قهوه خاص و طرز تهیه یک نوشیدنی ویژه با پوست دانه های قهوه!

خیلی از ما کسانی هستیم که دنبال ویژگی ها و تجربه موارد متفاوت در زندگی خود هستیم، اگر دوست دار قهوه می باشید و دنبال نوشیدن یک قهوه خاص با با طعم و طرز تهیه متفاوت هستید این مقاله از کافی مافی را از دست ندهید.

احتمالا نام گیلاس قهوه را شنیده اید، میوه ای شبیه به گیلاس که دانه های قهوه درون آن قرار می گیرند، در گذشته پوست و لایه ای که بر روی دانه ها قهوه قرار می گرفت بدون استفاده بود و دور ریخته می شد تا زمانی که افرادی تصمیم گرفتند یک نوشیدنی از آن تهیه کنند!!

معرفی یک چای، دمنوش یا قهوه خاص!!

کاسکارا کافی

در واقع همانطور که از تیتر مشخص است می توان گفت در هر نقطه از جهان آن را به یک نامی میشناسند، چای، قهوه یا هرچیز دیگری مهم نیست، مهم طعم و لذت بردن از این نوشیدنی ویژه و خاص است.

واژه کاسکارا Cascara یک کلمه اسپانیایی به معنی پوست یا غلاف می باشد، ما در اینجا می خواهیم در مورد نوشیدنی خاصی صحبت کنیم که در کشور های آمریکای جنوبی بسیار رایج است ولی در خیلی از نقاط جهان شناخته شده نمی باشد.

شما وقتی یک گیلاس را نوش جان می کنید میوه روی دانه را با لذت می خورید و سپس هسته و دانه آن را دور می اندازید، در حالی که این موضوع در مورد قهوه کاملا برعکس است، دانه آن که همان دانه قهوه است را می خورید و میوه روی دانه را دور می اندازید (البته تا قبل از اینکه این نوشیدنی و قهوه خاص مه معرفی می کنیم).

روند تهیه این قهوه خاص بسیار ساده است، پس از خارج شدن دانه های قهوه از درون گیلاس ها آنها را تمیز و خشک می کنید و اجازه می دهید تا کاملا خشک شود، سپس این پوسته های خاص را درون آب جوش ریخته و از نوشیدن آن لذت ببرید.

شاید شما در ابتدا فکر کنید که چون نحوه تهیه و مصرف این نوشیدنی شبیه به چای است باید آن را با نام چای کاسکارا بشناسیم، اما باید بگوییم این موضوع اشتباه است زیرا چای از خانواده گیاهان معروف به Camellia Sinensis است در حالی که این نوشیدنی از میوه گیاه قهوه است.

نحوه تهیه این نوشیدنی خاص

چای گیلاس قهوه

از آنجا که از نظر فنی این نوشیدنی نه چای است و نه یک قهوه ، بسیاری از افراد در مورد چگونگی تهیه یک فنجان از آن گیر می افتند، اما نگران نباشید زیرا این نوشیدنی و قهوه خاص فقط یک روش تهیه دارد که آن را باهم بررسی می کنیم.

درسته که گفتیم این نوشیدنی با چای متفاوت است، اما بهتر است آن را به روشی تهیه و دم کردن مشابه برگ های چای دم کنید.

پوسته قهوه خود را درون یک فنجان بریزید، مقداری که ما توصیه می کنیم این است که حدود 250 گرم آب برای هر 18 گرم قهوه کاسکارا لازم است.

سپس لازم است آب خود را بجوشانید اما درجه حرارت را تحت نظر داشته باشید زیرا  دمای مناسب برای دم کشیدن قهوه حدود 205 درجه فارنهایت (96 درجه سانتیگراد) است در حالی که  حال این دما برای چرای گیلاس باید 90 درجه باشد.

حال آب خود را درون فنجانی که پوسته های قهوه خشک شده وجود دارد بریزید و اجازه دهید بین 3 تا 5 دقیقه دم بکشد و سپس تفاله ها را از داخل آن خارج کنید، اگر دوست دارید این قهوه خاص را به صورت سرد سرو کنید می توانید به آن یخ اضافه کنید در غیر این صورت از نوشیدن آن به صورت گرم لذت ببرید.

نکته و ویژگی خاصی که این کار دارد علاوه بر لذت بردن از یک نوشیدنی دلچسب، برای کشاورزان هم کارشان را راحتتر می کند و هم از لحاظ اقتصادی بسیار به نفع آنها می باشد.

پرسش ، پاسخ ، دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture