هات چاکلت فوری و روش ساده برای تهیه در منزل

وقتی در مورد هات چاکلت فوری صحبت می شود اولین موردی که به طور ناخودآگاه شاید ذهن ما را به سمت خودش بکشد ترکیبات استفاده شده در آن می باشد که چگونه یک نوشیدنی را اینقدر خوشمزه می کند، برخلاف تصور هات چاکلت فوری حاوی قهوه و نسکافه نمی باشد و این شکلات می باشد که در این نوشیدنی خود نمایی می کند و طعم جذابی برای شما به همراه دارد.

اما موضوعی که در مورد هات چاکلت فوری می تونیم بیان کنیم شباهت طرز آماده کردن آن با قهوه فوری می باشد، ما در اینجا سعی داریم روش های آماده کردن آن را در منزل شما بیان کنیم.

طرز تهیه هات چاکلت فوری در منزل

روش تهیه هات چاکلت فوری

ما به طور کامل و دقیق قبلا در مورد طرز تهیه هات چاکلت به سبک حرفه ای و دقیق صحبت کرده ایم و اینکه اگر شما دنبالی روشی حرفه ای هستید که هات چاکلت خود را با دستگاه نوا و اسپرسو سازها آماده کنید حتما آن را مطالعه کنید.

ما در اینجا قصد داریم تنها در مورد هات چاکلت فوری که به طور قطع می توان گفت آسانترین روش تهیه هات چاکلت می باشد صحبت کنیم.

در عصری که همه ما به دنبال افزایش سرعت کارها می باشیم، هات چاکلت فوری می تواند گزینه بسیار جذابی برای ما باشد و در واقع به طور قطع اصلی ترین مزیت و فایده این پودرهای آماده را می توان همین موضوع را اشاره کرد.

مواد لازم هات چاکلت فوری

قهوه شکلاتی

قبل از هر چیزی و هرکاری شما لازم است اقدام به خرید هات چاکلت فوری خود کنید، در بین برندهای موجود برای خرید شما می تواند هات چاکلت تروبیکا و کلاسنو را جز بهترین گزینه ها برای انتخاب استفاده کنید.

البته ما در فروشگاه کافی مافی نیز توانسته ایم با ترکیبی از بهترین پودر کاکائو خارجی موجود در بازار همراه با حداقل پودر شکر و پودر خامه ای کننده غیر لبنی به تولید فوق العاده غلیظ برسیم که از لحاظ قیمت نیز برای شما بسیار مناسب می باشد و می توانید برای خرید هات چاکلت خود از سایت ما اقدام کنید.

بعد از خرید هات چاکلت فوری خود تنها موادی که لازم دارید شکر، پودر دارچین، عصاره وانیل و شیر می باشد. شما حتی می توانید پودر هات چاکلت خود را به راحتی داخل لیوان ریخته و با آب جوش نوش جان کنید. همانطور که از اسم آن مشخص است روش تهیه و استفاده این پودرهای آماده باید بسیار ساده و سریع باشد.

مراحل آماده کردن

شکلات داغ

ابتدا پودر هات چاکلت فوری را درون فنجان یا ماگ مورد علاقه خود بریزید. احتیاجی به اضافه کردن شکر یا هر گونه ماده شیرین کننده ی دیگری نیست. دلیل این موضوع هم این است که شرکت ها برای راحتی کار شکر را به بسته های هات چاکلت خود اضافه می کنند. بسته های شکلات مختلفی در بازار موجود هست. شکلات تلخ تیره ویا روشن و یا رگونه دیگر .

سپس حدود 350 میلی‌ لیتر آب یا شیر داغ را بر روی پودر داخل ماگ بریزید. میزان شیر یا آب بسته به اندازه ماگ شما نیز می تواند تغییر کند. شما می ‌توانید از آب یا شیر استفاده کنید. شیر را بر روی اجاق یا داخل مایکروویو گرم نمایید اما آن را بخار زده یا در حال جوش استفاده نکنید.

مواد را به خوبی با یکدیگر مخلوط کرده و هم بزنید تا به صورت یکدست درآید. برای این کار از قاشق یا هم زن می‌توانید استفاده کنید. تلاش کنید این هم زدن به طور کامل انجام شود و از گلوله شدن پودر هات چاکلت فوری شما درون شیر جلوگیری شود.

برای اضافه شدن عطر و رایحه بیشتر و حتی سالم تر شدن نوشیدنی می توانید از عصاره وانیل نیز استفاده کرده و آن را داخل شکلات داغ خود بریزید. در آخر کمی پودر دارچین بر روی سطح هات چاکلت، خود ریخته تا هم طعم بهتر و هم ظاهری زیبا به نوشیدنی بدهید.

نحوه سرو هات چاکلت

خوردن هات چاکلت

هات چاکلت فوری از نوشیدنی هایی نمی باشد که بخواهد خیلی آداب و رسوم خاصی داشته باشد، اما شما می توانید از روش هایی استفاده کنید که در هنگام سرو آن از لذت بیشتری برخوردار شوید.

اولاً اینکه همانطور که از نام این نوشیدنی مشخص است باید دقت کنید که آن را داغ بنوشیدن و کمی سرد شدن آن باعث می شود لذت این نوشیدنی کامل از بین برود.

مورد دوم اینکه ترکیب این نوشیدنی شکلاتی با یک کیک شکلاتی، مخصوصا کروسان ها که دارای شکلات می باشند گزینه بسیار جذابی برای شما به همراه خواهد آورد.

برای تزیین هات چاکلت فوری می توانید از مارشمالو، پشمک یا خامه زده شده در سطح نوشیدنی خود استفاده کنید.

 

پرسش ، پاسخ ، دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture