لاته نارگیل ( آموزش طرز تهیه در منزل + بررسی آیس لته )

لاته نارگیل را به طور قطع می توان یکی از جذاب ترین گزینه های تهیه لاته معرفی کرد که در لیست بسیاری از کافی شاپ ها آن را پیدا خواهید کرد. نارگیل از لحاظ طعم و مزه بسیار گزینه جذابی می باشد، به همین خاطر نه تنها این نوشیدنی را به صورت گرم سرو می کنند بلکه روشی وجود دارد که آن را به صورت سرد نیز نوشید که در اصطلاح به آن آیس لته نارگیل گفته می شود.

ما در این مقاله از کافی مافی قصد داریم پس از بررسی و آموزش طرز تهیه لاته نارگیل در ادامه به بررسی آموزش تهیه آن به صورت سرد رفته و آیس لته آن را نیز به شما آموزش دهیم، پس توصیه می کنیم که تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

لاته نارگیل چیست؟

لاته نارگیل

لاته نارگیل یک نوشیدنی آمریکایی می باشد که با محبوبیت بسیار بالایی همراه است. این نوشیدنی طرز تهیه آسانی دارد و همانطور که از نام آن مشخص است یک لاته قهوه ای می باشد که از نارگیل برای طعم دهی به آن استفاده شده است.

لاته که ما ایرانی ها در اصطلاح به آن لته نیز می گوییم یک نوشیدنی بر پایه اسپرسو می باشد که با شیر و فوم شیر ترکیب می شود.

انواع نوشیدنی های قهوه بسیار زیادی در سرتاسر جهان وجود دارد که درصد بسیار زیادی از آن از ترکیب با شیر همراه می باشد، حال این مقادیر شیر و سایر ترکیبات می باشد که نوشیدنی های مختلفی را ایجاد می کند.

لاته نارگیل نیز از این قائله مستثنی نمی باشد؛ یک نوشیدنی بر پایه قهوه که با شیر و شیرنارگیل ترکیب شده و مانند سایر ترکیباتی که دارای طعم و مزه نارگیل می باشند (عصاره نارگیل، چیپس نارگیل، پودر نارگیل و…) بسیار گزینه جذابی میباشد.

طرز تهیه لاته نارگیل در منزل

لاته نارگیل

برای درست کردن لاته نارگیل شما با کار سختی همراه نمی باشید، فقط لازم است که به نسبت ها و مراحل انجام کار دقت کنید که نوشیدنی شما به بهترین شکل ممکن آماده شود.

وسایل و مواد اولیه: 

 • 1 یا 2 شات اسپرسو (یا قهوه ی دم شده ی قوی)
 • 150میلی لیتر شیر (بسته به ذائقه شما می تواند کمی زیاد و یا کم شود)
 • شکر نارگیل
 • سیروپ نارگیل یک پیمانه کوچک
 • پودر نارگیل (برای تزیین)
 • همزن دستی
 • ماهی تابه
 • ظرف شیشه ی درب دار

آموزش گام به گام درست کردن لته نارگیلی

قهوه نارگیلی

1. تهیه شربت نارگیل

قبل از آنکه بخواهیم کار تهیه لاته نارگیل را شروع کنیم لازم است به این موضوع اشاره کنیم که شما برای تهیه این لته نیاز به سیروپ یا شربت قهوه دارید. شما به دو روش می توانید عمل کنید، یا اینکه سیروپ را به طور آماده خریداری کنید که می توانید از دیجی کالا خریداری کنید.

اما در صورتی که قصد دارید خودتان سیروپ و شربت نارگیل رو آماده کنید می توانید اینکار را به راحتی انجام داده و به این شکل عمل کنید:

به اندازه یک چهارم پیمانه شیر نارگیل را به همراه شکر نارگیل درون یک ماهی تابه ریخته و خوب هم بزنید، در ادامه به اندازه یک چهارم پیمانه به ترکیب خود آب نارگیل اضافه کنید و شعله گاز را روی متوسط قرار دهید و شروع به هم زدن کنید تا مخلوط شما شروع به حباب دادن کند، شربت نارگیل شما آماده است.

فراموش نکنید که شما شربت نارگیل را یکبار درست می کنید و آن را درون یک ظرف شیشه ای درب دار ریخته و درون یخچال نگهداری می کنید و هر موقع که خواستید از آن برای درست کردن لاته نارگیل که در ادامه یاد می گیرید استفاده می کنید. خیلی از افراد نیز به جای این همه زحمت ترجیح می دهند که شربت نارگیل را از مغازه خریداری کنند.

2. تهیه لاته نارگیل

ما این همه توضیح دادیم که بتوانیم از شربت نارگیل برای تهیه لاته نارگیل استفاده کنید که موضوع اصلی بحث ما می باشد. بعد از تهیه شربت شما با کار آسانی همراه هستید و کافیست که مراحل زیرا را به صورت گام به گام ادامه دهید:

 • اسپرسو یا قهوه ی فوری خود را آماده کنید
 • به اندازه 1 الی 2 قاشق غذا خوری از شربت یا سیروپ نارگیل به قهوه خود اضافه کنید.
 • شیر پرچرب را بجوشانید و به ترکیب قهوه و شربت اضافه کنید.
 • برای طعم دهی و تزیین روی نوشیدنی خود مقداری شکر و پودر نارگیل اضافه کنید.

برای هر یک از این مراحل لازم است نکاتی را رعایت کنید که مهمترین آنها به این شرح است:

نکته اول: برای تهیه اسپرسو اگر دستگاه اسپرسوساز برقی در منزل دارید کار شما بسیار ساده می باشد و به راحتی می توانید یک یا دو شات اسپرسو برای تهیه این لاته آماده کنید. در صورتی که اسپرسوساز برقی ندارید می توانید از قهوه های فوری آماده که با آب جوش آماده می شوند استفاده کنید و یا اینکه قهوه خود را با موکاپات یا کمکس آماده کنید.

نکته دوم: برای شربت و سیروپ نارگیل تمام نکات و موارد لازم را در بخش قبلی توضیح دادیم.

نکته سوم: بهترین گزینه برای خرید شیر شما، شیر پرچرب دامداران می باشد که می تواند فوم خوبی به شما بدهد. اگر اسپرسوساز برقی دارید برای جوشاندن و فوم گیری از آن کار آسانی دارید. اما در صورتی که اسپرسوساز ندارید می توانید آن را درون یک ظرف ریخته و بر روی یک حرارت متوسط قرار داده و به سرعت و به طور مداوم هم بزنید تا فوم بگیرد، ما به طور کامل این روش را قبلاً برای شما توضیح داده ایم که می توانید در اینجا آن را بخوانید.

نکته چهارم: برای زیبایی کار شما می توانید شیر را به صورتی حرفه ای با قهوه ترکیب کنید تا یک شکل زیبا بر روی آن خلق کنید (لاته آرت). شکر نارگیل را بر روی نوشیدنی و فوم شیر خود بپاشید و پودر نارگیل را ترجیحاً کمی سرخ کرده تا برشته شود تا زیبایی کار شما را دو چندان کند. لاته نارگیل شما آماده سرو می باشد، نوش جان 🙂

درست کردن آیس لته نارگیل

آیس لته نارگیلی

بعد از آماده کردن لاته نارگیل که یک نوشیدن گرم می باشد شما می توانید از آیس لته نارگیلی که یک نوشیدنی سرد می باشد نیز از لذت این لاته لذت ببرید.

اینکه لته سرد خوشمزه تر می باشد یا لته سرد دقیقاً به ذائقه شما و فصلی که شما در آن قرار دارید وابسته می باشد، قطعاً در فصل های گرم و تابستان آیس لته می تواند نسبت به لاته نارگیل معمولی گزینه جذاب تری می باشد.

برای تهیه و درست کردن آیس لته نارگیل مواد اولیه شما کمی تغییر خواهد کرد و گزینه ای که اضافه می شود یخ میباشد.

 • 1 یا 2 شات اسپرسو (یا قهوه ی دم شده ی قوی یا قهوه فوری)
 • 150میلی لیتر شیر نارگیل (بسته به ذائقه شما می تواند کمی زیاد و یا کم شود)
 • شکر نارگیل (به عنوان چاشنی)
 • پودر نارگیل (برای تزیین)
 • یخ 4 قالب کوچک

روش کار به این شکل می باشد که در ابتدا درون یک لیوان شیشه ای بلند (لیوان فرانسوی) قالب های یخ را ریخته و سپس شیر نارگیل خود را بر روی یخ ها می ریزید.

در ادامه اسپرسو خود را آماده می کنید و یا از قهوه فوری استفاده کرده و به اندازه یک الی دو شات اسپرسو را از فاصله کمی زیاد بر روی ترکیب شیر و یخ می ریزید.

با فاصله ریختن قهوه بر روی شیر باعث می شود که شما نیازی به هم زدن ترکیب خود نداشته باشید. اینکار باعث می شود نوشیدنی شما هم زیبایی ویژه ای پیدا کند و هم اینکه طعم آن در سرتاسر نوشیدنی یکدست و تکراری نشود.

در پایان نیز می توانید کمی شکر نارگیل و پودر نارگیل برشته شده بر روی نوشیدنی خود به عنوان چاشنی و زیبایی کار اضافه کنید و از نوشیدن آن لذت ببرید.

ما تلاش کردیم به طور دقیق هر آنچه که لازم است در مورد لاته نارگیل و آیس لته نارگیلی و طرز تهیه آنها در منزل بدانید را به طور دقیق و جزیی بیان کنیم، اما در صورتی که در مورد مطالب و سر فصل های گفته شده با سوال و یا نکته ای همراه هستید می توانید آن را در قسمت نظرات با ما به اشتراک قرار دهید.

پرسش ، پاسخ ، دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture