فراپه چیست؟ سریع ترین و میوه ای ترین قهوه یخی!

با آمدن فصل تابستان و گرما، در ادامه معرفی نوشیدنی ها و قهوه های خنک و یخی به سراغ فراپه “frappe” یکی از نوشیدنی های اساسی و مناسب برای تابستان می رویم.

می توان گفت هیچ کس واقعاً نمی تواند در مورد چگونگی تهیه یک فراپه به  توافق و اتفاق نظر با بقیه برسد. هر کدام دستور العمل خاص خود را دارند، ولی ما در اینجا سعی داریم به شما، روش تهیه محبوب ترین نوع فراپه را معرفی کنیم.

فراپه چیست؟

فراپه چیست؟
فراپه نوعی نوشیدنی با قهوه است که معمولاً با قهوه فوری تهیه می شود همانطور که در دستور اصلی آن گفته شده است، اما شما می توانید همچنین از اسپرسو در تهیه آن استفاده کنید.
علاوه بر قهوه، در تهیه فراپه همچنین از شیر نیز استفاده می شود البته همیشه از شیر خنک و یخی در آن استفاده می شود، و علاوه بر شیر از خامه قنادی، سس و طعم دهنده بر روی آن به عنوان تزئین و مکمل نیز استفاده می شود.
در تهیه فراپه معمولاً از قهوه فوری استفاده می شود زیرا در نیم قرن پیش توسط یک یونانی در یک کنفرانس قهوه فوری اختراع شد، جایی که آنها در تلاش بودند یک نوشیدنی قهوه جدید برای عرضه قهوه فوری تهیه کنند که بطور اتفاقی به فراپه رسیدند!
فراپه از جمله نوشیدنی های است که تقریباً در هر منوی قهوه اروپا، به همراه نمادهایی مانند لاته، کاپوچینو و ماکیاتو خواهید یافت.

در تهیه فراپه استفاده از چه نوع قهوه ای مناسب تر است؟

قهوه
در تهیه فراپه هم می توان از قهوه معمولی و دم کرده در آن استفاده کرد، این روش معمول تهیه آن نیست ولی همانطور که گفتیم هر کافی شاپ قوانین خاص خود را دارد و فراپه بسیار انعطاف پذیر می باشد.
استفاده از قهوه معمولی باعث می شود فراپه شما کمی طعم ملایم تری پیدا کند، در حالی که استفاده از قهوه فوری موجب می شود، طعم اسیدی تر را دریافت کنید که می تواند باعث سر حالی و هیجان به شما شود.
از طرف دیگر قهوه های دم کرده معمولاً کمتر شیرین هستند، به خاطر چاشنی و طعم دهنده های کمتری که در آن استفاده می شود نسبت به قهوه فوری،به همین خاطر استفاده از قهوه فوری طعم برجسته و مشخص تری در فراپه شما خواهد داشت.
مزیت مهم این طعم خاص قهوه فوری این است که شما نیاز کمترین به استفاده از سس ها و طعم دهنده ها در تهیه فراپه خود خواهید داشت.

طرز تهیه فراپا در خانه

قهوه قوری چیست؟

مواد لازم برا تهیه یه لیوان فراپا،قهوه (ترجیحا قهوه فوری)، اگر دوست دارید می توانید از اسپرسو استفاده کنید ولی طعم متفاوتی خواهید داشت.
آب سرد، ترجیحا سردترین آبی که می توانید دست تان را زیر آن نگه دارید! و تکه های یخ به اندازه کافی و یک نی برای نوشیدن.
علاوه بر این مواد اصلی تعدادی مواد به عنوان اختیاری نیز می توانید برای تهیه فرپه خود استفاده کنید:
شیرین کننده(شکر، شربت و …)، شیر، خامه قنادی، بستنی وانیلی، سس و در آخر شیکر که برای مخلوط کردن شما نیاز می باشد.
برای تهیه فراپه خود از قهوه فوری، کمی شیر، یک قاشق غذاخوری بستنی ذوب شده، 3الی4 حبه یخ، شکر، سس توت فرنگی و 1/3 فنجان خامه قنادی استفاده می کنیم.
شاید به نظر شما این مواد شیاد به نظر برسد ولی این به ذائقه شما بستگی دارد که دوست دارید فراپه شما ساده که طعم قهوه در آن بیشتر به چشم بیاید یا اینکه دوست داشته باشید طعم متفاوتی تجربه کنید.

از قهوه فوری استفاده کنید یا دم کنید؟

قهوه فوری
چه بخواهید از قهوه اسپرسو یا قهوه فوری استفاده کنید، لازم است که یکی از آنها را انتخاب و تهیه کنید.
اگر از قهوه فوری استفاده می کنید، به دو مورد باید توجه کنید: اگر قصد استفاده از آن را دارید، آن را با آب یا مستقیماً با شیر سرد دم کنید، استفاده قهوه فوری با شیر، باعث ایجاد یک حالت فومی و کفی بیشتر می شود.
در هر دو مورد، حدودا به 2 قاشق چای خوری قهوه فوری نیاز خواهید داشت، آن را درون لیوان خالی بریزید. مقداری آب یا شیر اضافه کنید، اگر از هر نوع شکر در فراپه خود استفاده می کنید، اکنون زمان اضافه کردن آن است زیرا به قهوه کمک می کند تا قهوه حالت فومی پیدا کند.
شکر را با آب و قهوه مخلوط کنید، اگر می خواهید فراپا شما ساده باشیند این ترکیب را همزمان با مخلوط کردن زیاد کنید و قهوه و آب را اضافه کنید تا لیوان پر شود و سپس به آن یخ اضافه کنید.
و در صورتی که دوست دارید مواد دیگر به آن اضافه کنید تا 2/3 لیوان را پر کرده و سپس به آن خامه، بستنی و بقیه مواد خود را اضافه کنید.

 

0/5 (0 نظر)

پرسش ، پاسخ ، دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture