چای یا قهوه ؟ معرفی مناسب ترین چای های صبحانه برای جایگزینی با قهوه!

چای یا قهوه یکی از سوال ها و انتخاب هایی است که دوست داران کافئین از خود می پرسند که کدام یک بهتر است؟

ما در اینجا سعی داریم 6 نوع چای که صبحانه ها گزینه مناسب برای جایگزین کردن با قهوه به حساب می آیند را به شما معرفی کنیم، که هم برای بیدار کردن شما از خواب و هم برای ایجاد تمرکزتان گزینه مناسبی می باشند.

1. پودر ماچا matcha گزینه مناسب برای تقویت انرژی

پودر موچا

پودر ماچا از مناسب ترین نوع های چای سبز می باشد که می توان آن را از لحاظ تولید انرژی به بتمن چای های سبز نام برد. 🙂

برای تهیه پودر موچا از برگهای چای سبز استفاده می شود که به یک روش خاص فراوری می شود، در تهیه موچا از بهترین برگ های چای سبز استفاده می شود که در سایه رشد کرده اند، به همین خاطر کمترین میزان اکسادیسیون را دارد و بیشترین میزان کافئین!

در استفاده از پودر موچا علاوه بر کافئین بالا می توان به متعادل کردن کلسترول خون، کمک به کاهش وزن و کاهش قند خون اشاره کرد.

2. چای سبز و کافئین بالا و طعم دلچسب

چای سبز و قهوه

در گزینه های مناسب برای انتخاب بین چای یا قهوه می توان به سراغ چای سبز رفت، اگر شما خیلی از طعم خاص موچا راضی نیستید می توانید از چای سبز استفاده کنید.

در تهیه و استفاده از چای سبز کار سختی ندارید و به راحتی می توانید آن را تهیه کنید، از لحاظ کافئین یک فنجان چای سبز تقریبا نصف یک فنجان قهوه برای شما کافئین به همراه دارد.

اگر به این موضوع فکر می کنید که بخاطر کافئین پایین چای سبز نسبت به قهوه گزینه مناسبی نمی باشد باید بگوییم که بخاطر مزایای بالا این چای برای سلامتی بهتر است نوشیدن آن رو شروع کرده و بعد از مدت کوتاهی به میزان کافئین آن عادت می کنید.

3. چای سیاه و جایگزینی مناسب در صبح به جای قهوه

چای سیاه یا قهوه

چای سیاه را می توان از لحاظ طعم و مزه نزدیکترین گزینه به قهوه می باشد، و اگر شما دنبال یک طعم نزدیک به قهوه خود هستید به سراغ چای سیاه که از لحاظ خوشمزگی بسیار مناسب تر از دو گزینه قبلی به حساب می آید.

استفاده از شیر و شکر به همراه چای یا قهوه یک امر رایج در بین انسانها می باشد، که در بین چای ها چای سیاه مناسب ترین گزینه برای ای موضوع می باشد.

از لحاظ کافئین این چای شبیه به چای سبز می باشد و همچنین دارای آنتی اکسیدان بسیار بالایی است که منجر به کاهش رادیکالهای آزاد که باعث جلوگیری و کاهش ابتلا به سرطان در بدن انسان می گردد.

4. استفاده از چای سبز به همراه نعناع

نعناع در نوشیدنی

در مورد چای سبز به اندازه کافی توضیح دادیم ولی در مورد نعناع، این گیاه خوش بو و خوش عطر که در زندگی ما ایرانیان از دوران کهن به همراه ما بوده است، از خواص بالایی برای استفاده در صبح دارد.

از فواید نعناع رفع خستگی عضلانی و ایجاد سر زندگی در اعضای بدن انسان، ایجاد نفس تازه و کاهش استرس می باشد که تمام این موارد نشانگر این است که نعناع گزینه بسیار مناسبی برایی شروع روز می باشد.

5. چای یربا ماته چی صبحانه عالی

یربا ماته

چای یربا ماته را اگر نمی شناسید چیز عجیبی به حساب نمی آید چون این چای بیشتر فقط در قاره امریکا شناخته شده می باشد.

با وجود معروفیت کم این چای باید بگوییم که یه خاطر ویژگی های این چای، گزینه بسیار مناسب و عالی برای صبحانه به حساب می آید که مهمترین آنها را در پایین به آن اشاره می کنیم.

آنتی اکیسیدان بالای این چای که از چای سبز هم بیشتر است، دارای آمینو اسیدهای اساسی، کافئین بالا نسبت به جای سبز و سیاه، و سوزاندن چربی از مهمترین ویژگی های این چای می باشد.

6. چای زنجبیل مناسب برای ایجاد تمرکز و هوشیاری

قهوه یا چای ؟

در آخرین مورد بررسی استفاده چای یا قهوه در صبحانه به سراغ زنجبیل می رویم، چیزی که درمورد زنجبیل جالب است این می باشد که یا ما انسانها از طعم آن متنفر می شویم یا عاشق آن می شویم! 🙂

از فواید بالای زنجبیل می توان به، افزایش سیتم ایمنی بدن، کاهش ایجاد التهاب در بدن، کاهش بیماری های عمومی و صبحگاهی و همچنین کمک به سو هاضمه که باعث می شود برای کمک به هضم صبحانه بسیار مناسب باشد.

منبع: www.coffeeandteacorner.com

0/5 (0 نظر)

پرسش ، پاسخ ، دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture