافی مافی:

کلیه قهوه‌های کافی مافی درای دو ویژگی بسیار مهم هستند یک اینکه به صورت دانه هستند و مشتریان در صورت نیاز می‌توانند در زمان ثبت سفارش، درخواست دهند تا این دانه‌ها به صورت رایگان برای آن‌ها آسیاب شود، دوم اینکه همیشه تازه رست هستند.

دلیل تازه رست بودن همیشگی قهوه‌های کافی مافی، سیستم فروش این برند می‌باشد که باعث شده هیچ محصولی با زمان رست بیش از 7 روز در سیستم خرده فروشی آنلاین به مشتری عرضه نشود.

کافی مافی محصولات خود را در بسته بندی‌های 250 گرمی، 500 گرمی، 1 کیلویی و 3 کیلویی عرضه می‌کند تا همه، از دوست داران قهوه گرفته تا کافی شاپ ها بتوانند از محصولات این برند استفاده کنند.

4 نوع قهوه اسپرسو از بن مانو:

خرید قهوه اسپرسو ین مانو

بن مانو برندی است که فعالیت خود را از سال 1397 آغاز کرده و به صورت گسترده در سال 98 تبلیغات آن را می‌توانید در شهرهای مختلف ببینید، بن مانو محصولات خود را در بسته بندی‌هایی شبیه به استارباکس عرضه می‌کند اما بدون گیره نگهدارنده درب و همین امر باعث می‌شود که بسته بندی خود محصول برای نگه درای قهوه مناسب نباشد.

3 محصول این برند با نام‌های آرتیمان به صورت 70 درصر عربیکا و 30 درصد روبوستا، پریسکا به صورت 80 درصد عربیکا و 20 درصد ربوستا و مانوکا به صورت 100 درصد عربیکا هستند که همگی به صورت پودر قهوه ارائه شده‌اند و فقط یک محصول به صورت دانه قهوه ارائه می‌شود که نامی ندارد و دان قهوه 250 گرمی که به صورت 100 درصد عربیکا هست، به آن گفته می‌شود.

همه قهوه اسپرسو های بن مانو در بسته بندی‌های 250 گرمی عرضه شده‌اند و در وزن‌های بالاتر برای مصارف کافی شاپی یا قهوه خور های حرفه‌ای وجود دارد.

2 نوع قهوه اسپرسو از پندار:

خرید قهوه اسپرسو پندار

برند پندار از قدیمی‌های تولید قهوه مجوز دار در ایران است، اما متاسفانه این سابقه طولانی باعث پیشرفت این برند در طول زمان نشده و خیلی از افراد حتی نامی از این برند نشنیده‌اند، با این حال پندار محصولات خود را در بسته‌های نایلون مقوایی ارائه می‌دهد که بسته بندی نایلونی مناسب نگهداری قهوه نیست و حتماً پس از بازکردن بسته بندی، باید قهوه را به یک ظرف درب دار منتقل کنید.

2 محصول این برند قهوه مدل اسپرسو که اطلاعات دقیقی درمورد ترکیبات آن وجود ندارد و قهوه اسپرسو 100 درصد عربیکا هستند که هر دو محصول در بسته بندی 250 گرمی عرضه می‌شوند.

جمع بندی:

اگر قصد خرید قهوه اسپرسو دارید نکاتی که درمورد درجه رست، تازگی رست، نوع قهوه و دانه یا پودر بودن قهوه بیان شد را در خاطر داشته باشید و بدانید تازگی قهوه در بازه زمانی که گفته شد و آسیاب نبودن قهوه برای مدت طولانی مهم‌ترین نکاتی است که در زمان خرید باید به آن‌ها دقت کنید.

خرید قهوه اسپرسو تولید داخل را فراموش نکنید و باور داشته باشید قهوه‌ای که در کشور خودمان تولید می‌شود به مراتب بهتر از قهوه‌ای است که در خارج از ایران تولید شده است.

قهوه هم مانند بسیاری دیگر از تولیدات داخلی، نمونه داخلی آن بهتر از نمونه خارجی است ، مثل کفش چرم ، شیر آلات ساختمانی ، دستگیره‌های در ، ظروف چینی و …

پیشنهاد می‌کنم اگر در زمینه مصرف قهوه تازه کار هستید حتماً چند مدل قهوه را تست کنید تا قهوه مورد علاقه‌تان را پیدا کنید.

5/5 (2 نظر)

پرسش ، پاسخ ، دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 نظر
 1. ناصر حاجی حسینی می‌گوید

  با سلام و احترام ،
  بنده یه مغازه دارم که میخواستم تغییر شغل بدم.
  به قهوه فروشی اما اطلاعاتم در این شغل کافی نیست. چطور میتونم از شرکت شما کمک بگیرم و حتی اجناس مغازه را تهیه کنم .
  متشکرم از راهنمایی شما

  1. مرضیه فراهانی می‌گوید

   سلام وقت بخیر
   میتونید با شرکت تماس بگیرید همکاران بنده حتما کمکتون میکنند

 2. ناصر حاجی حسینی می‌گوید

  با سلام و احترام ،
  بنده یه مغازه دارم که میخواستم اجناس مغازه را از طریق شرکت شما خریداری کنم
  متشکرم

 3. رسول می‌گوید

  سلام.
  من مدتی هست قهوه میخورم. ولی از زمانی که قهوه خورد رو شروع کردم، دست‌هام بی حس میشن. یه عده گفتن غلظت خون داری و قهوه هم غلظت خون رو بیشتر میکنه.
  میخوام بدونم قهوه‌ای هست که هم انرژی و سرحال کردن رو داشته باشه و هم اینکه کافئین کمی داشته باشه و یا غلظت خون رو تشدید نکنه؟
  ممنون

  راستی چندماه پیش من از فروشگاه شما خرید داشتم و هرچقدر ایمیل زدم،‌هیچ کدوم از ایمیل‌هام دلیوری نشد! اگه فرصت کردین Mail Serverتون رو یه چک کنید بی زحمت.

Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture