کاپ وارمر اسپرسوساز چقدر مهم است؟

کاپ وارمر یکی از تجهیزات اسپرسوسازهای خانگی و صنعتی می باشد که خیلی از ما در خرید آنها نام آن را می شنویم، اما سوالی که در مورد این قابلیت قهوه سازها برای مشتریان پیش می آید این است که آیا وجود آن در یک اسپرسوساز ارزش هزینه بیشتر را دارد و یا خیر؟

ما در این مقاله از کافی مافی در ابتدا به این موضوع خواهیم پرداخت که کاپ وارمر چیست و سپس به بررسی مهم بودن این قابلیت در اسپرسوسازها خواهیم پرداخت و در انتها نیز یک راهکار ویژه برای داشتن یک اسپرسو فوق العاده ارائه خواهیم کرد.

کاپ وارمور اسپرسوساز چیست؟

تجهیزات اسپرسوساز

قبل از اینکه بخواهیم کاپ وارمر را بررسی کنیم این سوال را از شما خواهیم پرسید که آیا شما می دانید که خود اسپرسو و اسپرسوساز چیست؟ هرچند که شناخت این دو مفهموم نیاز به بررسی و تحلیل زیادی دارد ولی اگه بخواهیم به طور ساده آنها را برای شما بیان کنیم باید گفت:

اسپرسو چیست؟ Espresso اصلی ترین روش تهیه قهوه می باشد که در آن آب جوش رو با فشار از میان پودر قهوه عبور می دهیم و از طرف دیگر عصاره قهوه خارج می شود که به این عصاره اسپرسو می گوییم.

اسپرسوساز چیست؟ اسپرسوساز یک دستگاه قهوه ساز پایه است و فقط برای ساخت اسپرسو از آن استفاده نمی‌شود. این دستگاه ویژه با استفاده از فشار آب می تواند یک قهوه بسیار سریع و در عین حال غلیظ در مدت زمان بسیار کم برای شما عصاره گیری کند.

بعد از شناخت این دو مفهموم پایه به سراغ کاپ وارمر خواهیم رفت، قابلیتی که روی بسیاری از دستگاه های اسپرسوساز تعبیه شده است.

کاپ وارمور چیست؟ به صفحه حرارتی که دقیقاً بر روی سطح بالایی دستگاه های اسپرسوساز تعبیه می شود تا با قرار دادن کاپ ها و فنجان ها بر روی آن، از سرد بودن آنها برای ریخت اسپرسو جلوگیری کند.

کاپ وارمر چقدر اهمیت دارد؟

تجهیزات و گرم کن اسپرسوساز

 

به طور کلی زمانی که شما برای تهیه هر نوع قهوه ای که اقدام می کند یکی از نکات کلیدی که باید در آن رعایت کنید گرم نگه داشتن فنجان و تجهیزات درست کردن قهوه می باشد.

این نکته را شاید خیلی از افراد ندانند و یا رعایت نکنند، ولی باریستاهای حرفه ای تمام تلاش خود را می کنند که این کار را حتماً انجام دهند، زیرا در صورت سرد بود تجهیزات یک شوک حرارتی به قهوه و اسپرسو شما وارد می شود که باعث می شود طعم و عطر اصلی خود را از دست بدهند.

به همین خاطر وجود کاپ وارمر اسپرسوساز که باعث می شود با قرار دادن فنجان ها بر روی سطح آن، دمایشان بالا برود می تواند بسیار ارزشمند باشد، ولی آیا واقعاً این صفحه حرارتی قادر است فنجان ها و تجهیزات شما را گرم کند و یا اینکه این موضوع فقط یک جنبه تبلیغاتی برای طراحان دستگاه های اسپرسوساز می باشد؟

برای پاسخ به این سوال باید بگوییم که متاسفانه طراحی کاپ وارمر بسیار اشتباه می باشد و به هیچ وجه نمی تواند هدفی که برای آن طراحی شده است را اجرا کند.

زمانی که شما دستگاه اسپرسوساز خود را روشن می کنید و اقدام به درست کردن یک اسپرسو می کنید، در همان لحظه قابلیت کاپ وارمر نیز فعال می شود و پس از اینکه اسپرسو شما آماده می شود قطع می شود. خب مشکل کجاست؟

کل زمان آماده کردن یک فنجان اسپرسو بین 3 الی 5 دقیقه طول خواهید کشید و در این مدت زمان اصلا کاپ وارمر آنقدر داغ نمی شود که بخواهد فنجان های شما را گرم کند. پس شما با یک قابلیت بی استفاده همراه هستید که برای آن هزینه بیشتری نیز پرداخت کرده اید!! 🙁

راهکار برای رفع این مشکل چیست؟

کاپ وارمرو

بعد از توضیحاتی که در مورد کاپ وارمر اسپرسوساز و عدم کارایی آن بیان کردیم شاید این سوال برای شما پیش آمده باشد که حالا برای رفع این مشکل و گرم کردن فنجان قهوه و سایر تجهیزات چکار کنیم؟

در دستگاه های اسپرسوساز بهترین راهکار این می باشد که قبل از اینکه درون پرتافیلتر، پودر قهوه بریزید دستگاه رو روشن کنید تا به یک مدت کوتاه آب جوش از آن خارج شود، با اینکار علاوه بر اینکه پرتافیلتر و دستگاه شما داغ می شود، شما با قرار دادن فنجان ها زیر آب آن، می توانید فنجان ها را نیز گرم کنید.

بخواهیم کلی تر توضیح بدهیم باید گفت؛ فرقی نمی کند که تجهیزات قهوه شما چی باشد و چه وسیله ای را قصد گرم کردن داشته باشید، در هرصورت استفاده از آب گرم سریع ترین و بهترین راهکار برای بالا بردن دمای تجهیزات شما می باشد.

یادتان باشد گرم کردن وسایلی مثل، فرنچ پرس، موکاپات، پرتافیلتر، موکاکرم، فنجان و… جز یکی از مهمترین نکاتی می باشد که می تواند در طعم نهایی قهوه شما تاثیر مستقیم داشته باشد.

ما تلاش کردیم هر آنچه که لازم است در مورد کاپ وارمر اسپرسوسازها لازم است را به طور دقیق برای شما بررسی کنیم. در صورتی که در مورد سایر تجهیزات و قابلیت های اسپرسوساز و قهوه ساز سوال داشتید می توانید آن را در قسمت نظرات با ما به اشتراک قرار دهید.

0/5 (0 نظر)

پرسش ، پاسخ ، دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 نظر
  1. علی می‌گوید

    سلام دربین دانه های قهوه عربیکا موجود در سایت شما گدوم از نظر طعم و کافئین کم بهتر است،؟
    قهوه برزیل چطور؟

    1. مرضیه فراهانی می‌گوید

      سلام دوست عزیز، قطعا اگه دنبال یک قهوه با کیفیت هستید ما به هیچ وجه قهوه برزیل رو پیشنهاد نمی کنیم و اگه نظر ما را در بین قهوه های عربیکامون میپرسید قطعا مکزیک رو بهتون پیشنهاد می کنیم.

Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture