نوشیدن قهوه در سرماخوردگی و آنفولانزا و بررسی تاثیراتش!

امروز سعی داریم در مورد موضوعی که مخصوصا در زمستانها برای دوست داران قهوه سوال می شود صحبت کنیم و آن بررسی نوشیدن قهوه در سرماخوردگی و تاثیرات آن بر بدن ما می باشد.

خرید قهوه اسپرسو 

اینکه در یک هوای سرد زمستانی چقدر نوشیدن یک فنجان قهوه داغ برای ما لذت بخش است شاید موضوعی است که همه ما آن را قبول داریم، اما آیا لذت نوشیدن قهوه در سرماخوردگی و زمان آنفولانزا می تواند برای بهبود ما مضر باشد یا مفید، پس با این مقاله از کافی مافی همراه باشید تا آن را بطور کامل بررسی کنیم؟

فواید نوشیدن قهوه در زمان سرماخوردگی و آنفولانزا

ما سعی می کنیم در ابتدا هم فواید و هم مضرات نوشیدن قهوه در سرماخورگی و زمان مبتلا شدن به آنفولانزا را بررسی کنیم تا شما با دانستن این مواد بتوانید در مورد این موضوع بهتر نتیجه گیری کنید.

شاید اصلی ترین و مهمترین موردی که باید آن را در مورد نوشیدن قهوه بیان کنیم افزایش قدرت سیستم ایمنی بدن در برابر بیماری ها، مخصوصا بیماری های ویروسی می باشد که سرماخوردگی و آنفولانزا شایع ترین این موارد می باشد.

مورد مهم دیگری می توان در مصرف قهوه به آن تاکید کرد، تاثیر کافئین موجود در قهوه در ایجاد نشاط و حالت سر زندگی در شما می باشد، موضوعی که در زمان ابتلا انسان به بیماری هایی این چنینی بسیار به سراغ انسان می آید.

سردرد و بدن درد یکی از علائم شایع در بیماری های سرماخورگی و آنفولانزا می باشد که قهوه یکی از مواد طبیعیست که می تواند در کاهش این موضوع بسیار تاثیر گذار باشد.

خرید قهوه ساز

اما موضوعی که خیلی در مورد آن بحث است و گروهی بر این باورند که قهوه به خاطر وجود آنتی اکسیدان موجود در آن باعث کاهش التهاب در گلو می شود ولی گروهی دیگر دقیقا برعکس این مورد را قبول دارند و عقیده دارند که اسید موجود در قهوه باعث افزایش التهاب می شود.

اما اگر بخواهیم نتیجه گیری درستی کنیم باید بگوییم که نحوه نوشیدن قهوه ما در این مورد بسیار تاثیر گذار است.

شما اگر بعد از نوشیدن قهوه خود آب زیادی بنوشیدن و از روش های تهیه قهوه که میزان اسیدی بود قهوه را کاهش می دهند استفاده کنید (قهوه دم سرد بهترین گزینه است)، نوشیدن قهوه در آنفولانزا و سرماخوردگی شما تاثیر مثبتی دارد در غیر اینصورت این موضوع کاملا برعکس می شود.

ضررهای نوشیدن قهوه در آنفولانزا و سرماخوردگی

ضرر نوشیدن قهوه

همانطور که گفتیم نوع مصرف و نوشیدن قهوه در زمان ابتلا به بیماری های آنفولانزا و سرماخوردگی بسیار مهم است، هم می تواند باعث کاهش التهاب در گلو شود و هم می تواند باعث افزایش این مورد.

موضوع مهم دیگری که می توان به آن اشاره کرد اهمیت استراحت و خواب در زمان ابتلا به بیماری می باشد که قهوه باعث کاهش میل شما به خواب می شود که البته شما می توانید با مدیریت این موضوع را حل کنید، تنها کافیست شما تقریبا از 8 ساعت قبل از تایم و زمان استراحت و خواب از نوشیدن قهوه پرهیز کنید.

یکی از مواردی که در نوشیدن قهوه وجود دارد ادرار آور بودن این نوشیدنی می باشد که باعث می شود آب بدن شما کاهش پیدا کند، در حالی که مصرف آب و مایعات در درمان این بیماری ها بسیار تاثیر مثبتی دارد، باید بگوییم برای رفع این موضوع لازم است شما تا جایی که می توانید بعد از نوشیدن قهوه سعی کنید آب بنوشید.

خرید چای ماسالا

اما مورد مهمی که بسیار شخصی و مهم است موضوع حساسیت و آلرژی می باشد، گاهی افراد به نوشیدن قهوه آلرژی دارند که بخاطر وجود بیماری و کاهش سیستم ایمنی این مورد می تواند تاثیرات خیلی بدی در بدن ما داشته باشد، پس لازم است به آن خیلی توجه و دقت شود.

نتیجه گیری: اینکه به خودی خود بتوان گفت نوشیدن قهوه در درمان سرماخوردگی و آنفولانزا تاثیر مثبت یا منفی دارد کاملا وابسته به ما و نحوه نوشیدن این قهوه توسط ما دارد.

0/5 (0 نظر)

پرسش ، پاسخ ، دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 نظر
 1. محمدی می‌گوید

  با سلام شته بودید قهوه باعث افزایش سیستم بدنی می شود.وقتی فردی که در مورد پزشکی اطلاعاتی نداشته باشه همچین متنی می نویسه. شما اگر توانایی نوشتن موضوعات علمی رو نداشته باشید نباید اقدام به نوشتن کنید. “افزایش سیستم بدنی” ی جمله ی اشتباه و بی معنیه. باید می نوشتید” افزایش قدرت سیستم ایمنی بدن.”
  کلیت متن هم چندان قوی نبود.
  آرزوی موفقیت دارم.

  1. مرضیه فراهانی می‌گوید

   ممنون از دقتی که به متن داشتین و لازمه به این موضوع اشاره کنیم که ما بیان کرده بودیم سیستم ایمنی بدن رو افزایش میده که این تصور رو داشتیم خواننده منظور ما رو متوجه میشه که منظور قدرت سیستم ایمنیه نه خودش، ولی بازم اصلاحش کردیم که همچین اشتابهاتی رخ نده. قظعا ما اطلاعات پزشکیمون بالا نیست و به هیچ وجه هم ادعایی نکردیم و تنها با استفاده از منابع خارجی، تحقیقاتی که انجام شده بود را منتشر کردیم.

 2. علیرضا می‌گوید

  سلام و خداقوت خدمت محققین عزیز.
  قهوه سرد چیه؟!

  1. مرضیه فراهانی می‌گوید

   سلام ممنون از محبتتون، قهوه ای که به صورت سرد و بدون آب جوش دم آروی میشه که اگه دوست دارید بیشتر بدونید، این مقاله رو مطالعه کنید
   https://cafimafi.com/mag/cold-coffee-answers-to-frequently-asked-questions-about-it-and-how-to-make-it-with-french-press-pictured/

 3. لیلی می‌گوید

  من اضافه کنم اگر آبریزش بینی وجود داره بهتره قهوه مصرف نشود.

Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture