قهوه سرد : پاسخ به سوالات متداول در مورد آن و طرز تهیه قهوه سرد با فرنچ پرس (با تصویر)

وقتی تابستان در گرمترین روزای خود قرار دارد و خورشید درخشان ترین حالت خود را دارد، نه تنها شما را در عرق فرو می برد بلکه انرژی شما را تخلیه می کند. پیشنهاد دارم براتون، قهوه سرد!

قهوه دم کرده سرد که نباید با قهوه یخ زده اشتباه گرفته شود، در حقیقت از دانه های قهوه ایی تهیه شده است که به مدت 12 تا 24 ساعت در آب سرد و یا آب در دمای اتاق مانده است.

اگرچه تهیه قهوه سرد، به همان راحتی است که دانه های قهوه را در آب سیراب می کنید، اما تجهیزات مختلفی وجود دارد که می توانید برای تهیه یک فنجان کامل قهوه استفاده کنید.

خرید قهوه 

سوالات متداول در مورد قهوه سرد و پاسخ آنها!

تفاوت قهوه سرد و گرم در چیست؟

تفاوت قهوه سرد و قهوه یختفاوت بین دم کرده سرد و قهوه دم کرده گرم در درجه حرارت و زمان استفاده شده برای هر روش دم کردن و در نتیجه یک فنجان قهوه متفاوت است.

دم کرده سرد نسبت به قهوه داغ کمتر اسیدی است و به دلیل طولانی بودن زمان استخراج با آب سرد و نه گرم، نسبت به آن طعم کمی نرم تر دارد.

همچنین، قهوه داغ را می توان با روش های مختلفی با استفاده از دستگاه یا روش ها دستی تهیه کرد که معمولاً فقط چند دقیقه طول می کشد. یک قهوه دم کرده سرد حداقل نیمی از روز را لازم دارد تا آماده شود!

آیا قهوه سرد دارای کافئین بیشتری است؟

کافئین قهوه سرد،بله، قهوه دم سرد دارای کافئین بیشتری نسبت به سایر نوشیدنی های قهوه است. به دنبال قهوه قطره ای و اسپرسو، دم کرده سرد حاوی بالاترین غلظت کافئین است. مقدار زیاد کافئین به دلیل روش دم کردن طولانی مدت است که برای تهیه قهوه سرد استفاده می شود.

آیا قهوه سرد را باید در یخچال نگه داریم تا آماده شود؟

نه، شما نباید در یخچال مخلوط را نگه دارید تا قهوه دم سرد، را آماده کنید زیرا فرایند استخراج طعم قهوه به طرز چشمگیری طولانی تر می شود، بنابراین بهتره در دمای اتاق این کار را انجام دهید که بین 12 تا 20 ساعت طول می کشد.

چه مدت می توان قهوه سرد را نگه داشت؟

می توانید قهوه سردتون رو در یک ظرف مناسب، شیشه ای باشه بهتره، تا دو هفته در یخچال نگه دارین! با این وجود، اضافه کردن شیر یا شکر به آن، عمر مفید آن را به شدت کاهش می دهد. بهتر است هر فنجان سرد را تازه تازه مصرف کنید!

خرید قهوه اسپرسو 

موارد لازم برای درست کردن قهوه سرد با فرنچ پرس

مواد لازم برای قهوه دم سرددر اینجا لیستی سریع از همه چیزهایی که برای قهوه دم کرده سرد با فرنچ پرس خود نیاز دارید آمده است:

طرز تهیه قهوه سرد با فرنچ پرس

اکنون که تمام مواد تشکیل دهنده خود را در اختیار دارید، بیایید شروع کنیم:

1) دانه های قهوه را اندازه گیری کرده و آسیاب کنید!

آسیاب دانه های قهوهدانه های قهوه خود را آماده کنید. نسبت صحیح قهوه به آب برای دم کردن سرد بسته به ذائقه شما از 1به 5 یا 1به 4 است.

از آنجا که شما با استفاده از فرنچ پرس اقدام به تهیه قهوه دم سرد، می کنید، نیاز به درجه آسیاب درشت تر از آنچه معمولاً برای قهوه دم گرم فرنچ پرس باشد. وقتی دانه ها آسیاب و آماده شدند، همه را درون دستگاه بریزید.

بنابراین، اولین قدم بزرگ تهیه قهوه با کیفیت است، دومین قدم بزرگ هم آسیاب مناسب است که اینگونه می توان بهترین نتیجه، عطر و طعم را گرفت!

خرید قهوه ساز

2) آب را اضافه کنید!

آب را به قهوه اضافه کنید!3 فنجان (887 میلی لیتر) آب تصفیه شده را بر روی دانه های قهوه درون فرنچ پرس خود بریزید. در یک حرکت آهسته و دایره ای ریخته شود، سپس هم بزنید.

از یک قاشق استفاده کنید (برای جلوگیری از هرگونه چسبندگی) برای فشار بر روی هر دانه قهوه ایی که بر روی آب شناور باشد، فشار بیاورید و اطمینان حاصل کنید که همه دانه ها فرو رفته اند.

3) صبر کنید 12 ساعت یا بیشتر!

مواد لازم برای تهیه هر چیزه خوب و ارزشمندی زمان بر هست حتی قهوه خوب! اکنون باید بگذارید که قهوه سرد شما حداقل 12 ساعت در دمای اتاق بماند.

در مقایسه با روش های استاندارد دم کردن قهوه با آب گرم، در دم سرد، زمان جایگزین گرما می شود. اجازه دهید که دانه های شما به مدت نیم روز خیس شود تا تمام طعم ها و روغن های گیر افتاده در دانه قهوه آزاد شود.

4) پیستون را فشار دهید و فیلتر کنید!

پیستون فرنچ پرس را فشار دهید!اکنون که از ساعت های طولانی گذشته، پیستون فرنچ پرس را فقط چند اینچ پایین بیاورید! حواستون باشه که پیستون را تا آخر فشار ندهید، زیرا این امر دانه ها را تحریک می کند و باعث می شود قهوه طعم تلخ تر خود را آزاد کند.

اگر قبلاً از فرنچ پرس استفاده کرده باشید، می دانید که صفحه فلزی درون دستگاه بهترین روش در جدا کردن تفاله ها از قهوه شما نیست و لازمه از یه فیلتر ثانویه مثلا از یک قطعه پارچه پنبه ای و یا یک فیلتر کاغذی برای صاف کردن قهوه تان استفاده بکنید.

خرید دانه قهوه

5- آماده نوشیدن قهوه سرد تان شوید و لذت شو ببرید!

لذت نوشیدن قهوه،قبل از نوشیدن، به یاد داشته باشید که دم کرده سرد بسیار غلیظ است و باید آن را با چند حبه یخ و یک یا دو فنجان آب سرد رقیق کنید.

قهوه دم کرده سرد، اگرچه وقت گیر است، اما یکی از ساده ترین و متنوع ترین روش های دم کردن است و هرکسی می تواند آن را در خانه درست کند.

0/5 (0 نظر)

پرسش ، پاسخ ، دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 نظر
  1. محمد می‌گوید

    آیا آبی که در مرحله دم آوری اضافه میکنیم، باید درجه اتاق را داشته باشد ؟

    1. مرضیه فراهانی می‌گوید

      سلام، بله دوست عزیز

Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture