سفر و طرز تهیه بهترین قهوه در حین مسافرت با چند وسیله و نکته ساده

اگر شما هم از اون دسته آدم هایی هستید که حتی در سفر رفتن هم نمی تواند عادت نوشیدن فنجان همیشگی قهوه شان را ترک کنند، پس مخاطب این مطلب خواهید بود!

در اینجا چند نکته و ابزار برای کمک به شما در تهیه قهوه خارق العاده حتی در صورت ابتلا به بیماری بد سرگردانی در مسافرت برای نوشیدن قهوه،  وجود دارد!

با این چند نکته کوچک می توانید از مسافرت های خود در عید نوروز یا هر نوع سفری به همراه قهوه، یار قدیمی تان لذت ببرید!

خرید قهوه اسپرسو 

آب مناسب برای دم کردن قهوه

آب برای قهوه در سفرآب غالباً نادیده گرفته ترین قسمت از یک فنجان قهوه است! اما در واقع فنجان قهوه دم شده شما تقریباً 98 درصد از آب تشکیل شده است. بنابراین اهمیت به آن در کیفیت نهایی قهوه شما تاثیر زیادی دارد. در اینجا باید دو نکته را مورد توجه قرار دهیم: کیفیت آب و دمای آن.

کیفیت نسبتاً آسان است: اگر در شهری هستید که به راحتی آب شیر آنجا را می نوشید، ممکن است کیفیت آن به اندازه کافی خوب باشد.که میتوانید با برداشتن یک کتری کوچک در مسافرت های طولانی و جوش کردن آن بر روی آتش یک قهوه آتیشی و فوق العاده جذاب بنوشید!

اگر نسبت به آب شیر مطمئن نیستید، و یا از مزه آن عصبی می شوید، خود را به یک فروشگاه محلی برسانید تا چند بطری آب معدنی بخرید.

تذکر: مطمئن شوید که آب مقطر نخریده اید! زیرا برای قهوه و وسایل شما بسیار خطرناک است.

در هنگام مسافرت، داشتن و تهیه آب جوشیده گرم کار سختی است! چون اکثر آب گرم کن ها در طول مسیر هم شاید آنقدر آب را گرم نمی کنند که تا دمای نزدیک دمای جوش برسد.

نگران نباشید: هنوز گزینه هایی دارید! ما در دنیایی زندگی می کنیم که به راحتی می توانید یک فلاسک مسافرتی آب گرم را که، به راحتی قابل تهیه است را درون یک کیسه دوبل قرار دهید، بسته بندی کنید و همراه خود داشته باشید

خرید دانه قهوه

انتخاب قهوه مناسب و آسیاب کردن آن

آسیاب قهوه

گزینه های زیادی برای تهیه یک قهوه مناسب برای مسافرت وجود دارد. اگر مسافرت شما طولانی مدت و بیشتر از یک ماه است و عادت به خوردن قهوه های دم کرده خاص خود را دارید می توانید یک آسیاب دستی یا برقی سایز کوچک را تهیه کنید.

برای مسافرت های کوچک و هفته ای پیشنهاد می شود از پودر های آسیاب شده استفاده کنید. البته دقت کنید که چه نوع قهوه ای معمولا مصرف می کنید تا بر اساس آن سایز دانه ها را آسیاب کنید.

به یاد داشته باشید که هرچه قهوه و آب شما در طول چرخه دم شدن با هم در تماس باشند نتیجه بهتری در قهوه نهایی خود خواهید داشت.

اندازه دانه ها متوسط و یا بزرگ باشد برای یک قهوه فرنچ پرس نیاز است، این در حالی است که برای اسپرسو دانه های ریز  قهوه را لازم دارید.

خرید قهوه ساز

دم کردن قهوه در سفر

دم کردن قهوه در سفر
فاصله گرفتن از خانه و هم سفری فنجان قهوه تان با شما هیجان انگیز است. شما می توانید تدارکات لازم را قبل از مسافرت برای دم کردن یک قهوه گرم آماده کنید!

و یا می توانید سفر سبک باری داشته باشید و قهوه دم سرد که به قهوه سرد معروف است را درست کرده و یا به عنوان تجربه جدید امتحان کنید. البته ما پیشنهاد می کنیم که حداقل یکبار قبل از سفرتون آن را امتحان کنید!

تمام آنچه شما نیاز دارید قهوه درشت یا متوسط، آب دمای اتاق و زمان (24 تا 12 ساعت آن) است. خوشبختانه محبوبیت قهوه سرد به معنای وجود گزینه های مختلف برای انواع مسافرت ها می باشد. کافئین بیشتری را به بدن شما می رساند تا پر انرژی تر باشید.

برای مسافرت های فصل های گرم خصوصا تابستان بسیار پیشنهاد مناسبی است!

ماگ قهوه و پذیرایی از خودتان در سفر

ماگشما و قهوه خود هر دو شایستگی بهترین نوع پذیرایی را دارید. از ظروف یکبار مصرف و یا ظروف بی کیفیت هتل ها برای نوشیدن قهوه تان استفاده نکنید.

می توانید ماگ قهوه خودتان را به همراه ببرید و یا اگر در منزل شما از فنجان استفاده می کنید و یا آن رافراموش کرده اید، آن در حین مسافرت بخرید تا یک سوغاتی و یادگاری از شهری که هستید و یا از آن عبور می کنید داشته باشید! به نظرم این خودش بعدها خیلی خاطره بازی می کند! اینطور نیست؟!

فروشگاه قهوه کافی مافی

گزینه آخر

قهوه فوریگوش کنید، شما در یک سفر هستید: خودتان را خیلی اذیت نکنید! اگر همه چیز از کار افتاد یا غیر عملی به نظر می رسد، می توانید به هر مکانی که رسیدید با گوشی تان یک کافه همان نزدیکی ها را جستجو کنید!

یا تمام مراحل و تعامل شخصی را کنار بگذرید و خودتان مقداری قهوه فوری با کیفیت بسیار خوب بخرید! بله، شما با انتخاب یک مارک قهوه فوری با کیفیت می توانید عادت قهوه خود را متفاوت تجربه کنید! البته بعضی فروشگاه ها ماگ قهوه را هم به همراه آن می فروشند.

آیا نکات و یا تجربه دیگری درباره قهوه در سفر دارید؟ لطفا در نظرات با ما به اشتراک بگذارید 🙂

0/5 (0 نظر)

پرسش ، پاسخ ، دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture