فراپه یونانی و طرز تهیه این نوشیدنی فوق العاده برای هوای گرم تابستان!

در این مقاله سعی داریم نوشیدنی تابستانی مورد علاقه بسیاری از افراد در جهان یعنی فراپه یونانی Greek Frappe که یک طراوت خنک در یک روز گرم تابستان را برای شما دوستداران قهوه به ارمغان می آورد را معرفی کنیم.

تهیه آن با استفاده از قهوه فوری (دی کاف یا معمولی) بسیار آسان است، گرچه می توان آن را با مخلوط کن تهیه کرد اما  نسخه سنتی آن با شیکر تهیه می شود.

این قهوه در نقاط مختلف جهان گاهی نام های متفاوتی دارد اما نام اصلی آن به یونانی: φραπέ تلفظ frah-PEH می باشد.

خرید قهوه نسکافه

فراپه یونانی چیست؟

فراپه یونانیفراپه نوعی نوشیدنی با قهوه است که معمولاً با قهوه فوری تهیه می شود همانطور که در دستور اصلی آن گفته شده است، اما شما می توانید همچنین از اسپرسو در تهیه آن استفاده کنید.
علاوه بر قهوه، در تهیه فراپه همچنین از شیر نیز استفاده می شود البته همیشه از شیر خنک و یخی در آن استفاده می شود، و علاوه بر شیر از خامه قنادی، سس و طعم دهنده بر روی آن به عنوان تزئین و مکمل نیز استفاده می شود.
در تهیه فراپه معمولاً از قهوه فوری استفاده می شود زیرا در نیم قرن پیش توسط یک یونانی در یک کنفرانس قهوه فوری اختراع شد، جایی که آنها در تلاش بودند یک نوشیدنی قهوه جدید برای عرضه قهوه فوری تهیه کنند که بطور اتفاقی به فراپه رسیدند!
فراپه از جمله نوشیدنی های است که تقریباً در هر منوی قهوه اروپا، به همراه نمادهایی مانند لاته، کاپوچینو و ماکیاتو خواهید یافت.

مواد لازم برای تهیه فراپه یونانی

مواد لازم

  • شیکر یا یک شیشه با درپوش محکم یا مخلوط کن نوشیدنی
  • 1 فنجان آب (ترجیها خنک باشد)
  • 1 قاشق چایخوری قهوه فوری
  • اختیاری: 1 قاشق چایخوری شکر
  • اختیاری: شیر تغلیظ شده(همان شیر عسل برای ایجاد طعم)
  • 3 تا 4 تکه یخ
  • چوب دارچین به عنوان چاشنی
  • نی برای نوشیدن

خرید قهوه فوری

طرز تهیه آن در منزل

فراپه

در ابتدا کار مواد لازم را جمع آوری کنید و در یک شیکر یا شیشه (با درپوش محکم) ، 2 تا 3 قاشق غذاخوری آب سرد، 1 قاشق چای خوری قهوه فوری و شکر برای ایجاد طعم اضافه کنید (1 قاشق چای خوری شکر برای شیرینی متوسط کافیست).

سپس شیر تغلیظ شده(شیر عسل) را بهتر است با مقداری شیر ترکیب کنید که کمی از غلظت آن کاسته شود و درون آن چوب دارچین را انداخته و روی شعله قرار دهید و به آن حرارت دهید.

شیر را فقط تا درجه گرم شدن حرارت دهید نباید به جوش بیاید، سپس ترکیب قهوه، آب و شکر را که در ابتدای کار تهیه کردید به مخلوط شیر خود اضافه کنید و کاملا مخلوط کنید تا یک دست شود و ترکیب شما حالت کفی مانند پیدا کند.

سپس مخلوط خود ر داخل پارچ بریزید و بزارید قبل از قرار دادنش داخل یخچال به مدت نیم ساعت در دمای اتاق بماند تا خنک شود و بعد از این که سرد شد باید ۲ ساعت مخلوط خود را داخل یخچال قرار بدهید.

و در انتهای کار خود قطعه های یخی را که از قبل آماده کرده اید را درون لیوان بریزید و فراپه آماده شده خود را روی آن بریزید و با قرار دادن یک نی داخل آن از نوشیدن این قهوه فوق العاده در این تابستان گرم لذت ببرید. 🙂

منبع: www.thespruceeats.com

0/5 (0 نظر)

پرسش ، پاسخ ، دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture