تهیه اسکراب قهوه و بررسی تاثیرات آن بر پوست شما! (بخش دوم)

تهیه اسکراب قهوه و بررسی نحوه آماده کردن آن را باهم بیان خواهیم کرد و سعی میکنیم در این مقاله روش های دیگر تهیه اسکراب های قابل تهیه با قهوه را با هم بررسی کنیم.

ما سعی داریم در اینجا روش ها و مواد اولیه طبیعی را جایگزین نمونه های صنعتی که قطعا عوارض فراوانی بر روی پوست و سلامت شما در دراز مدت دارند کنیم تا هم از نظر هزینه هم از نظر سلامت بتوانیم به شما کمک کنیم.

3. تهیه اسکراب قهوه با عسل

تهیه اسکراب قهوه با عسل

ما در پارت اول این مقاله دو روش اصلی تهیه اسکراب قهوه را بیان کردیم و در اینجا سعی داریم روش های دیگری را بررسی کنیم که خواص و فواید متفاوتی دارند، این ماسک صورت دارای خواص ضد باکتری بسیار قوی می باشد. علاوه بر این مورد یک مرطوب کننده طبیعی مفید به حساب می آید که باعث آب رسانی و تغذیه پوست صورت می شود.

مواد لازم

 • پودر قهوه آسیاب شده دو قاشق غذاخوری
 • ماست کم چرب سه قاشق غذاخوری
 • عسل طبیعی یک قاشق غذا خوری
 • پودر کاکائو دو قاشق غذا خوری

طرز تهیه و روش استفاده

کافیست تمام مواد اولیه را درون یک ظرف کوچک شیشه ای ریخته و همه آنها را باهم ترکیب کنیم و سپس برای استفاده لازم است مداری از آن را بر روی پوست خود مالیده و به آرامی ماساژ دهید و پس از گذشت حدوداً ده دقیقه آن را پاک کنید و در پایان با آب گرم صورت خود را کاملاً بشویید.

4. تهیه اسکراب قهوه به همراه شکر قهوه ای

تهیه اسکراب قهوه

بیاد به این موضوع دقت کنید که در هر تهیه اسکراب قهوه با تغییر کردن مواد اولیه شما فواید و خواص متفاوتی را در اختیار خواهید داشت، این اسکراب به بازسازی سلول های پوست صورت کمک کرده و باعث درمان لکه های تیره و روشن تر شدن رنگ پوست صورت شما خواهد شد.

مواد لازم

 • پودر قهوه آسیاب شده یک قاشق غذاخوری
 • شکر قهوه ای یک قاشق غذا خوری
 • روغن بادام نیز یک قاشق غذا خوری

طرز تهیه و نحوه استفاده

برای تهیه اسکراب قهوه خود لازم است یک کاسه کوچک انتخاب کنید و اول پودر قهوه و شکر قهوه ای را با هم ترکیب کنید، سپس روغن بادام را به آن اضافه کرده و به طو کامل آن را هم بزنید و مخلوط کنید.

روش استفاده از آن نیز بسیار راحت می باشد و تنها لازم است مقداری از ماسک صورت آماده شده را بر روی پوست صورت و گردن به صورت حرکات دایره ای ماساژ دهید، بعد از گذشت تقریباً ده دقیقه منتظر ماندن سپس با آب گرم باید خوب بشویید.

فروشگاه قهوه کافی مافی

5. ماسک قهوه شیر مناسب برای رفع جوش

اسکراپ قهوه

به سراغ تهیه اسکراب قهوه ای می رویم که برای خیلی از مردم مخصوصاً بانوان بسیار جذاب می باشد، این ماسک صورت گزینه ای بسیار مناسب برای لایه برداری و پاک سازی پوست صورت می باشد که به خاطر خواص ضد التهابی آن شما قادر هستید برای  درمان بیماری هایی مانند آکنه و جوش صورت از آن استفاده کنید.

همچنین این اسکراب کمک ویژه ای به رفع قرمزی و التهاب پوست ناشی از جوش می کند و در بین گزینه های طبیعی می تواند یکی از بهترین عملکردها را داشته باشد

مواد لازم

 • پودر قهوه یک قاشق غذا خوری
 • شیر نصف قاشق غذا خوری

طرز تهیه و روش مصرف

تهیه اسکراب قهوه در همه موارد تقریباً دارای یک روش آماده کردن می باشد و تنها تفاوت در نحوه استفاده آن می باشد.

پس برای این ماسک صورت نیز کافیست در یک کاسه قهوه و شیر را با هم ترکیب کنید و برای استفاده مقداری از این اسکراب را بر روی پوست صورت  خورد بمالید و اجازه دهید که 15 الی 20 دقیقه باقی بماند، سپس آن را با آب سرد خوب بشویید.

6. تهیه اسکراب قهوه با گیاه آلوئه ورا

آوورا

احتمالاً نام آلوئه ورا را به عنوان یک محافظ پوست زیاد شنیده اید، گیاهی که با خواص دارویی خود همیشه یک گزینه اصلی برای تهیه انواع ماسک ها و کرم های پوست به حساب می آید.

باید گفت از مزیت های اصلی تهیه اسکراب قهوه با آلوئه ورا کمک به آرامش پوست می باشد که نتیجه آن سالم تر و درخشان تر شدن پوست صورت شما می باشد.

مواد لازم

 • پودر قهوه 1/4 فنجان
 • ژل آلوئه ورا در حدود 3 قاشق غذا خوری

طرز تهیه و نحوه استفاده

در این روش تهیه نیز لازم است در یک کاسه پودر قهوه و ژل آلوئه ورا را با هم ترکیب کنید و در زمان استفاده کافیست مقداری از ماسک قهوه تهیه شده را بر روی صورت بمالید و خوب ماساژ دهید، در پایان کار نیز اجازه دهید تقریباً 10 دقیقه این ماسک باقی بماند و سپس آن را با آب سرد خوب بشویید.

7. روش آماده کردن ماسک قهوه برای پوست چرب

قهوه و شیر

تا اینجا کار احتمالاً متجه این موضوع شده اید که استفاده از عسل و ماست به همراه قهوه می تواند نتایج ویژه ای برای پوست شما به همراه داشته باشد.

تهیه اسکراب قهوه با ماست و عسل به پاک سازی و لایه برداری پوست شما کمک کرده و باعث کاهش چربی و درخشان تر شدن پوست صورت شما می شود.

مواد لازم

 • پودر قهوه یک قاشق غذا خوری
 • ماست یک قاشق غذا خوری
 • عسل طبیعی یک قاشق غذا خوری

طرز تهیه و روش مصرف

از یک کاسه کوچک شیشه برای ترکیب همه ی مواد اولیه استفاده کنید و آنها را خوب مخلوط کنید و مقداری از این ماسک را بر روی پوست صورت خود بمالید و به مدت تقریباً 1 تا 2 دقیقه آن را خوب ماساژ بدهید. بعد از گذشت 5 دقیقه و باقی ماندن این اسکراب بر روی پوست خود آن را با آب گرم خوب بشویید.

خرید قهوه استارباکس

8. گزینه ای ایده آل برای جوان سازی پوست صورت

اسکراپ قهوه

به معرفی گزینه ای محبوب دیگری می رویم که خیلی از مردم به دنبال آن هستند و آن تهیه اسکراب قهوه ای برای جوان سازی پوست صورت شما می باشد. بدون هیچ معطلی به سراغ آماده کردن آن می رویم:

مواد لازم

 • پودر قهوه یک قاشق چای خوری
 • پودر کاکائو یک قاشق چای خوری
 • شیر نارگیل خانگی یک قاشق چای خوری
 • عسل طبیعی یک قاشق چای خوری

طرز تهیه و طریقه مصرف

استفاده از مواد اولیه ای مغزی در تهیه این ماسک نشان دهنده خواص بالای آن می باشد، شما کافیست در یک کاسه همه ی مواد را با هم ترکیب کنید و قبل از استفاده پوست صورت خود را خوب بشویید.

در ادامه کار مقداری از این اسکراب را بر روی پوست صورت و گردن خود بمالید و به آرامی آن را بر روی پوست ماساژ دهید، سپس اجازه دهید 15-20 دقیقه بر روی صورت شما باقی بماند و در پایان کار آن را با آب گرم بشویید.

9. تهیه اسکراب قهوه برای جوش سر سیاه

 تهیه اسکراب قهوه با نمک

این ماسک صورت دارای خواص ضد باکتری بسیار قوی می باشد که کمک ویژه ای به رفع سلول های مرده پوست شما می کند و در طولانی مدت باعث درمان جوش های سر سیاه به صورت طبیعی می شود.

مواد لازم

 • قهوه یک قاشق غذا خوری
 • نمک دریا یک قاشق غذا خوری
 • ماست یک قاشق غذا خوری

طرز تهیه و نحوه استفاده

برای تهیه اسکراب قهوه خود باز هم به صورت تکراری باید گوییم: در یک کاسه کوچک همه ی مواد را با هم ترکیب کنید و برای استفاده از آن مقداری از ماسک را بر روی پوست صورت بمالید. 🙂

بعد از استفاده لازم است به مدت 2 تا 3 دقیقه به صورت حرکات دایره ای آن را خوب ماساژ دهید و سپس با آب گرم بشویید.

نکته : اگر پوست حساسی دارید از این اسکراب استفاده نکنید چون باعث التهاب پوست صورت می شود.

10. ماسک قهوه برای پف و سیاهی دور چشم

تخم مرغ

در آخرین موردی که با شما قصد داریم با هم بررسی کنیم تهیه اسکراب قهوه ای می باشد که حاوی مقادیر زیادی آنتی اکسیدان و کافئین می باشد که به افزایش گردش خون در زیر چشم های شما کمک کرده و استفاده از آن باعث کمک به درمان پف و سیاهی زیر چشم ها می شود.

مواد لازم

 • سفیده تخم مرغ یک عدد
 • پودر قهوه دو قاشق چای خوری

طرز تهیه و طریقه مصرف

در یک ظرف سفیده تخم مرغ و پودر قهوه را با هم مخلوط کنید، زمان ترکیب کردن تقریباً یک دقیقه باید باشد. در ادامه کافیست مقداری از این اسکراب را با قلم مو زیر چشم های خود بمالید و اجازه دهید 10 دقیقه بر روی پوست بماند تا خشک شود، فراموش نکنید که بعد از تهیه اسکراب قهوه و مصرف آن لازم است که با آب گرم خوب شسته شود.

منبع: www.stylecraze.com

0/5 (0 نظر)

پرسش ، پاسخ ، دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture