چای ماسالا فوری و خالص و بررسی ویژگی های این دو چای!

ما در گذشته با هم به طور کلی این چای را مورد بررسی قرار دادیم ولی در اینجا سعی داریم که دو نوع اصلی آن یعنی چای ماسالا فوری و خالص را با هم بررسی کنیم.

این چای که در کشور هندوستان و و تایلند با استقبال فوق العاده ای همراه بوده دارای پیشینه و قدمت چند هزار ساله می باشد و از دوران کهن نه تنها به عنوان یک نوشیدنی بلکه به عنوان دارو برای بیماری ها در این دو کشور بسیار محبوب بوده است.

چای ماسالا از جمله چای هایی می باشد که از لحاظ ترکیب با سایر مواد بسیار سازگار است و دارای ترکیبات بسیار گسترده ای می باشد که می توان به مهمترین آنها چای سیاه، دارچین، زنجبیل، هل، بادیان ختایی، رازیانه، جوز هندی، میخک و انواع شیر اشاره کرد.

چای ماسالا خالص و معرفی آن!

چای ماسالا فوری

با شنیدن نام چای ماسالا خالص قطعا به سراغ این فکر می روید که این چای با هیچ ماده ای ترکیب و مخلوط نباید شده باشد، که می توان این تصور شما هم درست است هم غلط!

چای ماسالا خالص به هیچگونه ادویه و مواد افزونی دیگری ترکیب نمی شود ولی باز هم موقع استفاده با موادی مانند شیر ترکیب می شود و مورد استفاده قرار می گیرد.

دلیل این موضوع هم همخوانی بالای چای ماسالا با شیر می باشد که باعث می شود طعم فوق العاده ای به این چای داده شود که اگر بخواهیم به مهمترین این شیرها اشاره کنیم باید بگوییم: شیر کم چرب، شیر پر چرب، شیر سویا و شیر نارگیل!

چای ماسالا فوری و معرفی آن

ماسالا فوری

در ابتدای کار و معرفی این چای لازم است با واژه کریمر (Creamer) بیشتر آشنا بشوید و آن را باهم بشناسیم:

در تعریف کریمر یا همان کافی کریمر باید بگوییم که در واقع شیری است که شیر نیست!! بله در واقع کریمر نوعی شیر است که لبنی نیست؛ یعنی شیری است که جزو لبنیات محسوب نمی‌شود و از روغن‌های گیاهی مانند روغن ذرت و نارگیل به دست می‌آید.

که حال می توانیم بگوییم که چای ماسالا فوری همان چای ماسالا خالص است که طبق درصدها و نسبت‌های مشخصی به آن پودر کریمر اضافه شده است.

مقایسه چای ماسالا فوری و خالص

مفایسه

همانطور که اشاره کردیم مهمترین تفاوت این دو چای باهم نحوه استفاده می باشد که در چای ماسالا فوری از پودر کریمر برای نوشیدن آن استفاده می شود در حالی که در چای ماسالا خالص این ماده انواع شیر می باشد که آنها را معرفی کردیم.

استفاده از پودر کریمر در چای ماسالا یک مزیت بزرگ از نظر امکان مصرف چای ماسالا در هر زمان و در هر جا پدید می‌آورد؛ زیرا دیگر نیازی به تهیه‌ی شیر و آماده کردن و مخلوط کردن آن با چای ماسالا خالص وجود نخواهد داشت.

هم‌چنین طیف بسیار وسیعی از ادویه‌هایی که در ماسالا فوری با ماسالای خالص مخلوط می‌شود امکان تجربه‌ی طعم‌های هرچه بهتر و جالب‌تر همراه با استفاده از خواص هر یک از آن ادویه‌ها را برای مصرف کنندگان فراهم می‌کند.

بهتر است از کدام نوع استفاده کنید؟

چای ماسالا فوری

در ماسالا فوری به‌جای شیر گاو یا شیر سویا یا شیر نارگیل از پودر کریمر که نوعی روغن گیاهی است استفاده می‌شود تا طعم شیر به‌صورت آماده و بالقوه در چای ماسالا خالص موجود باشد و بتوان از آن فوراً در همه جا از جمله در محل کار و مسافرت استفاده کرد و علاوه بر آن در بیشتر موارد، انواع ادویه نیز به‌صورت آماده به آن اضافه شده است.

مزیت چای ماسالا فوری بر چای ماسالا خالص، در امکان دم کردن سریع چای در هر مکانی با مزه‌ی شیر و داشتن طعم و فواید انواع ادویه‌های دیگر است.

اما مزیت چای ماسالا خالص این موضوع است که میتوان میزان تندی چای ماسالا رو بر اساس ذائقه خود تنظیم (زیاد یا کم) کنید.

منبع: www.timesofindia.indiatimes.com

پرسش ، پاسخ ، دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture