قهوه فرنچ پرس چیست و چطور یک قهوه خوش عطر و طعم با آن درست کنیم؟

دستگاه قهوه ساز فرنچ پرس یکی از دستگاهایی است که برای تولید قهوه استفاده می شود.. آنچه یک فرنچ پرس را منحصر به فرد می کند فرایندی است که در طی آن کل دانه های قهوه در طول دوره آماده شدن قهوه در تماس با آب قرار می گیرند.

فرنچ پرس یکی از ساده ترین و ارزانترین روش های درست کردن قهوه است که در حال تبدیل شدن به یکی از محبوب ترین روش های تولید قهوه در صنعت مواد غذایی است.

این روش آماده سازی باعث ایجاد طعم های لذیذی می شود که میهمانان در هر کافی شاپ، کافه یا رستوران عاشق آن شده اند و حتی در منزل به راحتی می توانید کاملا حرفه ایی قهوه خوشمزه درست کنید.

در مورد این سبک از درست کردن قهوه بیشتر بدانید و از این دستورالعمل های حرفه ای پیروی کنید تا مطمئن شوید که هر بار یک فنجان قهوه عالی درست می کنید.

یک فرنچ پرس، مستقیماً از طریق یک صفحه فلزی، قهوه را فیلتر می کنند، به این معنی که روغن های اساسی موجود در دانه ها توسط فیلترها جذب نمی شوند و تبخیر نمی شوند. درعوض، آنها دم کرده و در نتیجه قهوه ای غنی تر و معطر تر حاصل می شوند.

مهم ترین اصل درست کردن قهوه فرنچ پرس

آسیاب قهوهقبل از شروع مراحل دم کردن قهوه فرنچ پرس لازم است که بدونیم مهمترین و پایه این نوع قهوه آسیاب قهوه است که بسیار کلیدی است و بیشترین تاثیر در طعم نهایی قهوه شما دارد.

تهیه یک قهوه فرنچ پرس عالی

به مقدار لازم دانه های قهوه را آماده کنید. برای یک وعده دو نفره 2 فنجان آب و یک چهارم همان فنجان دانه های قهوه لازم است. برای چهار نفره، 4 فنجان آب و نصف همان فنجان قهوه لازم است.

درست کزدن

اگر از پودر قهوه استفاده می کنید این مرحله رو لازم ندارید ولی اگر از دانه های قهوه می خواهید استفاده کنید لطفا با ما همراه باشید. دانه های قهوه را آسیاب کنید. دانه ها را بر روی درشت ترین حالت، آسیاب کنید. بهتر است دانه های خرد شده درشت داشته باشیم.

آسیاب دانه های قهوه فرنچ پرس

آب را جوش کنید، سپس 1 دقیقه خنک کنید. برای یک وعده 4 نفره 4 فنجان آب جوش لازم دارید. آب را به دستگاه فرنچ پرس اضافه کنید.

ریختن آب جوش

قهوه را به آب جوش اضافه کرده و به شدت هم بزنید. می توانید با حرکت بالا و پایین پیستون فرنچ پرس که بر روی در آن هست این کار را چند بار تکرار کنید. انتخاب دانه های خوب رست شده تاثیر زیادی در میزانی که برای هم زدن لازم هست دارد. ممکن است بعضی از دانه ها به سرعت در آب حل شوند.

هم زدن

وقتی خوب حل شد به مدت 4 دقیقه بگذارید دستگاه بماند تا قهوه شما آماده شود.

زمان برای قهوه فرنچ پرس

بعد از آن می توانید با فشار دادن در فرنچ پرس قهوه را در فنجان خود ریخته و نوش جان کنید.

نوشیدن

تذکر: لازم هست بدانید که اگر می خواهید قهوه را در طول روز هم بنوشید از یک کارافه حرارتی استفاده کنید تا آن را گرم نگه دارید و از ته نشین شدن و تلخ شدن آن جلوگیری کنید.

اشتباهات رایج

آسیاب نشدن درست دانه های قهوهآسیاب قهوه یکی از مهمترین فاکتورها برای داشتن یک قهوه خوش طعم می باشد.

استفاده اشتباه در نسبت آب به قهوه: هنر استفاده از فرنچ پرس استفاده درست نسبت قهوه به آب می باشد. نسبت 1 گرم قهوه به 10 گرم آب بهترین نسبت برای دزست کردن یک قهوه عالی می باشد. اگر فنجانی بگیم برای هر فنجان آب یک هشتم از همان فنجان قهوه لازم است.

تازه مصرف نکردن و یا زیاد درست کردن: اگر شما بعد از درست کردن قهوه آن را درون فرنچ پرس بذارید بمونه که بعدا استفاده کنید مجبور می شوید یک فنجان قهوه تلخ و بدمزه بنوشید. بهتر است تازه و پس از دم کشیدن آن را بنوشید یا اگر خواستید بعدا هم بنوشید ویا زیاد درست کرده بودید از یک کارافه حرارتی برای گرم نگه داشتن آن استفاده کنید.

 

0/5 (0 نظر)

پرسش ، پاسخ ، دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture