قهوه فوری و قهوه معمولی ؟! بررسی و مقایسه کامل برای یک انتخاب بهتر!

به طور قطع قهوه یکی از محبوبترین نوشیدنی های جهان به حساب می آید که خیلی از ما هر روزه با آن سرو کار داریم و از نوشیدن آن لذت می بریم که شامل دو نوع اصلی می شود، قهوه فوری و قهوه معمولی!

خرید قهوه فوری

شاید خیلی از دوست داران نوشیدن قهوه خیلی مایل به نوشیدن قهوه فوری نباشند و به نوعی آن را به عنوان یک قهوه اصل به حساب نیاورند اما باید این موضوع را بپذیریم با توجه به آمار، بیش از نیمی از قهوه مصرفی در جهان قهوه فوری می باشد.

ما در این مقاله سعی داریم به بررسی کامل تفاوت های قهوه فوری و قهوه معمولی بپردازیم و به این سوال و ذهنیت که آیا نوشیدن قهوه فوری برای ما ضرر دارد پاسخ بدهیم، پس با ما همراه باشید و تا انتها ما را همراهی کنید.

معرفی مختصری از قهوه فوری

قهوه فوری

در ابتدای کار سعی می کنیم توضیحی مختصری در مورد قهوه فوری ارائه دهیم، در واقع این قهوه اگر به اصل و ریشه آن بخواهیم نگاه کنیم باید بگوییم که همان قهوه معمولی و دم کرده می باشد که طبق فرایند ویژه ای قرار گرفته است.

در گذشته به صورت علمی در مورد این موضوع صحبت کرده ایم ولی اگر بخواهم به طور عامیانه تری صحبت کنیم باید بگوییم، قهوه دم کشیده شده ما طبق دو روش اسپری خشک و فریز کردن، خشک و نگهداری می شود.

در واقع فرایند ساده تهیه کردن آن به این گونه است که ما قهوه را دم میکنیم، سپس آن را خشک می کنیم، بسته بندی میکنیم، بعد از مدتی دوباره آن را با آب جوش ترکیب می کنیم و استفاده می کنیم.

تفاوت های اصلی قهوه فوری و قهوه معمولی

تفاوت قهوه ها

اگر بخواهیم به طور کلی در مورد این موضوع صحبت کنیم باید بگوییم که دو تفاوت اصلی بین قهوه فوری و قهوه معمولی وجود دارد، نخستین مورد میزان کافئین آنها می باشد.

به طور کلی قهوه فوری حاوی مقدار کمتری کافئین نسبت به قهوه معمولی می باشد، البته مقدار این کافئین بسته به مقدار قهوه فوری که برای نوشیدنی خود استفاده می کنید متفاوت است.

اما اگر بخواهیم مقدار معمول و رایج استفاده از آن در یک فنجان که حدودا یک قاشق می باشد بسنجیم این موضوع را، باید گوییم ک میزان کافئین قهوه فوری نسبت به قهوه معمولی حدودا 50 درصد می باشد.

این موضوع برای خیلی از افراد که نسبت به کافئین بالا حساس می باشند گزینه بسیار مناسبی باشد تا بتوانند با نوشیدن این قهوه هم از لذت نوشیدن قهوه بهره مند شوند و هم مجبور به دریافت کافئین بالا نیستند.

تفاوت دوم این دو قهوه در ترکیب شیمیایی آنهاست، وقتی دانه های قهوه فرآیند بو دادن و رست را طی می کنند، یک ماده شیمیایی به نام آکریل آمید تولید می کنند، این ماده شیمیایی ثابت شده باعث افزایش خطر ابتلا به سرطان و مشکلات سیستم عصبی می شود.

این ماده شیمیایی تقریباً در قهوه فوری دو برابر قهوه معمولی وجود دارد، با این حال خبر خوب این است که ثابت شده مقدار تاثیرگذاری این ماده درون قهوه فوری به اندازه اثر آن در قهوه معمولی نمی باشد.

خرید قهوه ساز

آیا نوشیدن قهوه فوری، مضر است؟

ضرر نوشیدن قهوه

اگر بخواهیم به طور صریح جواب بدهیم باید بگوییم قطعا نه!! همانطور که در بالا ذکر شد، سطح آکریل آمید موجود در قهوه فوری درست است که کمی زیاد می باشد ولی تاثیرگذاری آن بسیار کم است.

و تمام فواید سلامتی ای که درباره قهوه معمولی وجود دارد در مورد قهوه فوری نیز وجود دارد، و به عنوان یک مکمل و نوشیدنی رژیم غذایی برای بسیاری از افراد گزینه مناسبی می باشد.

البته لام است به این نکته دقت کنید که قهوه فوری به خودی خود اصلا برای سلامتی شما نه تنها ضرر ندارد بلکه فواید زیادی هم دارد ولی اصولا این قهوه با افزودنی هایی ترکیب می شود که لازم است به آنها دقت شود تا از حد معمول عبور نکنند، به همین خاطر توصیه ما این است قطعا سعی کنید از برندهای معتبر برای تهیه این نوع قهوه استفاده کنید.

منابع: www.craftcoffeeguru.com  –  www.wikipedia.org

فروشگاه قهوه کافی مافی

0/5 ( 0 نظر )

پرسش ، پاسخ ، دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture