طرز تهیه چای ماسالا برای تقویت سیستم ایمنی بدن!

شاید با گسترش کرونا در سایر نقاط جهان موضوعی که خیلی بیش از پیش با اهمیت رو به رو شده است تقویت سیستم ایمنی بدن می باشد. به همین خاطر در این مقاله سعی داریم طرز تهیه چای ماسالا را که یک نوشیدنی بسیار موثر در این زمینه می باشد را با هم بررسی کنیم.

خرید چای امیننت

در طرز تهیه چای ماسالا مانند سایر چای ها و دمنوش ها روش های گوناگونی وجود دارد که ما در اینجا سعی داریم در مورد روش اصلی که در کشور مهد این چای، یعنی هندوستان استفاده می شود صحبت کنیم که البته اگر خیلی در مورد چای ماسالا و ویژگی های این چای اطلاعی ندارید توصیه می کنیم حتما مقاله های گذشته کافی مافی را در مورد آن بخوانید.

مواد لازم برای تهیه چای ماسالا

مواد لازم چای ماسالا

چای ماسالا یکی از نوشیدنی هایی می باشد که نه تنها به خاطر گسترش بیماری کرونا بلکه به طور کلی به سرعت در جهان و مخصوصا اروپا مصرف آن رو به افزایش می باشد که دلیل اصلی این موضوع را می توان در خواص اصلی آن که مهمترین مورد افزایش سیستم ایمنی بدن و جلوگیری از ابتلای انسان به بیماری سرطان می باشد جستجو کرد.

همانطور که قبلا گفتیم در طرز تهیه چای ماسالا می توان از گزینه های متفاوتی استفاده کرد که همین مورد می تواند باعث تغییر در مواد استفاده شده برای آن نام برد که اما باید به دو ماده مشترک در طرز تهیه موارد مختلف اشاره کرد که همیشه در طرز تهیه چای ماسالا ثابت می باشند، زنجبیل و شیر!

حال اگر بخواهیم لیستی از این مواد لازم ارائه کنیم که در روش اصلی تهیه مورد استفاده قرار می گیرد باید به این موارد اشاره کنیم: رازیانه، جوز هندی، میخک، چوب دارچین، شیر، زنجبیل، هل، فلفل سیاه، عسل، بادیان ستاره ای، و آب ولرم

شاید در ابتدا با شنیدن این همه مورد تعجب کنید ولی باید بگوییم دلیل اصلی محبوبیت و تاثیر بالای چای ماسالا نیز مواد استفاده شده در آن است که یک نوشیدنی فوق العاده از لحاظ ارزش غذایی برای بدن انسان ایجاد کرده است.

خرید چای ماسالا

طرز تهیه چای ماسالا، در خانه

روش تهیه چای

در نوشیدن و تهیه چای ماسالا شما لازم است اگر دوست دارید که به مقدار زیاد و مداوم استفاده کنید از موارد و گزینه های موجود که در بالا ذکر کردیم هر تعداد که قابل دسترسی و آماده کردن بود را آماده کرده و بکوبید و به صورت پودر در بیاورید و در صورت نیاز سریعا دم کنید و مصرف کنید.

برای تهیه چای ماسالا در منزل ما در ابتدا سعی می کنیم نحوه جمع آوری و میزان مواد مورد نیاز را برای شما بازگو کنیم و در ادامه نحوه آماده سازی را برای شما توضیح خواهیم داد. (مواد مورد نیاز برای مصرف دو نفر می باشد)

 • رازیانه نصف قاشق غذاخوری
 • یک و نیم تا دو پیمانه آب
 • سه چهارم پیمانه شیر پرچرب
 • دو تا سه قاشق شکر (ارگانیک)
 • 3 عدد هل سبز
 • عسل به مقدار لازم
 • فلفل سیاه یک عدد
 • 2 تا 3 عدد میخک
 • اگر دارچین طبیعی به کار می‌برید یک تکه دارچین به اندازه‌ی یک و نیم سانتی‌متر
 • یک قاشق چای‌خوری زنجبیل
 • دو سوم قاشق چای سیاه

خرید قهوه فوری

نحوه تهیه چای ماسالا

دمنوش ماسالا

اگر می خواهید به شکل سریع و راحت این چای را آماده کنید و خیلی وقت و حوصله برای آماده کردن آن ندارید باید بگوییم همه‌ی ادویه‌ها را به همراه زنجبیل و آب داخل ظرفی(قابلمه) ریخته و روی حرارت ملایم قرار دهید تا مقدار آب آن به مرور پس از تبخیر نصف شود، سپس به همین صورت شیر را حرارت داده تا کمی تبخیر شود سپس عسل را به شیر اضافه کنید و داخل آب بریزید.

در ادامه چای را اضافه کنید و سه تا چهار دقیقه روی حرارت ملایم قرار دهید و به وسیله یک صافی، مایع را صاف کنید و سپس میل نمایید که در صورت تمایل این چای را می‌توانید با نبات یا شکر شیرین کنید.

اما اگر میخواهیم کمی دقیق تر عمل کنید می توانید در ابتدا چای سیاه خشک را در ظرف (قابلمه) ریخته و یک و نیم تا دو پیمانه آب داخل آن بریزید و بعد شکر یا عسل را به دلخواه را به مقدار گفته ‌شده و یا به مقدار دلخواه تان اضافه کنید.

سپس اجازه دهید مواد داخل ظرف دو تا سه دقیقه بجوشد، تمام ادویه ‌جات را به صورت پودر و مخلوط شده اضافه کنید و در آخر زنجبیل را بیفزایید و بعد از آن شیر را اضافه کرده و تا پختن آن حرارت را زیاد کنید، و در پایان اجازه دهید نوشیدن شما 3 تا 5 دقیقه دم بکشد و از نوشیدن آن لذت ببرید.

پرسش ، پاسخ ، دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture