راهنمای خرید آسیاب قهوه ، چرا باید یک آسیاب قهوه بخریم

آسیاب قهوه و ویدیو مناسب که بتواند ما را در مورد نحوه پودر کردن قهوه و خرید یک دستگاه مناسب با قیمت مناسب و ارزان راهنمایی کند یکی از درخواست های رایج می باشد که خیلی از دوست داران قهوه و اسپرسو آن را از ما درخواست کردند. اگر قهوه‌ای می‌خواهید که طعمی بهتر از همیشه داشته باشد، باید روی یک دستگاه آسیاب قهوه سرمایه‌گذاری کنید. آسیاب‌های مختلفی در بازار وجود دارند و همین تنوع انتخاب بهترین مورد را سخت‌تر می‌کند.

اما نگران نباشید! ما در این مطلب بخش آشنایی با تجهیزات کافی مافی مگ همه اطلاعات لازم را در مورد آسیاب قهوه و خرید آن در اختیارتان می‌گذاریم تا بتوانید با کمترین قیمت بهترین گزینه را برای خرید خود انتخاب کنید. لازمه بگیم اگر دنبال این هستید بهترین گزینه های خرید را مشاهده کنید و خیلی حوصله توضیحات تکمیلی را ندارید، به انتهای مقاله بروید. 🙂

چرا باید یک آسیاب قهوه خرید؟

قبل از این که نکات لازم در مورد خرید دستگاه را برای‌تان بگویم، باید بدانید که اساسا چرا به آن نیاز دارید:

قهوه پودر شده به اندازه کافی خوب نیست

قهوه آسیاب شده

یادتان باشد این یک قائده کلی می باشد، زمانی که قهوه از قبل آسیاب شده خرید می کنید؛ هر چقدر هم تلاش کنید پس از گذشت یک مدت کوتاه قهوه شما عطر و طعم خود را از دست خواهد داد و در اصطلاح بیات خواهد شود و فرقی نمی کند کیفیت قهوه شما چقدر بالا باشد، در هر صورت این اتفاق خواهد افتاد.

بهترین روش نوشیدن قهوه این است که شما قهوه را به صورت دانه خریداری کنید و سپس آن را خودتان آسیاب کنید و عصاره گیری کنید، یعنی در لحظه عطر  قهوه آزاد شود. این موضوع برای شما به هیچ وجه در زمان خرید پودر قهوه اتفاق نخواهد افتاد حتی اگر قهوه را از برندهای معروفی مثل استارباکس ، لاوازا یا ایلی خرید کنید.

قهوه‌ای که از قبل پودر شده باشد، آن عطر و طعم تازگی را ندارد. قهوه بسته به روش نگهداری شما بعد از آسیاب شدن بین یک هفته تا یک ماه تازگی خود را حفظ خواهد کرد، یعنی اگر شما آسیاب خریدید لازم نیست که هر روز قهوه را آسیاب کنید و می توانید به اندازه مصرف یک هفته، قهوه خود را پودر کنید.

اما اگر توان خرید آسیاب قهوه هم ندارید، قهوه از قبل آسیاب شده ای خرید کنید، که به تازگی آسیاب شده است و به گونه ای خرید خود را انجام دهید تا حداکثر در طول یک ماه آن را مصرف کنید. به همین خاطرم هست که بسته های قهوه پودر شده در جهان در بیش از 90 درصد موارد در وزن های 250 گرمی انجام می شود تا مصرف کننده بتواند آن را در زمان کم میل کند در حالی که بسته بندی های دانه های قهوه یک کیلویی می باشد.

ویدیو آموزش شناخت انواع اندازه آسیاب قهوه

ما در این ویدیو به طور خلاصه برای شما اندازه پودر قهوه مناسب هر دستگاه را برای شما توضیح دادیم تا اگر بعد از خرید دستگاه آسیاب نیاز داشتید اندازه پودر استاندارد دستگاه خود را بدست آورید با مراجه به این ویدیو، کار شما ساده شود.

نکته مهم: اگر ویدیو برای شما نمایش داده نشد، کافیه فقط صفحه خود را یکبار رفرش کنید. (صفحه گوشی را از بالا به سمت پایین بکشید)

برای هر نوع قهوه ساز و روش دم کردن، دانه‌ها باید به میزان مشخصی آسیاب شوند. برای اینکه با این میزان آشنا شوید پیشنهاد میکنم مطلب میزان آسیاب قهوه برای روش های مختلف را مطالعه کنید.

قهوه‌ای که از قبل پودر شده باشد نه تنها تازه نیست، بلکه ممکن است بیش از حد نرم یا درشت باشد. همین جا اشاره کنم که اگرچه بسیاری از آسیاب‌ها درجات مختلف برای آسیاب دارند اما معمولا نمی‌توانند دانه‌های قهوه را به درستی آسیاب کنند و این موضوع در آسیاب های ریز مخصوصاً برای قهوه ترک و اسپرسو خودش را بیشتر نشان می دهد، چون نیاز به قهوه آسیاب شده ریز می باشد.

می‌خواهید قهوه را به روش‌های مختلف دم کنید

آسیاب قهوه

بیایید تصور کنیم شما دستگاه‌های مختلفی در خانه دارید. یک V60، یک اسپرسوساز خانگی و یک فرنچ پرس. چرا باید برای هر دستگاه یک نوع قهوه بخرید؟ شما با خرید یک دستگاه آسیاب قهوه می توانید هر بار متناسب با دستگاه قهوه خود را پودر کنید و در عین زمان انواع قهوه اسپرسو، فرانسه، قهوه ترک و… را درست کنید.

به علاوه، عصاره‌ای که از قهوه به دست می‌آید تا حدود زیادی به درجه آسیاب شدن آن بستگی دارد. با تغییر درجه آسیاب می‌توانید طعم‌های متفاوتی به دست بیاورید.

از نوشیدن قهوه بد خسته شده‌اید

وقتی قهوه به خوبی آسیاب نشده باشد، بافت ناهماهنگی پیدا می‌کند و خوب دَم نمی‌کشد. این مسئله روی طعم قهوه تاثیر می‌گذارد. ممکن است آن را تُرش یا تلخ کند. همچنین ممکن است باعث شود هر بار که قهوه را دم می‌کنید طعم متفاوتی به دست بیاید.

اگر دستگاه آسیاب قهوه خانگی شما کیفیت مناسب را نداشته باشد، ممکن است دانه‌ها بیش از حد درشت یا ریز شوند. دانه‌های درشت عصاره کمتری رها می‌کنند که باعث ایجاد طعم ترش می‌شود و دانه‌های ریز به طعم تلخ منجر می‌شوند.

فقط تصور کنید یک بسته قهوه عالی خریده‌اید، احتمالا با قیمت بالا و وقتی آن را دم می‌کنید طعم قهوه کافی‌شاپ‌ها را ندارد.

می‌خواهید کنترل بیشتری روی اسپرسو داشته باشید

آیا می‌خواهید اسپرسوی خانگی خود را ارتقا بدهید؟ پس وقت آن رسیده که کمی فنی عمل کنیم! دما، رطوبت، ساعت، روز و حتی عمر دانه‌های روست شده قهوه می‌توانند روی درجه آسیاب مورد نیاز قهوه اسپرسو تاثیر بگذارند. مثلا در مناطق مرطوب، قهوه کمی از رطوبت هوا را به خود جذب می‌کند.

اگر یک آسیاب مناسب داشته باشید، کنترل اسپرسو در دست شما است. می‌توانید همان طعم عالی همیشگی را بدون توجه به آب و هوا و زمان داشته باشید.

اگر مصرف قهوه شما زیاد نیست

مصرف قهوه

اگر جزو افرادی هستید که نوشیدن قهوه برایشان به صورت هر روزی نیست و مثلا یک روز یا دو روز درمیان قهوه می‌نوشید ، شدیدا خرید آسیاب قهوه را به شما توصیه میکنم ، اما چرا ؟

زیرا زمانی که شما یک بسته 250 گرمی پودر قهوه خریداری می‌کنید ، قهوه تان در مدت زمان بیشتری تمام می‌شود ، همین زمان باعث میشود روز به روز قهوه شما طعم و عطر خود را از دست بدهد و بعد از یک ماه دیگر میلی به مصرف قهوه نداشته باشید و یا مجبور شوید قهوه تان را دور بریزید.

در صورتی که اگر دانه قهوه خریداری کنید و یک آسیاب قهوه در خانه داشته باشید می‌توانید تا 2 ماه یک بسته قهوه را بدون افت کیفیت محسوس نگهداری کنید.

چگونه آسیاب قهوه انتخاب کنیم؟

حالا که دلایل خرید را متوجه شدیم، باید ببینیم چند نوع آسیاب وجود دارد. اولین انتخابی که با آن مواجه می‌شوید انتخاب بین تیغه و دندانه است.

آسیاب‌های تیغه‌ای

آسیاب قهوه تیغه ای

همان طور که از اسم‌شان برمی‌آید، این نوع آسیاب‌ها تیغه‌هایی دارند که دانه‌های قهوه را به چند تکه تقسیم می‌کند. اگر بخواهم یک نمونه از این آسیاب ها را که شما هم دیده اید مثال بزنم ، هاون برقی آشپزخانه ای نمونه ای از آن است .

به هر حال در نظر داشته باشید که آسیاب کردن یک روش خشن است و تیغه‌ها به شدت به دانه‌های قهوه ضربه می‌زنند، پس سعی کنید به جای هاون از آسیاب مخصوص برای قهوه استفاده کنید.

در این نوع دستگاه‌ها، درجه آسیاب را با زمان کنترل می‌کنید. هر چه زمان بیشتر دانه‌ها را آسیاب کنید، پودر نرم‌تری به دست می‌آید. بعضی از مدل‌ها خودشان تایمر دارند که باعث می‌شود بهتر بتوانید زمان را کنترل کنید.

مزیت آسیاب تیغه‌ای: این مدل‌ها ارزان‌تر هستند و برای تازه‌کارها مناسب‌ترند.

ایراد آسیاب تیغه‌ای: بافت قهوه‌ای که این دستگاه پودر می‌کند ناهماهنگ بوده و یکدست نمی‌باشد. هم دانه‌های درشت دارد و هم پودر نرم. این مسئله به ویژه برای کسانی که قهوه ترک یا اسپرسو دوست دارند مشکل‌ساز می‌شود.

آسیاب‌های دندانه‌دار

این مدل‌ها دو تیغه دندانه‌دار دارند. یکی ثابت است و دیگری به یک موتور متصل است و می‌چرخد. این نوع آسیاب به جای تکه تکه کردن دانه‌ها، آن‌ها را خُرد می‌کند.

از آن جا که نیروی فشار تنها روی یک نقطه متمرکز نیست، قهوه یک دست‌تر آسیاب می‌شود. البته هنوز هم کمی دانه‌های درشت و پودر نرم باقی می‌ماند اما نه به اندازه مدل‌های تیغه‌ای.

مزایا: دقت بیشتر، پودر یک دست‌تر و کنترل بیشتر. با استفاده از این دستگاه، اگر پودر به دست آمده را الک کنید، مقدار کمتری دور ریز خواهید داشت.

معایب: قیمت بالا. معمولا  آسیاب‌های دندانه‌ای سنگین‌تر و بزرگتر از نوع تیغه‌ای هستند و برق بیشتری مصرف می‌کنند.

انواع آسیاب دندانه‌ای: مدل تخت در مقابل مدل مخروطی

فرض کنیم تصمیم گرفته‌اید آسیاب دندانه‌ای بخرید. تصمیم‌گیری این جا تمام نمی‌شود! حالا باید بین انواع آسیاب دندانه‌ای انتخاب کنید.

آسیا‏ب دندانه‌ای تخت

آسیاب قهوه دندانه ای تخت

در این مدل نیروی گریز از مرکز، دانه‌ها را به سمت دندانه‌ها هدایت می‌کند. با حرکت دادن تیغه ها می‌توانید دستگاه را تنظیم کنید. اگر تیغه های آسیاب به هم نزدیک‌تر باشند، پودر نرم‌تری به دست می‌آید و اگر فاصله را بیشتر کنید دانه‌ها درشت‌تر می‌شوند.

این مدل نسبت به مدل مخروطی ارزان‌تر است اما به طور میانگین با توجه به نوع آسیاب بعد از آسیاب کردن 250 تا 600 کیلو قهوه باید تیغه را تعویض کنید. برای آسیاب های دندانه ای تخت خانگی این مقدار حدود 200 کیلو گرم است.

آسیاب دندانه‌ای مخروطی

آسیاب قهوه دندانه ای مخروطی

برخی از متخصصان معتقدند مدل مخروطی دقت عمل بیشتری دارد زیرا می‌توان آن را بر حسب درجه تنظیم کرد. آسیاب‌های مخروطی برش‌های 60 درجه دارند برخلاف مدل تخت که برش‌های متوازن می‌زند.

به علاوه، آن‌ها زمان بیشتری کار می‌کنند و پس از آسیاب 750 تا 1000 کیلو قهوه باید تیغه شان را تعویض کرد.

جنس آسیاب دندانه‌ای: استیل در مقابل سرامیک

تیغه این آسیاب‌ها معمولا از دو ماده تهیه می‌شوند: استیل یا سرامیک. باور کنید یا نه انتخاب بین این دو جنس، بحث‌برانگیز است. در نهایت این بحث با مسئله هدایت گرمایی تمام می‌شود. استیل حرارت را راحت‌تر منتقل می‌کند و این یعنی زودتر خنک می‌شود. سرامیک دیرتر داغ می‌شود اما به همین نسبت هم دیرتر خنک می‌شود.

دستگاه‌های سرامیکی طول عمر بیشتری دارند و گران‌تر هستند. همچنین سرامیک شکننده‌تر است. البته بعید است این موضوع مشکلی برای‌تان ایجاد کند. مگر این که یک سنگ کوچک میان دانه‌های قهوه باشد. به هر حال همین مسئله باعث می‌شود بیشتر کافی شاپ‌ها مدل‌های استیل را ترجیح بدهند.

آسیاب قهوه برقی یا دستی ، مسئله این است!

حال که با انواع تیغه ها آشنا شدید ، کار سختی برای انتخاب آسیاب قهوه مناسب تان در پیش ندارید ، فقط کافی است دستی یا برقی بودن آسیاب تان را انتخاب کنید

آسیاب دستی :

آسیاب قهوه دستی

اگر مصرف قهوه شما کم است ، در حد روزانه یا یک روز در میان یک فنجان و یا سُنت آسیاب کردن قهوه تان را به محل کارتان نیز منتقل کرده اید ، آسیاب دستی برای شما گزینه مناسبی است ، زیرا در هر کجا می‌توانید آسیاب تان را به همراه داشته باشید و همیشه قهوه تازه سرو کنید.

علاوه بر این آسیاب های دستی هزینه کمتری دارند و تهیه آن معمولا نیاز به بوجه چندانی ندارد. تنها عیب این نوع آسیاب را میتوان در سرعت عمل آن دانست ، اگر بخواهید برای 4 نفر قهوه فرانسه آماده کنید بدانید که حسابی قرار است خسته شوید .

آسیاب برقی :

اکثر کافی شاپ ها فروشگاه های قهوه و قهوه خور های پر مصرف باید از آسیاب های برقی استفاده کنند ، برای دو گروه اول دلیل واضح است ، زیرا مشتریانشان سریعا نیاز به پودر قهوه دارند .

اما در مورد قهوه خور های پر مصرف ، اگر بخواهید در هر وعده از روز که میخواهید قهوه سرو کنید آن را آسیاب کنید قطعا نیمی از روز را باید صرف آسیاب کردن کنید ، پس یک آسیاب قهوه برقی خانگی می‌تواند دوست همیشگی شما باشد.

بهترین آسیاب های قهوه برای خرید

بعد از این همه توضیحات شاید خیلی از شما این سوال را داشته باشید که در بین برندها و مدل های موجود در بازار اگر بخواهیم یک آسیاب قهوه خوب بخریم کدام گزینه می باشد.

اینجا موضوع به دو دسته اصلی تقسیم بندی می شود یا اینکه شما برای مصارف خانگی آسیاب نیاز دارید یا اینکه برای مصارف صنعتی و استفاده در کافی شاپ ها به دنبال خرید می باشید که ما برای شما بهترین گزینه ها را برای شما معرفی خواهیم کرد.

آسیاب های مختلفی در بازار موجود هستند که رایج ترین آنها اتوماتیک ها هستند که یا دارای تیغه مخروطی هستند یا دارای تیغه فلت می باشد. در بین مدل های موجود برای خرید بهترین گزینه ها خرید آسیاب با تیغه فلت از جنس فولاد می باشد. زیرا بسیاری از آسیاب ها تیغشون آلومینومی می باشد و به پس از مدت کوتاهی خراب می شوند.

برای خرید آسیاب خانگی و صنعتی مناسب شما با چندین گزینه همراه هستید که بهترین آنها بدین ترتیب می باشد:

1. آسیاب دستی استیل استوانه ای:

اگر یک آسیاب ارزان می خواهید این نوع آسیاب ها گزینه مناسبی می باشد ولی باید دقت کنید که این نوع آسیاب ها با اینکه دارای پیچ تنظیم در زیر محفظه می باشند ولی پس از مدتی به خاطر فشار بالایی که موقع آسیاب تحمل می کنند خراب می شوند و یا اینکه نمی توانند به درستی قهوه شما را آسیاب کنند.

در این نوع آسیاب ها خیلی فرقی نمی کند که شما از چه برندی خرید می کنید زیرا همگی دارای یک نوع عملیات می باشد ولی شاید بتوان گفت مدل Portabl01 نسبت به سایر آسیاب های قهوه گزینه مناسب تری باشد.

2. آسیاب قهوه مدل N600

آسیاب قهوه N600 در بین آسیاب های موجود در بازار شاید بتوان گفت N600 در بین آسیاب ها قیمت مناسب بهترین گزینه برای خرید باشد (قیمت در فروردین 1403 چیزی در حدود 2.5 میلیون می باشد)

این آسیاب وزنی در حدود 3.6 کیلوگرم دارد و ابعاد آن با 250x145x370 میلی‌متر می باشد. این آسباب قهوه برای مصارف خانگی فوق العاده می باشد و خیلی از کافی شاپ های کوچک نیز از آن استفاده می کنند ولی به هیچ وجه نمی توان یک آسیاب صنعتی معرفی کرد و برای کافی شاپ با مشتریان زیاد مناسب نمی باشد.

تیغه‌های این آسیاب استیل است. جنس تیغه و نوع موتور آن بسیار قوی برای کارکرد طولانی مدت خواهد بود.

3. آسیاب قهوه مدل نوا nm-3660cg

آسیاب قهوه مدل نوا nm-3660cg

جنس بدنه این آسیاب از فلز و پلاستیک با کیفیت و درجه یک می باشد. درجه بندی این دستگاه به گونه ای انجام شده که درجه 1 آن جهت دستگاه اسپرسوساز صنعت می باشد. درجه 2 جهت دستگاه اسپرسوساز نیمه صنعتی, درجه 3 تا 4 جهت دستگاه خانگی بسته به قدرت دستگاه, درجه 5 تا 6 جهت قهوه ساز روگازی(موکاپات), درجه 7 و 8 جهت تهیه قهوه فرانسه با استفاده از فرنج پرس می باشد.

قیمت این دستگاه در فروردین 1403 چیزی در حدود 2.8 میلیون می باشد و جز گزینه های ایده آل برای مصرف خانگی می باشد ولی این مدل نیز شاید برای کافی شاپ های کوچک مناسب باشد ولی نباید از آن انتظار داشت که بتواند در کافی شاپ های بزرگ خیلی خوب عمل کند.

در کل کار باهاش آسونه و پیچ تنظیم رو بر اساس دستگاهی که میخوای ازش قهوه بگیری تنظیم میکنید. یکی از نقاط ضعفش سه تا فیوز یدکی زیر دستگاه می باشند که همگی ۱۰ آمپری هستند و برای ۲۵۰ وات خیلی فیوز بالایی گذاشتن که تا بخواد عمل کنه دستگاه سوخته و باید حداکثر ۵ آمپر استفاده بشود.

4. آسیاب قهوه بارنی مدل bi-800

آسیاب قهوه بارنی مدل bi-800آسیاب قهوه برقی مدل بارنی BI-800 توانایی آسیاب کردن قهوه بصورت یکدست در درجه های مختلف را دارد به طوری که دانه های قهوه به صورت خیلی نرم پودر میشوند. این دستگاه قابلیت این را دارد که قهوه را از درجه نرم ( Fine ) مناسب اسپرسو تا درجه زبر ( coarse ) مناسب برای قهوه های فیلتری آسیاب کند.

این دستگاه نیز برای مصارف خانگی و کافی شاپ های کوچک ایده آل می باشد و چون دارای رنگ بندی های جذابی می تواند جلوه خاصی به آشپزخانه یا کافی شاپ شما بدهد

مخزن آسیاب آن گنجایش ۲۰۰ گرم دانه قهوه را دارد. این آسیاب توان آسیاب کردن ۱۰ کیلوگرم قهوه را در ساعت دارد. مخزن کوچکی همراه آسیاب است مناسب برای قهوه های آسیاب شده است که بعد از آسیاب شدن درون آن ریخته شده و از هدر رفتن پودر جلوگیری می شود. این دستگاه آسیاب دارای فیوز اطمینان و سه فیوز رایگان به همراه دستگاه است که از آسیب دیدن دستگاه هنگام نوسانات برق جلوگیری میکند قیمت حدودی آن نیز 2.4 میلیون تومان می باشد.

5. آسیاب قهوه دلونگی KG79

آسیاب دلونگی آسیاب دلونگی مدل KG79 با محفظه 120 گرمی و تیغه های صفحه ای با آلیاژ ممتاز یکی از بهترین آسیاب های نیمه صنعتی مناسب برای خانه و کافی شاپ های کوچک است. این آسیاب از درجه نرم ( اسپرسو ) تا درجه زبر ( فرنچ پرس ) را به راحتی آسیاب می کند. از مزایای این دستگاه سیستم ایمنی دوگانه آن است به این صورت که اگر قبل از شروع به کار یا در هنگام کار یکی از دو مخزن در جای خود قرار نداشته باشد دستگاه روشن نمی شود و یا خاموش می شود.

اما نقطه ضعف این دستگاه در آسیاب های خیلی ریز می باشد که نمی تواند اینکار را به خوبی انجام دهد که البته می توان با انداختن یک واشر در زیر صفحه آسیاب این مشکل را رفع کرد.

قیمت این دستگاه در حال حاضر چیزی در حدود 2.7 میلیون می باشد.

6. آسیاب قهوه دلونگی KG520

خرید آسیاب قهوه مدل DeLonghi Dedicate Grinder مدل KG 520 یک گزینه ایده آل می باشد که با داشتن یک تیغه مخروطی میتواند یک آسیاب کاملاً یک دست و فوق العاده در اختیار شما قرار دهد که اگر با قیمت 16 میلیونی آن مشکل ندارید جز بهترین گزینه ها می باشد.

این آسیاب دارای 18 حالت متفاوت و سه تنظیم قدرت برای اسپرسو، قهوه دمی و قهوه فرانسه است که اگر قهوه ترک نیز بخواهید می توانید با قرار دادن درجه پایانی اینکار را انجام دهید. این دستگاه با داشتن مخزن ذخیره سازی به شما این امکان را می دهد که قهوه زیادتری را آسیاب کنید و آن را در مخزن نگهداری کنید.

ابزار حرفه ای Dedicate دارای یک کنترل پنل LCD کاربر پسند است که به شما اجازه می دهد تنظیمات خرد کردن، تعداد فنجان هارا با لمس یک دکمه انتخاب کنید. علاوه بر این، میله های برش قابل جابجایی، باعث می شود که آن ها آسان برای تمیز کردن باشند. لذت بردن از کیفیت یک کافی شاپ به راحتی در خانه خود را تجربه کنید.

نکته مهم: دستگاه های آسیاب قهوه که دارای درجه بندی زیادی می باشند، برای اینکه بتوانید درجه مناسب اسپرسو خود را بدست آورید باید به صورت تجربی آن را بدست آورید. اگر اسپرسو شما خیلی آبکی شد و کرما آن پفکی شد باید درجه آن را کم کرده و اگر اسپرسو شما به صورت قطره ای عصاره گیری شد باید درجه آن را افزایش دهید تا بهترین حالت آن را بدست آورید.

نکته مهم در مورد آسیاب قهوه کافی شاپ

آسیاب قهوه کافی شاپی

تا به اینجا کار تمام مواردی که معرفی کردیم علاوه بر مصرف خانگی امکان استفاده در کافی شاپ های کوچک را دارند ولی برای کافی شاپ ها مشکلی که این دستگاه ها دارند این است که چون تیغه های آنها به صورتی افقی قرار گرفته اند پس از مدتی از تنظیم خارج می شوند و نیاز به ریگلاژ پیدا می کنند.

به همین خاطر توصیه می کنیم برای خرید یک آسیاب صنعتی مناسب کافی شاپ به سراغ آسیاب قهوه مدل 018، آسیاب 019، آسیاب 021 و آسیاب 022 بروید زیرا این آسیاب ها برای مصارف بالا ساخته شده اند و تیغه های آن ها در کف قرار گرفته است و به راحتی از تنظیم خارج نمی شوند.

ویژگی اصلی این مدل هایی که برای شما معرفی کردیم؛ لرزش کم، بدنه مقاوم، دقت بالا در آسیاب و از همه مهمتر سیستم تهویه مناسب برای خنک کردن تیغه ها می باشد که باعث می شود عمر آنها بالاتر برود و از لحاظ قیمتی نیز این دستگاه ها از 8 میلیون تومان شروع می شوند به بالا.

بهترین آسیاب های قهوه ارزان قیمت (کمتر از 5 میلیون)

قهوه بد

با توجه به شرایط اقتصادی که در سال های اخیر برای ما ایجاد شده است خیلی از ما به دنبال خرید یک آسیاب قهوه با قیمت ارزان می باشیم. به همین خاطر در این قسمت به شما لیست بهترین گزینه های خرید آسیاب قهوه ارزان قیمت را برای شما معرفی کرده ایم که در سال 1403 همگی دارای قیمتی زیر 5 میلیون تومان می باشد.

5. دلونگی Kg79 : اگر جز افرادی هستید که قهوه دمی زیاد میل میکنید این آسیاب بهترین گزینه ارزان قیمت برای شما به شمار میرود؛ این آسیاب برای کسانی که اسپرسو نیز زیاد میخورند گزینه خوبی می باشد و قیمت آن در حال حاظر 2.5 میلیون تومان میباشد.

4. مباشی 2289 : این آسیاب از لحاظ کارایی یک گزینه مطمئن برای خرید شما به حساب می آید و برای دوست داران اسپرسو گزینه بسیار فوق العاده ای می باشد و از لحاظ زیبایی در ساخت نیز گزینه جذابی به شمار میرود و قیمت حدودی آن در حال حاظر 4 میلیون تومان می باشد.

3. آسیاب دستی تایمو C3 : اگر دنبال خرید یک آسیاب دستی با کیفیت بالا می باشد به طور قطع این آسیاب بهترین گزینه برای خرید شما می باشد. این آسیاب دستی بسیار دقیق، خوش دست و با کیفیت در ساخت می باشد که اگر قهوه دمی زیاد میل می کنید این آسیاب برای شما فوق العاده می باشد و از طرفی چون قابلیت حمل ساده ای دارد برای کسانی که اهل مسافرت می باشند و یا قصد دارند آسیاب خود را در محل کار نیز استفاده کنند؛ بسیار ایده آل می باشد و قیمت آن در حدود 4.200 میلیون می باشد.

2. آسیاب 019 : این آسیاب قهوه جز گزینه های قدیمی و پر مشتری به شمار میرود که برای کسانی که قهوه زیاد میل می کنند و یا دنبال یک آسیاب می باشند که برای مغازه مناسب باشد گزینه بسیار مناسب و مورد اطمینانی می باشد و قیمت آن در حدود 5 میلیون تومان می باشد.

1. آسیاب مالکونیگ e65s : این آسیاب قهوه یک گزینه بسیار جذاب از لحاظ ظاهری به شمار میرود که در چند سال اخیر بسیار محبوب شده است و بیشتر نظرات در مورد آن مثبت می باشد و همه از خرید آن راضی می باشند. آسیاب مباشی 2295 و لواک 3010 نیز از لحاظ مشخصات بسیار شبیه به این آسیاب می باشند. این اسیاب ساخت کشور آلمان است ولی قیمت آن بالا می باشد, در حدود 15 میلیون تومان.

نکات‌ پایانی

در این مقاله دو مسائل اساسی را بررسی کردیم اما هنوز هم موارد بسیاری وجود دارد که باید در نظر بگیرید. مسائلی مثل اندازه دستگاه، تنظیمات آسیاب، ظرفیت دستگاه، سرعت آسیاب کردن، قیمت، ولتاژ و …

در سایت آمازون می‌توانید بسیاری از مدل های موجود در جهان را دنیا مشاهده کنید و یا  در بخش آسیاب قهوه فروشگاه اینترنتی کافی مافی اقدام به مشاهده و مقایسه مدل های موجود در ایران نمایید.

در نهایت این را بدانید که آسیاب قهوه عالی وجود ندارد و عالی بودن را نیاز های شما تعریف خواهد کرد .

متخصصان این صنعت همیشه در تلاش هستند که دستگاه‌های بهتری تولید کنند. تحقیق کنید، به نیازهای خود فکر کنید و متناسب با عادت و روش دم کردن خود بهترین دستگاه را انتخاب کنید.

5/5 (1 نظر)
منبع cnet market inspector

پرسش ، پاسخ ، دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 نظر
 1. مصطفی می‌گوید

  سلام دستتون درد نکنه مطلب کامل و مفیدی بود خیلی وقت بود دنبال یه آسیاب خوب میگشتم ممنون از راهنماییتون

  1. مرضیه فراهانی می‌گوید

   خوشحالم مطلب براتون مفید بوده

 2. ماشین آلات صنعتی یوزیران می‌گوید

  مقاله خوبی بود با تشکر
  آسیاب صنعتی کوچک یوزیران جایگزین مناسبیه برای اسیاب خانگی. میتونید ادویه هاتون رو هم باهاش پودر کنید بدون محدودیت. برنج و گندم و زردچوبه و فلفل و زنجبیل و کلا همه چیز.

  1. مرضیه فراهانی می‌گوید

   موفق باشید

Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture