انواع قهوه یخ زده و سرد جهان که بالاترین محبوبیت را دارند را بشناسیم؟(بخش اول)

وقتی گرما طاقت فرسا می شود هیچ چیز به اندازه یک قهوه یخ زده و سرد برای ایجاد طراوت در انسان مفید نمی باشد، قهوه یخ زده (آیس کافی) و دمِ سرد می تواند به آسانی ریختن قهوه یا اسپرسو بر روی یخ تهیه شود اما توصیه ما این است  فقط به این دو مورد اکتفا نکنید، ما اینجا می خواهیم مهمترین انواع قهوه یخ زده و سرد جهان را به اختصار برای شما معرفی کنیم.

در ابتدا نکته ای که باید در مورد قهوه یخ زده بدانیم این است که برای یک قهوه یخ زده متعادل، از نسبت 4 فنجان آب برای تهیه هر 1 فنجان قهوه که آسیاب آن درشت باشد استفاده کنید.

1. قهوه دم سرد یا کلد برو

انواع قهوه یخ زده

در حالی که ریختن قهوه ای که قبلا تهیه شده بر روی تکه های یخ ممکن است برای بعضی از افراد دلچسب باشد و برخی دیگر دوست دارند اسپرسو را تهیه بکنند و بر روی یخ ریخته و قهوه یخ زده خود را درست کنند اما بهترین عطر و طعم قهوه خنک و سرد را می توان از قهوه دمِ سرد یا کلد برو پیدا کرد.

قهوه دم سرد که گاه به آن قهوه پرس سرد Cold Press Coffee هم می‌گویند را نباید با آیس کافی و ترکیبات آن اشتباه گرفت؛ چرا که در تهیه این نوع نوشیدنی تنها یخ به قهوه اضافه نمی‌شود و شیوه عصاره‌‌گیری آن متفاوت است.

2. آیس کافی تایلندی

آیس کافی تایلندی

استفاده از شیر تغلیظ شده شیرین شده (شیر عسل) به قهوه یخ زده تایلندی طعم منحصر به فردی می بخشد که برای برخی از افراد این طعم شیرین و خامه ای شدید یک طعم غیر قابل مقاومت ایجاد می کند! 🙂

سیروپ شیر یا شیر عسلی رو میشه آماده بخریم یا خودمون توی خونه درستش کنیم. موادی هم که لازم داریم: شیر، شکر و وانیل. همه مواد رو ترکیب کرده و روی شعله ملایم میگذاریم تا غلیظ شود.

3. فراپاچینو خانگی

فراپاچینو

یکی از انواع مهم قهوه یخ زده فراپاچینو می باشد که محمترین دلیل محبوبیت آن خوشمزه و لذیذ بودن آن است.

فراپاچینو، جزء نوشیدنی های سرد می باشد و در واقع مخلوطی از یخ خرد شده، قهوه، خامه پرچرب، شیر پرچرب و احتمالاً یک سیروپ می باشد، که همه این ها با هم مخلوط می شوند!
کاپوچینو و یک فراپاچینو، نوشیدنی های بسیار متفاوتی هستند، اما منشأ یکسانی دارند و در واقع می توان گفت فراپاچینو نوعی پاسخ برای نیاز به دوستداران کاپوچینو است که مایل به نوشیدنی سرد هستند.

4. فراپه یونانی

فراپه یونانی

شما نمی توانید تابستان را در کشور یونان بدون نوشیدن فراپه آن بگذرانید، خنک، خامه ای و یخی ، بهترین راه برای مصرف قهوه در هنگام گرمای بالا در روز می باشد.

فراپه از قهوه فوری، شکر، آب و تکه‌های یخ درست می‌شود و می‌توان آن را با یک شیکر قهوه یا یک همزن دستی درست کرد. آب سرد و تکه‌های یخ در انتهای سرو، به فراپه اضافه می‌شوند. البته می‌توان از شیر نیز به‌جای آب خنک، برای تهیه فراپه استفاده کرد.

5. آیس کافی آلمانی

انواع قهوه یخ زده

این قهوه یک نوع درمان سنتی و کلاسیک تابستانی برای گرما در کشور آلمان است که با عنوان اِیس کافی eiskaffee معروف می باشد، و نوشیدن این قهوه در کافه های کنار جاده ای آلمان در روزهای طولانی تابستان بسیار محبوب است.

این نوشیدنی شامل قهوه سرد (قهوه فوری سرد هم استفاده میشود.) نزدیک به ۶۰ میلی لیتر، بستنی وانیلی دو توپ، خاک قند و خامه، روی خامه از چیپس شکلات هم میتوان استفاده کرد، جالب است بدانید معنی نام این نوشیدنی قهوه بستنی است.

خرید قهوه استارباکس

6. آیس کافی کاناریو

انواع قهوه یخ زده

این قهوه مورد علاقه مردم اسپانیا می باشد که می توان آن را گرم یا یخ زده سرو کرد، کافه کاناریو، همچنین به عنوان کافه بومن نیز شناخته می شود.

این قهوه از ترکیب اسپرسو، شیر تغلیظ شده (شیر عسل)، عصاره وانیل و پودر کاکائو تهیه می شود، این اسپرسو برای نوشیدن در صبح بسیار مناسب است، هرچند شیرینی وسوسه انگیز این قهوه برای انتخاب در بعد از ظهر نیز کار خود را می کند.

منبع: www.thespruceeats.com

0/5 (0 نظر)

پرسش ، پاسخ ، دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture