قهوه یونانی چیست؟! طرز تهیه آن در منزل چگونه است؟

یکی از جنجالی ترین قهوه ها که کشمکش بالایی در نامگذاری آن وجود دارد قهوه یونانی است!! همانطور که بین کشورهای اطراف یونان و خود این کشور از زمانهای قدیم در مورد سیاست ها و زمین های یکدیگر کشمکش های زیادی وجود داشته است در مورد قهوه این کشور نیز همین موارد وجود دارد.

مردم کشور یونان بر این باورند که این قهوه مختص کشور خودشان است در حالی که با شباهت بالای آن به قهوه ترک بعضی کشورها نظر یونان را در این مورد قبول ندارند.

ولی ما خیلی پیگیر این کشمکش نیستیم و ترجیح می دهیم روش تهیه این قهوه را که با نوشیدن آن باعث لذت از این نوشیدنی می شود را فرابگیریم، حال هر نامی که می خواهند بر روی آن بگذارند!! 🙂

خرید قهوه ترک

ویژگی های قهوه یونانی

ویژگی ها

ویژگی اصلی قهوه یونانی نوشیدن آن با تفاله های خود قهوه است!! شاید برایتان جای تعجب داشته باشد ولی واقعا همینطور است!! به همین خاطر است که نوشیدن آن و عطرش باعث یاد آوری دوران قدیم می شود.

این قهوه جز نوشیدنی های قوی به حساب می آید که به صورت تیره و تلخ نوشیده و سرو می شود و دسته بندی آن هم برهمین اساس و میزان شکری که برای تهیه آن استفاده می شود به 4 نوع تقسیم بندی می شود.

این قهوه با یک روش غوطه وری آماده می شود که در آن ابتدا دانه ها به خوبی آسیاب می شوند (گاهی به این سبک آسیاب کردن آسیاب ترکی نیز می گویند)، سپس در یک قوری بلند به نام briki ( همان قهوه جوش ترک یا جازوه ) جوشانده می شوند.

روش تهیه قهوه یونانی مرحله به مرحله(تصویری)

روش تهیه

مواد لازم:

  • قهوه یونانی
  • شکر (مقدارش می تواند کاملا متفاوت باشد)
  • بریکی Briki (در صورت عدم دسترسی قهوه جوش معمولی)
  • آب سرد
  • لیوان آب

پات مناسب برای این قهوه و شرع کار با آن

مواد لازم

همانطور که گفتیم قهوه یونانی نوشیدنی قوی است که با کف در قسمت بالا و تفاله های قهوه آسیاب شده کف فنجان سرو می شود.

اگرچه می توان آن را در پات (گلدان) مخصوص ساخت، اما پات کوچک سنتی “بریکی” که در اینجا نشان داده شده برای این کار بهترین است، و باعث فراهم شدن مقدار مناسب کف بر روی آن می شود که به طعم بی نظیر آن می افزاید.

سعی کنید برای تهیه این قهوه از آب خیلی سرد استفاده کنید، همچنین مقدار آبی که مصرف می کند باید قابل اندازه گیری باشد.

خرید اسپرسوساز

اضافه کردن قهوه و شکر

قهوه یونانی

همانطور که گفتیم قهوه یونانی به دلخواه میل می شود و چهار نوع استاندارد دارد که تفاوتشان از نظر ترکیب شکر و میزان قهوه مصرفی می باشد،  که با آزمایش می توانید دم کرده مناسب خود را پیدا کنید.

  • قهوه تلخ : عدم استفاده از شکر و اضافه کردن یک قاشق چای خوری قهوه یونانی به بریکی و دم کردن قهوه.
  • شیرینی متوسط : استفاده از یک قاشق چای خوری شکر و یک قاشق چای خوری قهوه و ترکیب آنها برای تهیه قهوه خود!
  • قهوه شیرین : 2 قاشق چای خوری شکر و یک قاشق قهوه را به بریکی اضافه کنید و هم بزنید.
  • قهوه شیرین قوی : استفاده از 3 قاشق چای خوری شکر به همراه 2 قاشق قهوه یونانی و ترکیب آنها و تهیه قهوه خود!

اجازه دهید کف (فوم) تشکیل شود

فوم قهوه

قهوه خود را متناسب با ذائقه خود و درصد مناسب شکر که در قسمت قبلی گفتیم آماده کنید و پس از ریختن قهوه درون قهوه جوش آن را روی حرارت کم و متوسط قرار دهید،  قهوه را را به آرامی هم بزنید و شکر را به آن اضافه کنید تا کامل حل شود و سپس دیگر هم نزنید و اجازه دهید به آرامی گرم شود.

قبل از جوش آمدن در بریکی قهوه شما به شروع به کف کردن می کند، و در این زمان است که ممکن است سریعا کف به حداکثر برسد که با ایجاد کف مناسب آن را از رو حرارت برداشته و قهوه را درون فنجان های خود بریزید.

سرو قهوه یونانی

سرو قهوه یونانی

بعد از تهیه قهوه شما این قهوه معمولا به صورت داغ و با همراهی یک لیوان آب خنک همزمان و به صورت جرعه جرعه سرو می شود، امیدواریم از نوشیدن این قهوه لذت ببرید. 🙂

منبع: www.thespruceeats.com

0/5 ( 0 نظر )

پرسش ، پاسخ ، دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture