کاسکارا یا چای گیلاس قهوه: یک نوشیدنی از پوست خشک شده دانه قهوه است!

صنایع تخصصی قهوه و چای در چند سال گذشته تغییرات زیادی را تجربه کرده اند که از جمله این تحولات یک نوشیدنی عجیب و غریب جدید در صحنه بوده است: کاسکارا ، که به عنوان چای گیلاس قهوه نیز شناخته می شود.

در حالی که این حضور این نوشیدنی به آرامی در کافه های سراسر جهان رو به رشد بوده است، یافتن آن هنوز دشوار است. كاسكارا به زبان اسپانیایی به معنای پوست است یا همان پوست های خشک شده گیلاس قهوه!

کاسکارا، یا چای گیلاس، قهوه

کاسکارا چیست؟پوسته های دانه قهوه پس از برداشت از مزارع جمع می شوند. سپس آنها قبل از بسته بندی و حمل در آفتاب خشک می شوند.

این پوست های خشک شده گیلاس قهوه متفاوت از برگ چای سیاه نیست و تفاوت اصلی در این است که تکه های گیلاس کمی بزرگتر از یک برگ چای هستند و ظاهری چرمی و چوبی شکل دارند.

نکته جالب در مورد این فرآیند این است که نه تنها امکان استفاده از پوسته دانه قهوه را به شکلی خلاقانه فراهم می کند، بلکه همچنین سازگار با محیط زیست است.

البته به طور معمول این پوست های دانه قهوه یک محصول بعد از فرایند تهیه قهوه محسوب می شوند که در گذشته به عنوان زباله دفع می شدند یا به عنوان کمپوست مورد استفاده قرار می گرفتند اما امروزه اکنون از کاسکارا برای تولید نوشیدنی منحصر به فرد خود استفاده می شود.

کاسکارا اگرچه از گیاه قهوه تهیه می شود، اما نوشیدنی آن چیزی مانند قهوه مزه نمی دهد. کاسکارا اغلب با افزودن طعم دهنده ها برای شیرین و مزه دار کردن آن استفاده می شود و کافئین دارد!

کافئین کاسکارا بیشتر از چای سیاه و کمتر از قهوه دم شده!

چای گیلاس قهوهبر اساس تست های آزمایشگاهی گزارش شده است: همانطور که انتظار می رفت، نسبت کاسکارا به آب تأثیر خود را بر میزان کافئین نوشیدنی نهایی می گذارد! با این حال، با کمال تعجب، محققان متوجه شدند که میزان کافئین نسبتاً کم است.!

حتی در قوی ترین و طولانی ترین دم، مقدار کافئین کاسکارا در 111.4 میلی گرم در لیتر وارد شد، در مقایسه با طیف گسترده ای از 400-800 میلی گرم در لیتر قهوه دم کرده معمولی!

در حالی که کاسکارا دقیقاً قهوه نیست، چای هم نیست! از آنجا که این نوشیدنی به جای گیاه چای به نام کاملیا سینسیس، از جنس قهوه می باشد، نمی توان آن را به عنوان یک چای واقعی طبقه بندی کرد.

منبع: www.freshcup.com

 

0/5 (0 نظر)

پرسش ، پاسخ ، دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture