اعجاز ماسک قهوه بر پوست و مو که باور نخواهید کرد!

قهوه جذاب‌ترین و پرطرفدارترین نوشیدنی این روزها با فوایدی باور نکردنی بر سلامت بدن و عطر و بوی فوق العاده بخاطر داشتن کافئین و خواص آنتی اکسیدانی تأثیر زیادی بر سلامت پوست و مو دارد

حفظ سلامت و زیبایی پوست و مو به دلیل اینکه اولین سپر دفاعی بدن با محیط اطراف بسیار مهم و ضروری است. استفاده از ماسک‌ها و اسکراب یکی از روش‌های کمک کننده به سلامت پوست و مو همواره مورد توجه بوده است و تأثیر و خواص آن‌ها غیر انکارمی باشد.

بدن انسان همواره باری با مقابله با آودگی ها محیط اطراف از جمله الوردگی های آب و هوا، دست‌های آلوده و غیره که باعث آلودگی و آسیب رسیدن به پوست و مو می‌شود وتمام موارد گفته شده حاوی رادیکال‌های آزاد می‌باشند که باعث تخریب جدی سلول‌های پوست و مو می‌شوند

فروشگاه قهوه کافی مافی

رادیکال‌های آزاد مولکول‌های که الکترون‌های جفت نشده تشکیل شده‌اند و به دلیل انرژی بالا باعث تخریب سلول‌های پروتئن و دیان ای می‌شوند و آنتی اکسیدان ها با دادن الکترون به رادیکال‌های آزاد باعث خنثی شدن آنها و دفع خطرات زیاد این مولکول‌ها می‌شوند.

کافئین عنصر اصلی صنعت لوازم آرایشی و بهداشتی

ماسک قهوه

کافئین عضو جدانشدنی قهوه باعث توجه بیش از پیش به استفاده قهوه در ساخت ماسک‌ها و لوازم آرایش شده است.

کافئین از مهم‌ترین مواد جلوگیری از پیری و چین و چروک شناخته شده است که به مقدار بالا در عصاره قهوه موجود می‌باشد

کافئین علاوه بر اینکه می‌توان گفت ماده تشکیل دهنده غالب لوازم آرایشی و بهداشتی می‌باشد

از این روز استفاده از قهوه به عنوان یک ماده طبیعی حاوی کافئین بالا برای ماسک‌ها طییعی و خانگی نیز مورد استقبال قرار گرفته است.

طرز تهیه انواع ماسک‌های پوست ، اسکراب و لایه برداری، ماسک مو و همچنین ماسک بدن را در پایین به شما آموزش می‌دهیم.

و رعایت این نکته مهم است که تمام نکات گفته شده در بالا مقدارشان در قهوه روست به شدت کاهش پیدا کرده و پیشنهاد ما به شما برای تهیه ماسک و اسکراب استفاده از قهوه سبز می‌باشد.

ولی این باعث نمی‌شود که تفاله قهوه دم شده باقی مانده در قهوه جوش شما اصلاً دارای خاصیت نمی‌باشد شما خیلی راحت می‌توانید با استفاده از ان هم ماسک‌های مختلی درست کنید.

طرز تهیه ماسک قهوه برای پوست صورت و بدن

به دلیل خواص بیشمار قهوه از جمله کافئین و خاصیت ضد اکسیدانی بالای در بسیار از ماسک‌های زیبایی و سلامت پوست مورد استفاده قرار می‌گیرند.

با توجه به پوست خود می‌توانید مواد استفاده در ماسک‌ها می‌توانید تغییر دهید اگر پوست خشک دارید می‌توانید از ماست پرچرب یا خامه د رماسک خود استفاده کنیدو یا اگر پوست شما چرب است م یتوانید از آبلیمیا سرکه سسیب در ماسک خود استفاده کنید

خرید قهوه اسپرسو 

ماسک رفع چین و چروک پوست با قهوه

ماسک قهوه

ترکیب فوق العاده قهوه و کاکائو بهترین ماسک ضد چین و چروک پوست می‌باشد ترکیب پدو ماده پر کافئن قهوه و کاکائو خالص غلاوه بر خاصیت ضدپیری باعث افزایش لطافت پوست نیز می‌شود.

مواد لازم:

3 قاشق پودر قهوه

3 قاشق پودر کاکائو

6 قاشق ماست خانگی یا شیر

یک قاشق عسل طبیعی

ابتدا ماست را بخوبی هم بزنید و سپس مابقی مواد را به آن اضاف کنید و با نوک انگشتان بروی پوست صورت خود بزنید و اجازه دهید به مدت 20 دقیقه آن خشک شود

و بعد با آب ولرم آبکشی کنید. لطافت و طراوت پوست خود را بعد استفاده ماسک اخساس می‌کنید

برای اثر بخشی بیشتر هر هفته 2 بار از این ماسک در هفته به مدت 2 ماه استفاده کنید.

ماسک کمک کننده به رفع جای جوش، لک و تیرگی بدن با قهوه

ماسک قهوه

ایتدا این نکته را بگوییم هیچ ماسک طبیعی نمی‌تواند 100 درصد جای جوش را از بین برود فقط ماسک‌ها به کم رنگ شدن این لک‌ها و تیرگی‌ها کمک می‌کند.

مواد لازم:

1 قاشق پودر قهوه

3 قاشق ماست خانگی

1 قاشق زردچوبه

تمام مواد بالا را با هم ترکیب کنید و با انگشتان به آرامی بروی پوست خود بمالید و اجازه دهید تا ماسک بطور کامل خشک شود و سپس با ولرم بشورید

وجود ویتامین c موجود در زرد چوبه و اسید لاکتیک موجود در ماست به کاهش این تیرگی‌ها و لک‌ها به مرور زمان کمک می‌کند برای اثر بخشی این ماسک را هفته‌ای دو الی سه بار به مدت 3 ماه استفاده کنید.

خرید دانه قهوه

اسکراب قهوه در درمان سلولیت، خشکی پا و آرنج

ماسک قهوه

مواد لازم:

نصف فنجان پودر قهوه متوسط آسیاب شده

6 قاشق روغن زیتون فرابکر

4 قاشق نمک دریا یا شکر قهوه‌ای

تمام مواد بالا با هم مخلوط کرده و اگر روغن نارگیل شما صورت جامد می‌باشد ابتدا آنرا بروی بخار آب جوش یا داخل ماکرووی قرار داده تا آب شود

سپس به ترکیب قهوه و نمک دریا اضافه کنید به ترتیب ماسک اسکراب شما آماده است این ماسک را در هر بار حمام کردن می‌توانید استفاده کنید و با استفاده آن بصورت حرکت دورانی به مدت 3 دقیقه آنرا با آب ولرم شستشو دهید. بعد 4 بار استفاده اثر شگفت انگیز آن را احساس می‌کنید.

این ماسک را می‌توانید برای تمام قسمت‌های بدن از جمله خشکی پاها، آرنج و… به عنوان لایه بردار استفاده کنید.

ماسک رفع تیرگی و پف زیر چشم

ماسک قهوه

تیرگی و پف زیر چشم ناشی از عوامل مختلف کمبود خواب، اختلالات هورموثی، عوامل محیطی و… می‌باشد. برای حل ایم مشکل محصولات آرایشیو بهداشتی با برندهای مختلف در بازار موجو می‌باشد از جمله انواع کرم‌های دوره چشم و کانسیلر ها که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید این ناحیه از پوست بخاطر نزدکیی به چشم و حساسیت بالای آن باعث حساسیت‌های زیادی در چشم می‌شود

برای حل این مشکل ماسک‌ها زیادی مورد استفاده قرار می گرد از جمله معروف‌ترین آنمها ماسک قهوه می‌باشد

که به دو صورت خلی راحت و سریع می‌توانید از آن استفاده کنید

می‌توانید تفاله قهوه دم کشیده خود را بروی یک دستمال ریخته و آرام برای نواحی زیر چشم قرار دهید و به همین راحتی بعد حدود 15 دقیقه اثر آن خواهید دید.

و ماسک دیگیری که ترکیب یک قاشق چایی خوری قهوه و کمی روغن نارگیل به اندازه‌ای که پودر قهوه به حالت خمیری در بیاید سپس خمیر بدست آماده را به آرامی برو نواحی پایین زیر چشم برای چند دقیق ماساژ دهید و سپس اجازه دهید ماسک خشک شود و بعد به آرامی آنرا با آب گرم بشورید

قهوه بخاطر داشتن ویتامین k و کافئن بالا با کاهش انقباض و التهاب رگ‌های خونی زیر پوست اطرف چشم باعث کاهش پفو تیرگی زیر چشم می‌شود.

در هنگام استفاده از ماسک‌های زیر چشم خیلی مواظب باشید به دلیل حساسیت بالای چشم ماسک وارد چش نشود

خرید قهوه لاوازا

ماسک مو قهوه

ماسک مو قهوه

کافئین یکی از مهم‌ترین برای جلوگیری از ریزش مو در علم پزشکی به اثبات رسیده است و همانطور که می داینذپد قهوه ماده‌ای غنی از کافئن طبیعی م یبادش و در نتیجه اثر آن بر سلامت و زیبایی پوست و موی سر غیر قابل انکار می‌باشد

مواد لازم:

نصف لیوان قهوه دم شده

3 قاشق غذاخوری روغن نارگیل و زیتون

را باهم مخلوط کرده و به وسیله قلمو آنرا بر روی تمام قسمت‌های موی سر خود بزنید و اجازه دهید به مدت نیم ساعت بروی موهایتان قرار دهید سپس آبکشی کنید دقت کنید برای اثر بخشی بیشتر از شامپو استفاده نکنید.ماسک قهوه علاوه بر جلوگیری از ریزش مو باعث درخشندگی موها نیز می شوند.

برای اثر بخشی بیشتر این ماسک حتماً قبل استفاده موهای خود را بشوید و خشک کنید و سپس از ماسک قهوه استفاده کنید.

یکی دیگر از راه های برای بهره گیری از خواص قهوه اضافه پود قهوه به شامپو در هر مصرف می باشد در این روش اجازه دهید به مدت 5 دقیقه مواد بر روی سر بماند و بعد آبکشی کنید.

0/5 ( 0 نظر )

پرسش ، پاسخ ، دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture