بهار و لذت بردن از صبح های دل انگیزش با درست کردن قهوه دلپذیرتان!

بهار که می شود حال و هوای همه مون خوب میشه، اصلا صبح های بهاری به معنای واقعی دلپذیرند. آدم دوست داره همش پنجره رو باز کنه و بوی درختان و شکوفه ها و حتی خنکای هوا بهش بخوره!

در بهار می تونید با نوشیدن یک فنجان قهوه ملایم، از نشاط چند برابر لذت ببرید. ما در اینجا چند تا پیشنهاد برای شما داریم تا بهترین روزهای بهاری رو بگذرونید و البته برای تمام فصل ها کاربردی هست!

انرژی مثبت را با این پیشنهادات به زندگی تون بیارید!

برای خودتان وقت بگذارید!

برای خودتان وقت بگذارید!همه ما نیاز داریم که یه وقتایی رو با خودمان خلوت کنیم. اکثر ما تلاش می کنیم تا یه روزیی اونقدر پولدار بشیم که بتونیم عادات روزانه زندگی مون رو مثل آدمای مشهور بگذرونیم!

ولی اگه یه کم زندگی روزمره انسان های معروف دنیا را مطالعه کنیم و حتی در فضای مجازی صفحه های اون ها رو دنبال کنیم متوجه میشیم که یکسری از عادت هاشون رو همین الانم می تونیم انجام بدیم و نیازی به پول شهرت نیست، خود ما کافی هستیم 🙂

مثل کتاب خوندن، کار کردن، ورزش کردن، سفر رفتن و بقیشم که انجام یه سری علایق شخصی هست که اون دیگه برای هر فردی توی دنیا، منحصر بفرده مثل هر چیزی که ازش  لذت می بریم مثل گل کاری، موسیقی گوش کردن یا حتی یادگرفتن، فیلم دیدن دیدار آشناها و دوستان و غیره هست!

انرژی مثبت پخش کنید!

انرژی مثبت پخش کنید!هستن دوستانی که عاشق قهوه هستن و کلی از آن لذت می برند و همین انرژی شونو با بقیه هم به اشتراک میذارند.

مثلا در صفحه اینستاگرامشون روش دم کردن قهوه شون رو فیلم میگیرند و با بقیه به اشتراک میذارند. یا دوستاشونو دعوت می کنن تا با هم قهوه بخورند!

یا حتی گل کاری توی باغچه یا گلدون بکنیم و اون رو به اشتراک بذاریم. اگر هم یه کم خلاقیت چاشنیش بکنیم که چه بهتر!

موسیقی یاد بگیرید و هر روز تمرین کنید تا بهتر بشید و خودتون و اطرافیان ازش لذت ببرید!

کتاب های خوب بخوانیم و با دیگران به اشتراک بگذاریم! ما به دانستن نیاز داریم! انسان دانا، مانند آسمان و زمین است. برای او هیچ کس به طور ویژه نه عزیز و نه مورد غضب است (کتاب تائوت چینگ، نوشته لائوتسه).

مطالعه هر چیزی را عوض می کند، هر چیزی را به سطح بالاتری از وجود و فراتر از روزمرگی ابلهانه می کشاند!

“کتاب کنستانسیا، نوشته کارلوس فوئنتس”

ورزش کنید، خصوصا در صبح های بهار!

 ورزش کنید!

حتما زمانی رو برای ورزشی که همیشه دوست دارید بذارید مثل یوگا، دوچرخه سواری، اسب سواری انجام بدین که همین حرکت بدن مان، کمک می کنه که در کل روز با نشاط بمونیم و بازدهی کارهامون چند برابر شود.

با خودتان صادق باشید و اجازه دهید دوستانتون نظر بدهند!

قهوه با دوستان شاید اولش نتونیم مثل یک باریستای حرفه ای عمل کنیم ولی کم کم با تجربه تر می شویم. تمام قهوه های دنیا بر اساس چهار مشخصه اصلی تست می شوند:

  • عطر قهوه : قهوه رو بو کنید تا متوجه عطر دلنشین اون شوید. واقعا عطر قهوه ایی که خوب درست شده باشه عالیه!
  • اسیدیته یا ترشی قهوه : که با نوک زبون تون می توانید متوجه اون بشوید. قهوه خوب نباید طعم ترشی بدهد.
  • شکل ظاهری : قهوه ها بر حسب سلیقه می توانند روشن، متوسط و دارک باشند.
  • طعم قهوه : معمولا با عطر قهوه تا حدودی متوجه طعم اون هم میشیم. البته یک سری طعم دهنده ها و سیروپ هم می توان اضافه کرد تا طعم دلخواهتون رو به آن ببخشید مثلا یکسری ها کاکائو میزنند!

سوالات درستی که توی جمع راجب قهوه پرسیده می شوند!

سوالات قهوهاحتمالاً برای رسیدن به آن قهوه دلخواه تان در مهمانی شاید کمی استرس بگیرید که شاید خوب نشه یا خراب کنم! اما فقط به یاد داشته باشید که این موضوع بیشتر برای لذت بردن از تجربه و فهمیدن بهترین روش برای ساختن یک قهوه همه چی تموم هست!

شما می توانید انوع  مدل قهوه ای که می خواهید رو از روی وبسایت کافی مافی مگ به همراه تصاویر و ویدئوها ببینید . بعد از آماده شدن آن را درون فنجان ها بریزید تا خودتون و دوستان شروع به تست کردن کنند.

برای عطر قهوه ابتدا نفس عمیقی بکشید، دهان شما می تواند پنج طعم، شیرین، شور، تلخ، ترش و اومامی را تشخیص دهد. اما بینی شما می تواند یک تریلیون عطر متفاوت را تشخیص دهد!

برای توصیف تجربه چشیدن خود از چه کلماتی استفاده کنید؟ عطر، طعم ها، احساس قهوه در دهان شما! آیا میزان زیادی ترشی موجود در قهوه را تشخیص می دهید؟ از چه طعم های دیگری می توانید برای مقایسه استفاده کنید؟

با ریختن شیر یا سیروپ ها در فنجان قهوه، می توانید درست کردن قهوه ای طعم دار را به پایان برسانید. شیر و شکر رو هم می توانید اضافه کنید تا ببینید چگونه سبک، عطر و طعم های قهوه تغییر می کند.

انسان و بهار

بهار و انسانبهار فصل رویش جوانه هاست، یکی از نشانه های خداست! تا متوجه شویم که ممکنه تمام حالات روحی را تجربه بکنیم مثل چهار فصل! اما هر چهار تا کنار هم میشن یک سال! پس این طبیعی است که ما نه می تونیم همش خوشحال باشیم و نه همش افسرده و غمگین!

بهار نشانی از حالت سرزندگی و نشاط ماست که اون هم بعد از سردترین فصل سال اتفاق می افتد! این یعنی هیچ اتفاقی ته دنیا نیست و روزگار میچرخد و زندگی همیشه جریان دارد 🙂

این یعنی انسان های اطرافمون که خیلی شادند حتما روزای خیلی سرد و حتی تلخی رو گذروندند! اما به خدا ایمان و باور دارند و اصول زندگی رو از طبیعت یاد گرفته اند و توی فصل سرد سالشون جا نزدند و تلاش کردند و به اومدن روزای بهاری اعتقاد و امید داشتند.

ولی انسان اشرف مخلوقات خلق شده است و تفاوت ما انسان ها با طبیعت این است که اگر ما از این چرخه طبیعی بیشتر اطلاع داشته باشیم می توانیم خیلی سریعتر از طبیعت تغییر فصل دهیم و حتی روزانه این کار را بکنیم!

دوستان عزیز، اگر شما هم تعریف و تعبیری از بهار دارید می تونید اینجا در کامنت ها بنویسید تا ما و همه همراهان هم از ذوق فکری شما لذت ببریم 🙂

0/5 (0 نظر)

پرسش ، پاسخ ، دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture