چای ماسالا و سرماخوردگی و بررسی تاثیرات آن بر روی بدن ما

موضوعی که مخصوصا در فصل سرما خیلی رایج است و همه ما به دنبال راهی برای پیشگیری و درمان آن هستیم بیماری سرماخوردگی و آنفولانزا می باشد، ما نیز در اینجا سعی داریم در مورد چای ماسالا و سرماخوردگی و تاثیر آن صحبت کنیم.

فروشگاه قهوه کافی مافی

اینکه آیا مصرف چای ماسالا و سرماخوردگی با هم ارتباطی دارند یا نه، تاثیر نوشیدن این چای برای پیشگیری و مقابله با آنفولانزا و سرماخوردگی چگونه است؟ چای ماسالا آیا اصلا نقشی در درمان بیماری سرماخوردگی دارد یا خیر؟ همه و همه سوال هایی می باشند که سعی داریم در این مقاله به آنها پاسخ دهیم.

تاثیر مستقیم چای ماسالا بر افزایش سیستم ایمنی

تاثیر چای ماسالا بر سرماخوردگی

همانطور که احتمالا می دانید بسیاری از بیماری ها از جمله سرماخوردگی و آنفولانزا به خاطر ضعف سیستم ایمنی وارد بدن انسان می شود، که مصرف چای ماسالا می تواند نقش بسیار مثبتی در افزایش سیستم ایمنی بدن ایفا کند.

کافی است برای درک این موضوع یک نگاه کوتاه به مواد تشکیل دهنده این چای بی اندازیم: رازیانه، جوز هندی، میخک، چوب دارچین، شیر، زنجبیل، هل، فلفل سیاه، عسل، بادیان ستاره ای، و آب ولرم

وجود مخصوصا میخک و زنجبیل باعث شده چای ماسالا و سرماخوردگی دو دشمن جدی هم به حساب بیایند، پس قطعا مصرف این چای نه تنها می تواند در درمان این بیماری تاثیر بسیار مهمی داشته باشد بلکه برای پیگیری از ابتلا نیز موثر است.

علاوه بر میخک می توان به دارچین استفاده شده در این چای اشاره کرد که می تواند نقش بسیار کلیدی در افزایش قدرت دفاعی بدن ایجاد کند، در واقع نوعی شما با این مواد غذایی می توانید یک دیوار دفاعی محکمی در مقابل بیماری ها ایجاد کنید.

چای ماسالا و جلوگیری از ایجاد التهاب و احتقان بینی

جلوگیری از التهاب با چای ماسالا

یکی از نشان ها و علائم اصلی بیماری سرماخوردگی را می توان در ایجاد التهاب و درد مخصوصا در قسمت گلو دانست که وجود آن باعث جلوگیری از تغذیه مناسب و ضعیف شدن بدن ما می شود.

نکته اینجاست که زنجبیل موجود در چای ماسلا به خودی خود برای کاهش التهاب در بدن انسان کافی می باشد حال شما به آن میخک را نیز اضافه کنید، هر دو این مواد غذایی برای کاهش التهاب بسیار تاثیر گذار می باشند.

اما این تمام ماجرا نیست، وجود ترکیبات موجود در چای ماسالا تاثیر ضد قارچی و ضد باکتریایی بسیار بالایی دارند که همگی باعث می شود بدن شما در مقابله با این بیماری ها بسیار مقاوم باشد و در صورت ابتلا به بیماری نیز به راحتی قادر به مقابله و نابودی آن باشد.

خرید نسکافه

کاهش درد عضلانی و افزایش انرژی در زمان سرماخوردگی

ماسالا و کاهش درد

این مواردی که برای شما بازگو کردیم تا الان در مورد تاثیر چای ماسالا و سرماخوردگی بیشتر در مورد پیشگیری برای ابتلا  به این بیماری بود، ولی در اینجا می خواهیم در مورد نقش و تاثیر مصرف این چای در زمان ابتلا صحبت کنیم.

موضوعی که در زمان ابتلا به سرماخوردگی و آنفولانزا در همه ما رایج است ایجاد خستگی و بی حالی همراه با وجود دردهای عضلانی در بدنمان می باشد.

آزمایشات و تحقیقات نشان داده اند که مصرف و نوشیدن چای ماسالا می تواند در کاهش درد نقش بسیار مثبتی ایجاد کند، دلیل این موضوع هم تاثیرات آرام بخش این چای در بدن ما می باشد.

خرید چای امیننت

نوشیدن چای سیاه به خودی خود در زمان ابتلا به بیماری سرماخوردگی اصلا توصیه نمی شود و دلیل این موضوع هم کافئین بالای موجود در این چای می باشد.

اما مصرف چای ماسالا که در دستور تهیه آن به خودی خود چای سیاه نیز وجود دارد باعث می شود، کافئین به طور کنترل شده و در حدی که تاثیرات منفی برای درمان سرماخوردگی نداشته باشد، به بدن ما وارد شود که یک ماده انرژی زا می باشد و برای رهایی از خمودی و بی حالی که در زمان ابتلا به بیماری ها به سراغ ما می آید گزینه بسیار مناسبی باشد.

 

پرسش ، پاسخ ، دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture