قهوه و بدنسازی (بررسی میزان مصرف و نوع تاثیر آن)

اگر شما فردی هستید که به طور حرفه ای ورزش می کنید و یا در حال آماده شدن برای انجام یک برنامه ریزی دقیق برای داشتن یک بدن ایده آل و بدون چربی هستید احتمالا در باشگاه خود و از مربیان در مورد ارتباط مصرف قهوه و بدنسازی صحبت هایی شنیده اید، اما سوال اینجاست که آیا خوردن نوشیدنی هایی مانند قهوه و نسکافه برای ورزشکاران خوب است؟ یا بهترین زمان مصرف قهوه در قبل و بعد تمرین چه زمانی می باشد؟

سوالاتی از این قبیل و اینکه آیا قهوه و بدنسازی با هم در ارتباط هستند و فواید و مضرات این نوشیدنی محبوب بر روی بدن یک ورزشکار چگونه است مهمترین مواردی می باشد که سعی داریم در این مقاله از مجله کافی مافی آن را باهم بررسی کنیم.

قهوه در بدنسازی و نقش آن

ورزش و قهوه

اگر شما به طور حرفه ای در حال تمرین در باشگاه هستید به این موضوع پی برده اید که سه عامل اساسی که برای موفقیت برای ایجاد یک تناسب اندام خوب و بدون چربی لازم است این موارد می باشد: تغذیه، استراحت و تمرین!

مواردی که تقریبا همه مربیان و ورزشکاران حرفه ای آن را در صحبت های خودشان به آنها تاکید بسیار دارند، پس شما هم برای موفقیت ناگزیر هستید این سه اصل اساسی را رعایت کنید.

قهوه و نوشیدنی های وابسته به آن مانند اسپرسو و نسکافه  از مواد غذایی می  باشد که یک ویژگی خاص و منحصر به فرد دارند، آن هم این می باشد که نه تنها بر روی تغذیه شما موثر است بلکه بر روی تمرین و استراحت شما نیز تاثیر گذار است.

خوردن قهوه همانطور که می تواند روی بدنسازی شما تاثیر مثبت داشته باشد و هم می تواند تاثیر منفی ایجاد کند که ما در ادامه این موضوع را به طور کامل بررسی کرده ایم پس با ما همراه باشید:

خرید نسکافه

میزان و نوع مصرف قهوه در بدنسازی

نوع مصرف قهوه در باشگاه

گاه این موضوع پیش می آید که ما دوست داریم جواب های ساده و کلی بگیریم و خیلی دنبال درک دقیق موضوعات نیستیم، ما اگر بخواهیم به طور کلی به شما پاسخ دهیم که نوشیدن و خوردن قهوه در بدنسازی خوب است یا بد؟ باید بگوییم خوب است! اما در قسمت بعد به طور دقیق این موضوع را بررسی می کنیم.

اینکه مصرف قهوه ما برای باشگاه چقدر باید باشد؟ این موضوع خیلی وابسته به بدن و نوع ساختار فرد دارد و برای همه افراد یکسان نمی باشد و بهترین فردی که می تواند در مورد این موضوع به شما برنامه دهد مربی تمرینی شما می باشد.

اما به طور کلی اگر شما قهوه قبل از اینکه باشگاه بروید کم مصرف می کرده اید بهترین گزینه یک شات اسپرسو  می باشد که بهتر است نیم ساعت تا 1 ساعت قبل از باشگاه و انجام برنامه تمرینی نوشیده شود.

اینکه از نام اسپرسو در بالا استفاده کردیم بی دلیل نمی باشد، چون وقتی از قهوه و بدنسازی صحبت می کنید بهترین نوع آن نوشیدن بدون شکر و بدون مواد دیگر می باشد که بتواند هم میزان کافئین مورد نیاز برای انجام یک تمرین سرحال را برای شما به همراه بیاورد و هم تاثیرات منفی مواد افزودنی به بدن شما در حین تمرین وجود نداشته باشد.

فراموش نکنیم بهترین حالت اسپرسو می باشد اما این موضوع باعث نمی شود فکر کنید نوشیدن نسکافه یا کاپوچینو تاثیر منفی بر روی تمرین شما خواهند داشت بلکه دارای تاثیر گذاری کمتری می باشند.

فواید و مضرات نوشیدن قهوه در بدنسازی؟

قهوه و بدنسازی

اولین موضوع در مورد قهوه و بدنسازی می توان ایجاد نشاط و سرحال شدن را نام برد که به طور قطع یکی از مهمترین مواردی می باشد که خیلی از ما با آن مشکل داریم و خیلی مواقع پیش می آید که با خودمان میگوییم “حال باشگاه نیست”، یعنی می شود گفت قهوه حال باشگاه رو میاره 🙂

کافئین موجود در قهوه باعث افزایش فشار خون، افزایش ضربان قلب، اولویت بندی جریان خون به عضلات و آزاد کردن قندهای ذخیره شده در کبد می شود که همه این وارد باعث ایجاد انرژی در طول برنامه باشگاه می شود.

جالب است بدانید دم آوری قهوه و نوشیدن آن هم برای افراد لاغر موثر است و هم برای افراد تاثیر دارد، قهوه به خاطر ساختارش باعث چربی سوزی بیشتر در افراد چاق می شود و بر عکس در مورد افراد لاغر نیز باعث حفظ عضلات در طول تمرین می شود.

فراموش نکنید که در مورد هر موضوعی حفظ تعادل بسیار مهم است، اگر شما میزان مصرف قهوه بسیار بالایی داشته باشید نه تنها دیگر تاثیرات مثبت آن کم می شود بلکه کافئین بیش از حد باعث ایجاد چربی در بدن شما می شود.

همچنین مصرف بالا قهوه باعث اختلال در برنامه خواب و استراحت شما می شود که یکی از 3 عامل اصلی در برنامه تمرینی یک بدنساز حرفه ای به حساب می آید.

فروشگاه قهوه کافی مافی

0/5 (0 نظر)

پرسش ، پاسخ ، دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture