تلخی قهوه شما علتش چیست: 6 راهکار ساده برای نوشیدن یک فنجان قهوه جادویی

0

ما در اینجا عوامل تلخی قهوه شما را گرد آورده ایم. در ادامه بخوانید تا بدانید که چطور نتیجه رعایت کردن یکسری نکات ساده، نوشیدن یک فنجان خوشمزه قهوه می باشد.

در ابتدا لازم هست که بدانید طعم تلخ قهوه شما علت های متفاوتی می تواند داشته باشد.

یکی از دلایل تلخی قهوه مربوط به میزان وجود ماده ایی به نام اسید کلروژنیک در دانه های قهوه است. هرچه میزان آن بیشتر باشد قهوه تلخ تر است. مثلا قهوه روبوستا تلخ تر از قهوه عربیکا است.

یکی مورد دیگر فرایند رست دانه ها یا همان برشته کردن دانه های قهوه است. در حین رست، اتفاقاتی شیمیایی بر روی ترکیب قهوه می افتد که باعث تلخ شدن آن می شود.

مورد سوم،  شرایط و روش تهیه قهوه می باشد. با ما همراه باشیم تا آنها را معرفی و راه حل رفع آنها را بیان کنیم.

عوامل مهم در تلخی قهوه شما و راهکارهای حل آنها

زمان: دم کردن قهوه خیلی طولانی است

دما: آب خیلی داغ است

کیفیت: دانه بی رنگ یا بی کیفیت

نسبت: قهوه بیش از حد مقدار آب است

آسیاب کردن: قهوه هایی که خیلی کم هستند

پاکیزگی: تجهیزات کثیف دم کردن

همه این موارد موجب طعم تلخی قهوه می شوند. راهکارهایی هست تا قهوه شما از شر دشمنان تلخ، ایمن و سالم بماند.

1. انتخاب مدت زمان دم کردن قهوه

مشکل: پختن بیش از حد قهوه یکی از رایج ترین دلایلی است که دم کرده شما را تلخ می کند. تقریباً مانند چای، قهوه از ماندن در آب جوش طعم خود را می گیرد. اگر بگذارید خیلی طولانی شود، خیلی از طعم های اصلی از بین می روند و قهوه شما تلخ می شود.

راهکار: بدانید چه مدت لازم است که قهوه شما دم بکشد و سپس شروع به دم کردن قهوه تان کنید. یک تایمر تنظیم کنید تا بدانید که زمان آن رسیده است که از چیزهای خوب لذت ببرید!

2. دمای آب جوش

مشکل: بسیاری از مردم آب خود را به جوش آورده و به سمت دم کردن قهوه خود می روند. اما 100 درجه سانتیگراد برای تولید قهوه بسیار داغ است! این روش دیگری است که قهوه بیش از حد پخته می شود.

راهکار: صبر . . . صبر کنید تا آب جوشیده کتری تان 7 درجه ایی خنک شود و دمایش کاهش یابد. اما اگر شما مثل ما هستید و اکنون قهوه خود را می خواهید، یک کتری با کنترل دما به شما امکان می دهد. دما را کمی پایین تر از جوش (90/5 – 96/1 درجه سانتیگراد) انتخاب کنید. که این انتخاب حدس و گمان و نیاز به صبر را از بین می برد.

و اگر شما این کار را با روش قدیمی یعنی صبر کردن انجام می دهید، صبر کردن به مدت 30-45 ثانیه پس از خاموش کردن کتری. تمام چیزی است که برای کاهش دما به رسیدن به یک قهوه جادویی نیاز است.

فقط به یاد داشته باشید، آب داغ تر = قهوه تلخ؛ آب سردتر = قهوه ضعیف.

3. کیفیت و کیفیت

مشکل: این یک واقعیت غم انگیز از زندگی است – تمام قهوه ها به طور یکسان ساخته نمی شوند. مشکل قهوه ارزان؟ پوشانیدن نواقص ناشی از رشد کم ارتفاع و بیش از حد رست شدن است. هنگامی که قهوه بیش از حد رست می شود ، طعم تلخ و سوزانده آن را بیشتر می شود.

راهکار: نوع دانه های قهوه با کیفیت بخرید! ممکن است پرداخت 16 دلار برای یک بسته قهوه گران به نظر برسد، اما وقتی متوجه شدید که آن را با یک فنجان قهوه خیلی ارزان مقایسه کنید و در واقع تفاوت شدید درمزه را می چشید.

4. به اندازه استفاده کنید

مشکل: با چیزهای خوب گم نشوید. اضافه کردن بیش از حد قهوه نسبت به مقدار آب مورد استفاده شما راهی آسان برای ایجاد طعم تلخی قهوه شما است.

راهکار: اگر می خواهید، آن را به یک کاردان بسپارید. توصیه می کنیم از مقیاسی مناسب استفاده کنید و از راهنمای ما برای تهیه قهوه خود استفاده کنید!

5- آسیاب به اندازه قهوه

مشکل: گاهی اوقات وقتی قهوه خود را خیلی ریز خرد کنید، طعم تلخی قهوه را بیش از حد استخراج می کنید. تقریباً مانند پخت و پز بیش از حد، این منجر به دم کردن تلخ می شود.

راهکار: اطمینان حاصل کنید که از به اندازه و با روش صحیح قهوه را آسیاب می کنید. تجربه در این زمینه بسیار کمک کننده است.

6. تمیز کردن لوازم تان بعد از هر بار قهوه درست کردن

مشکل: باقیمانده قهوه از دفعات قبل در درون وسایل شما اغلب باعث تلخی قهوه می شود.

راهکار: تمیز ، تمیز ، تمیز. نکته سریع: تمیز کردن وسایل شما همیشه ساده تر از استفاده از آن است.

0/5 ( 0 نظر )

پرسش ، پاسخ ، دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture