قهوه و لاغری (بهترین گزینه های 2022 برای کاهش وزن)

قهوه و لاغری یکی از پر تکرارترین سوالاتی می باشد که در مورد آن از ما سوال می شود. قهوه بعد از آب دومین نوشیدنی پرمصرف دنیا به حساب می آید که فواید فوق العاده ای به همراه دارد اما آیا کاهش وزن نیز جز خصوصیات قهوه می باشد؟

ما در این مقاله از کافی مافی قصد داریم به طور تخصصی ارتباط میان قهوه و لاغری را بررسی کرده و بهترین گزینه هایی که می تواند به کاهش وزن شما کمک کند را معرفی کنیم.

ارتباط میان قهوه و لاغری

نوشیدن قهوه برای کاهش وزن

همه ما با شنیدن نام قهوه به طور ناخودآگاه به یاد کافئین موجود در آن می افتیم. قهوه در بین تمام مواد غذایی، به طور قطع اصلی ترین منبع کافئین طبیعی به حساب میاد و طبق بررسی ها و تحقیقاتی که در کشور انگلستان انجام شده مشخص شد که؛ کافئین ارتباط مستقیم با چربی سوزی و کاهش وزن افراد دارد.

علاوه بر ارتباط کافئین با چربی سوزی، خود قهوه نیز به خاطر کالری بسیار پایینی که نسبت به سایر نوشیدنی ها دارد، یک گزینه بسیار سالم برای کمک به لاغری در افراد می باشد.

یادمان باشد قهوه و لاغری شاید باهم دیگر ارتباط مستقیمی داشته باشند ولی به هیچ وجه این ارتباط باعث نمی شود که شما با نوشیدن قهوه تنها، انتظار لاغری داشته باشید. داشتن رژیم غذایی سالم و همچنین ورزش کردن دو شرط اصلی برای لاغری شما می باشد که در صورت انجام آنها می توانید از قهوه نیز انتظار تاثیرات مثبت داشته باشید.

گفتیم ورزش کردن! جالبه بدونید کافئین موجود در قهوه با افزایش متابولیسم و سوخت و ساز باعث میشود که شما وقتی ورزش میکنید اگر قبل از آن یک  فنجان قهوه نوش جان کرده باشید 20% سوخت و ساز شما  افزایش یابد.

از طرفی طبق گزارشات مجله بهداشت آلمان، کسانی که در طول روز 3 فنجان قهوه مینوشند، 30% افزایش در جریان خون مویرگی را تجربه میکنند وقتی شما افزایش گردش خون دارید اکسیژن بیشتری به بافت ها عضلات و اندام هاتون میرسد و باعث شده ماهیچه های شما دیر تر خسته شده و عملکرد بالاتری داشته باشید و چربی سوزی بیشتری اتفاق بیفتد.

همچنین چربی هایی که در بخش های گردن و شکم انسان ذخیره می شود در اصطلاح با نام چربی قهوه ای شناخته می شود که وظیفه تولید گرما در بدن انسان را دارند که نوشیدن قهوه در سوزاندن آنها بسیار موثر می باشد.

معرفی بهترین قهوه های لاغری

بعد از توضیحاتی که در مورد ارتباط میان قهوه و لاغری بیان کردیم، حالا نوبت معرفی بهترین گزینه های موجود در بین قهوه ها برای کاهش وزن می باشد.

1. بولت پروف کافی (قهوه تخصصی لاغری)

قهوه بولت پروف برای لاغری

در بین گزینه هایی که برای قهوه و لاغری بیان می شود، قهوه بولت پروف دارای یک سری ویژگی های خاص می باشد. نام رژیم کتوژنیک را شنیده اید؟ رژیم کتوژنیک یک برنامه غذایی با چربی بالا، پروتئین متوسط و کربوهیدرات کم است. برنامه کتوژنیک سالمی که ما توصیه میکنیم به صورت زیر است :

  • 70% چربی
  • 20% پروتئین
  • 5% کربوهیدرات

بدن انسان به طور کلی از دو سوخت اصلی به نام چربی ها و کربوهیدارت ها استفاده می کند. حالا اگر بدن با کمبود کربوهیدرات مواجه شود به طور ناخودآگاه به سراغ چربی ها خواهد رفت و آن ها را استفاده خواهد کرد که این در واقع همان چربی سوزی می باشد که ما به دنبال آن هستیم. قهوه بولت پروف دقیقاً از همین رژیم استفاده کرده و باعث کمک به کاهش وزن در افراد می شود

طرز تهیه قهوه بولت پروف لاغری

در طرز تهیه این قهوه لاغری شما به؛ یک فنجان قهوه تازه دم شده گرم، یک قاشق غذاخوری روغن نارگیل و یک قاشق غذاخوری کره گیاهی نیاز دارید.

برای درست کردن قهوه شما می توانید از روش های دم کردن قهوه با استفاده از فرنچ پرس، کمکس و وی 60 استفاده کنید، و پس از انجام اینکار یک قاشق کره که به صورت جامد می باشد را به همراه یک قاشق روغن نارگیل به آن اضافه کنید و سپس درو مخلوط کن ریخته و کاملاً ترکیب کنید و همان لحظه نوش جان کنید.

2. قهوه سبز و لاغری

قهوه سبز مناسب لاغریقهوه سبز یا همان قهوه خام یکی از مواردی می باشد که اخیراً مورد توجه رژیم های لاغری قرار گرفته و دلیل این موضوع نیز نتایج اخیر آزماشیات انجام شده در کشور انگلستان می باشد که نشان میدهد:

قهوه سبز باعث می شود که جذب کلسترول و گلوکز در بدن کاهش پیدا کند. از طرفی وجود کافئین این قهوه نیز باعث می شود که شما انرژی بیشتری برای فعالیت های روزانه و ورزش داشته باشید و چربی سوزی بیشتر در بدن شما اتفاق بیافتد. همچنین اسید کلوروژنیک این قهوه نیز باعث کنترل چربی بدن شما می شود.

پس با توجه به بررسی های انجام شده می توان با اطمینان بیان کرد که نوشیدنی قهوه سبز قادر است که برای لاغری بسیار مناسب باشد.

طرز تهیه قهوه سبز لاغری

شما می توانید به دو صورت از قهوه سبز برای لاغری استفاده کنید، روش اول این می باشد که 10 گرم از آن را پودر کرده و در 100 میلی لیتر آب دم کنید (مثل چای) و پس از صاف کردن میل کنید.

برای نتیجه گیری، بهتر است که روزی 3 الی 4 فنجان از این قهوه را در طول روز تکرار کنید. یک فنجان بعد از صبحانه، یک فنجان بعد از ناهار و فنجان سوم را نزدیک به عصر میل کنید.

روش دوم نیز به این شکل می باشد که از عصاره قهوه سبز استفاده کنید. عصاره قهوه سبز به صورت قرص فروخته می شود و آن را از داروخانه ها و یا به صورت آنلاین از فروشگاه های معتبر تهیه کنید. دوز معمول برای مصرف روزانه چیزی بین ۶۰ تا ۱۸۵ میلی گرم است.

یادتان باشد این روش دم کردن قهوه لاغری اصلاً خوشمزه نیست و نباید انتظار داشته باشید که با یک نوشیدنی لذت بخش رو به رو بشوید، ولی باید آن را به صورت مداوم و هر روز تکرار کنید و حتماً روزانه 60 الی 90 دقیقه فعالیت فیزیکی داشته باشید.

خرید قهوه سبز 

3.  اسپرسو (در دسترس ترین قهوه لاغری)

قهوه لاغری

شاید خیلی از ما دارای اضافه وزن می باشیم ولی خیلی قصد نداریم برای کاهش وزن اقدام خاصی انجام دهیم، اما دوست داریم بدانیم در بین قهوه های رایج که خیلی از ما مصرف می کنیم کدام گزینه برای کم کردن وزن ما مناسب تر می باشد.

در بین قهوه های کافی شاپی، اسپرسو به خاطر کالری بسیار پایین (هر 30 گرم، تقریبا 3 کالری) یکی از بهترین و در دسترس‌ترین گزینه ها برای لاغری و کاهش وزن شما می باشد.

بررسی ها نشان می دهد که اسپرسو علاوه بر کالری کم باعث می شود که اشتها شما برای غذا کاهش پیدا کرده و از طرفی سبب افزایش تولید گرما در بدن و به نوعی کالری سوزی شود و به نوعی یک قهوه لاغری ایده آل باشد.

طرز تهیه اسپرسو لاغری

شما برای درست کردن اسپرسو لاغری با استفاده از دو روش می توانید اینکار را انجام دهید، یا با استفاده از اسپرسوساز (کلیک کنید) و یا با استفاده از موکاپاپ (کلیک کنید) که ما قبلا آموزش آنها را به صورت ویدیو برای شما آماده کرده ایم.

یادتان باشد شما نباید به هیچ وجه از شکر و شیر درون اسپرسو استفاده کنید، زیرا با این کار میزان کالری اسپرسو را افزایش خواهید داد که برای لاغری و کاهش وزن شما اصلا مناسب نیست.

فراموش نکنید که شما برای کاهش وزن خود باید اسپرسو را به طور مداوم و بین 2 تا 3 کاپ در طول روز میل کنید تا برای شما نتیجه بخش باشد.

نکته مهم: بهتر است از قهوه عربیکا برای درست کردن اسپرسو خود استفاده کنید زیرا کافئین موجود در قهوه عربیکا به گونه ای می باشد که به افزایش متابولیسم بدن شما کمک می کند.

خرید قهوه اسپرسو 

4. قهوه گانودرما و تاثیرش بر کاهش وزن

قارچ گانودرما و قهوه لاغری

برخلاف آنچه که تصور می شود قهوه قارچ  گانودرما یک نوشیدنی جدید نمی باشد و دارای سابقه بیش از 2000 ساله می باشد. ترکیبات اصلی تشکیل دهنده این قهوه، عصاره قارچ گانودرما لوسیدوم و دانه‌های قهوه رست شده می باشد که در بیشتر مواقع جنسینگ نیز به عنوان یک افزودنی به آن اضافه می شود.

طرز تهیه گانودرما لاغری

در ابتدای کار به اندازه 2 گرم (یک قاشق غذاخوری) از پودر قارچ گانودرما را به یک لیتر آب ترکیب کرده و آن را بر روی حرارت قرار دهید. بعد از رسیدن دمای آب به نقطه جوش، حرارت آن را کم کنید و به مدت ۱۰ تا ۲۰ به ترکیب خود اجازه جوشیدن دهید تا عصاره گیری از قارچ انجام شود.

ه اندازه تقریباً 5 تا 10 قاشق غذاخوری از دانه های قهوه را درون فرنچ پرس ریخته و سپس به آن، ترکیب آب و پودر قارچ خود را اضافه کنید. پس از 5 دقیقه یک قاشق غذاخوری روغن نارگیل و ترکیب را حرارت دهید تا به دمای ملایمی برسد.

در گام آخر کار لازم است که ترکیب خود را درون مخلوط کن بریزید و کاملاً آن را هم بزنید و سپس نوش جان کنید. یادتان باشد برای گرفتن نتیجه باید هر روزه در دو نوبت صبح و عصر به طور مرتب مصرف شود و پس از گذشت تقریباً 20 الی 30 روز تاثیرات آن را مشاهده خواهید کرد.

ما در این مقاله تلاش کردیم انواع بهترین قهوه لاغری که می توانید برای کاهش وزن میل کنید را به طور دقیق بررسی کرده و طرز تهیه آنها را به شما آموزش دهیم. اما در صورتی که در مورد مطالب گفته شده سوال و یا ابهامی دارید می توانید آن را در قسمت نظرات با ما به اشتراک قرار دهید.

5/5 (1 نظر)

پرسش ، پاسخ ، دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture