تلخی قهوه و بررسی این موضوع که به جز کافئین چه عواملی در آن نقش دارند؟

شاید بتوان گفت قهوه از معدود مواد خوراکی می باشد که علی رغم طعم تلخ آن در سراسر جهان بسیار محبوب است، ترکیبات موجود در قهوه مانند کافئین در درجات مختلف به تلخی آن کمک می کنند که ما در اینجا سعی میکنیم به طور کامل و علمی بحث تلخی قهوه را بررسی کنیم.

مطالعه اخیر انجام شده توسط موسسه لایب نیتس ،موسسه زیست شناسی سیستم های غذایی دانشگاه مونیخ (TUM) بینش جدیدی را در مورد فعل و انفعالات مولکولی که در مواد تلخ انجام میشود ارائه کرده که جلوه جدید از دلایل ایجاد تلخی در قهوه نمایان کرده است!

کافئین مطمئناً شناخته شده ترین ماده تشکیل دهنده قهوه تلخ است. با این حال، این ماده محرک تنها عامل طعم تلخ این نوشیدنی نیست.

آخرین یافته های مطالعاتی انجام شده توسط تیم دانشمندان Freising این موضوع را تأیید می کند. این تیم با استفاده از یک سیستم آزمایش مبتنی بر سلول و تجزیه و تحلیل اتصال، پنج ترکیب مختلف قهوه تلخ را بررسی کردند.

تلخی قهوه چیست؟

تلخ شدن قهوه

تلخی همیشه چیز بدی نیست. در واقع، اگر قهوه شما اصلا تلخ نیست، ممکن است حس کنید که بسیار اسیدی یا شیرین است. تعادل خیلی مهم است. میزان کم تلخی به پیچیدگی و تکمیل سایر طعم‌ها بدون غلبه بر آنها کمک می‌کند.

و مشکل اینجاست. برای بیشتر ما، در طول زندگی‌مان این احتمال وجود دارد که نوشیدنی‌مان بیش از ‌اندازه تلخ باشد تا خیلی‌ترش. این موضوع باعث واکنش علیه ویژگی شده که برای یک قهوه خوب ضروری است.

اما شکی وجود ندارد که یک نوشیدنی بشدت تلخ چیز بدی است – به همین دلیل بیایید نگاهی بیاندازیم به اینکه تلخی واقعا چی هست و چگونه از مزه بیش از حد آن در قهوه جلوگیری کنیم.

همه می‌توانند مزه تلخ چیزی را بیاد بیاورند. با این وجود، در بسیاری از موارد، آن غذا یا نوشیدنی “تلخ” ممکن است برای اشخاص دیگر تلخ نبوده باشد. این یک ویژگی ادارکی است، که معنای آن برای هر شخصی متفاوت است.

مهم است که توجه داشته باشیم که فقط مزه نیست که باعث تجربه تلخی می‌شود. طعم ‌ترکیبی از چیزهای بسیاری است، که شامل بو، احساس، موسیقی، و ارتفاع می‌شود. گرچه، این موضوع می‌تواند مبحث مقاله دیگری باشد، در اینجا، ما بر روی مزه تمرکز خواهیم کرد.

خرید دانه قهوه

علت طبیعت تلخی قهوه کشف شد

بد مزه شدن نوشیدنی

گروهی از دانشمندان در مونیخ و آلمان به رهبری توماس هافمن در تحقیقات خود دریافتند که علت تلخی آرد قهوه از دانه های برشته آن همانطور که قبلاً حساب می کردند ،کافئین نیست.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از خبرگزاری روسیه، دانشمندان دریافتند ،علت تلخی در قهوه و دانه های آن کافئین موجود در آن نیست چرا که کافئین فقط ۱۵ درصد در تلخی و نوشیدنی های تلخ پاسخگو است.

بنابر این گزارش؛ گروهی از دانشمندان تحقیقات خود را در بوستون به طور گسترده بر روی این موضوع شروع کردند.

این گزارش حاکیست؛ محققان طی تحقیقات خود بصورت تجزیه و تحلیل در آزمایش های شیمیایی و بدنبال تئوری نوشیدنی های تلخ در نزد مردم متخصصان روی سطح مشخص مقداری قهوه تلخ مالیدند و مشخص شد که چطور اجزای آن آنطور که آنها ایجاد کرده بودند از قهوه تلخ جدا شدند.

محققان دو درجه ترکیبات که در قهوه تلخ وجود دارد را کشف کردند و جواب می دهد که طعم تند و تیز نوشیدنی ها که ناشی از آنتی اکسیدان آنهاست این محتوا فقط در دانه های برشته قهوه وجود دارد و نه در خام آن.

این گزارش می افزاید، در جریان برشته شدن کافئین ها قهوه ما به خودی خود تلخی و عطر بی نظیری پیدا می کند.

منبع: www.comunicaffe.com

0/5 (0 نظر)

پرسش ، پاسخ ، دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture