چای نبات | بررسی خواص و فواید + طرز تهیه کردن

در بین انواع نوشیدنی ها مخصوصاً ندل های گرم به طور قطع چای نبات یک ترکیب بسیار دوست داشتنی و محبوب به حساب می آید. در بین ما ایرانی ها از زمان های بسیار گذشته استفاده از نبات جز فرهنگ و سنت ما به حساب می آید. شاید در ابتدا تنها خوش طعم بودن چای نبات دلیلی برا استفاده از آن بوده است اما امروزه از خواص درمانی این نوشیدنی و تاثیرش بر روی بیماری ها و مشکلاتی همچون، اسهال، سرماخوردگی، بارداری، یبوست… نمی توان گذشت.

شناخت کلی چای نبات

معرفی چایی با نبات

احتمالاً شما هم می دانید که نبات به خودی خود یک نوع قند به حساب می آید که از نیشکر بدست می آید، در واقع اگر بخواهیم به طور ساده فرآیند تولید نبات را توضیح دهیم باید گفت که تنها کافیست یک محلول اشباع قند ساکارز یا همان شکر در آب به وجود آورید و طبق یک سری مکانیزم های فیزیکی نبات خود را آماده کنید.

اگر یک نگاه کوتاه به بیماری هایی که استفاده از چای نبات برای آنها مفید است بیاندازیم اشتراکات زیادی می بینیم و دلیل این موضوع را می توان طبع گرم چای نبات دانست که آن را تبدیل به یک درمان ویژه برای بیماری هایی مانند اسهال و سرماخوردگی کرده است.

به طور کلی نبات یکی از شیرین کننده های سنتی و محبوب ما به حساب می آید تا جایی که حتی در مراسم ازدواج ها و سر سفره عقد نیز از شاخه های نبات استفاده می شود.

راهنمای انتخاب نبات مناسب چای

نبات چوبی

اگر شما برای خرید نبات مراجعه کنید به طور قطع با گزینه های بسیاری برای خرید خود همراه می شوید که شاید در نگاه اول شما برایتان مهم نباشد و با خودتون بگید فرقی نمی کند نبات، نباته!!

اما سوال اینجاست پس اگر همه مدل ها یکسان می باشند پس چرا بعضی از نبات ها حتی تا دو برابر نسبت به مدل ها و انواع دیگر گران تر می باشند.

موارد بسیاری در مورد این موضوع تاثیر دارد، از میزان زعفران استفاده شده تا نوع فرآوری و آماده کردن، اما ما می خواهیم گزینه مناسب برای تهیه چای نبات را برای شما بیان کنیم.

از آنجایی که برای نوشیدن چای نبات شما وقت خیلی زیادی ندارید و نیاز دارید تا نوعی از نبات را انتخاب کنید که به سرعت در چای حل شود و از طرف دیگر دارای کیفیت مناسبی نیز باشد.

در بین انواع نبات (نبات شاخه ای، چوبی، دندانه، مخلوط، پرده نبات و پودر نبات) بهترین گزینه ها برای استفاده در چای نبات مدل های چوبی و پودری می باشد.

در نبات های چوبی همیشه به این موضوع دقت کنید که از نباتی استفاده کنید که جنس دسته آن از چوب باشد، زیرا مدلها پلاستیکی در مجاورت با چای داغ ممکن است عوارضی برای شما به همراه داشته باشد.

خرید پودر نبات نیز بخاطر قیمت بسیار مناسب و سرعت حل شدن بالا در چای شما می تواند گزینه مناسب دیگر برای شما باشد.

خرید چای ماسالا

خواص نوشیدن چای نبات

خواص نوشیدن چایی با نبات

ما در ابتدای مقاله در مورد خواص و فواید نوشیدن چای نبات اشاره هایی کردیم، اما در ادامه سعی داریم به طور تخصصی در مورد روش تاثیر این نوشیدنی بر روی بیماری های مختلف صحبت کنید.

کمک به درمان سرفه

خیلی از افراد از ناحیه گلو با مشکلاتی رو به رو می شوند که آنها را اذیت می کند و گاهاً حتی در نفس کشیدن خود با درد و مشکلاتی همراه می شوند که در بیشتر موارد این موضوع همراه با سرفه نیز اتفاق می افتد.

تحقیقات نشان داده که مصرف چای نبات می تواند نقش موثری در میزان کاهش سرفه و برطرف شدن خشونت صوت و سینه و درد آن داشته باشد، البته شما می توانید برای رفع این مشکلات از مکیدن نبات نیز استفاده کنید.

درمان اسهال از خواص اصلی چای نبات

خواص چای نبات

نبات استفاده شده در چای نبات از ساکارز تشکیل شده است و دارای خاصیت ضد نفخ و ملین کننده می باشد.

از زمان های بسیار قدیم همیشه چای نبات یک گزینه ثابت در موقع اتفاق افتادن این بیماری به حساب می آمده است. شما می توانید از نبات یک داروی مخصوص ضد اسهال نیز تهیه کنید.

در واقع اگر شما نبات را روی حرارت قرار دهید، تبدیل به ماده ای قهوه ای رنگ می شود که طعم بسیار تلخی دارد، این داروی طبیعی یا همان نبات سوخته ضد اسهال است.

خرید چای امیننت

رفع خستگی، خواب آلودگی و ایجاد نشاط

نبات زعفرانی

وقتی نام چای به خودی خود استفاده می شود اولین خاصیت و فایده ای که به طور ناخودآگاه به ذهن ما خطور می کند تاثیر ویژه این نوشیدنی بر روی رفع خستگی و خواب آلودگی می باشد.

جالب است بدانید که علاوه بر چای، نبات نیز تاثیرات مستقیمی بر رو افزایش انرژی بدن ما خواهد داشت و ترکیب این دو در چای نبات یک گزینه ایده آل برای رفع میزان خستگی جسمی و روحی می باشد.

نبات زعفرانی یکی از رایج ترین و با کیفیت ترین نوع نبات های موجود در بازار می باشد. ما قبلا در مورد خواص و فواید نوشیدن چای زعفران به طور کامل صحبت کرده ایم، وقتی شما از چای نبات زعفرانی استفاده می کنید در واقع 3 تیر با یک نشان زده اید و با نوشیدن آن از خواص و فواید چای، نبات و زعفران استفاده کرده اید.

آزمایشات نشان داده است که چای نبات زعفرانی جهت رفع خستگی های مفرط جسمی و فکری ناشی از کار و فعالیت جنسی زیاد بسیار موثر است و در واقع شما یک نوشیدنی کامل در اختیار خواهید داشت که برای ادامه فعالیت های روزانه شما، نشاط بسیار زیادی به همراه خواهد آورد.

چای نبات داروی دردهای داخلی

دل درد

کمتر نوشیدنی را می توانید پیدا کنید که تاثیر مسقیمی بر روی کاهش دردهای داخلی داشته باشد. احتمالا برای شما نیز پیش آمده است که در زمان دچار شدن به دل درد و مشکلات معده اولین گزینه ای که به فکر آن افتاده اید استفاده از چای نبات بوده است، اما سوال اینجاست که آیا واقعاً این نوشیدنی بر روی کاهش درد معده موثر است؟

استفاده از چای نبات نه تنها می تواند برای کاهش درد معده موثر باشد بلکه آزمایشات نشان داده این نوشیدنی می تواند نقش بسیار موثری برای کاهش انواع دردهای داخلی داشته باشد.

دل درد، کمر درد، معده درد، پا درد، درد دوران قاعدگی و… همه و همه جز گزینه هایی می باشد که نوشیدن چای نبات می تواند نقش بسیار موثری برای تسکین آنها ایفا کند.

راحت شدن از شر ترشحات دهان

یکی از رایج ترین مشکلاتی که افراد با آن رو به رو هستند اختلالات ترشحات دهان می باشد که در زمانهای مختلف اتفاق می افتد.

اگر شما هم جز افرادی می باشید که در زمان خواب با جاری شدن ترشحات دهان رو به رو هستید و یا اینکه وقتی چند ساعت غذا نمی خورید ترشحات بد مزه و بد بو از دهانتان خارج می شود.

توصیه ما برای رفع این مشکلات استفاده از چای نبات می باشد که تاثیر شگفت انگیزی برای حل این موضوع دارد، البته اگر نمی توانید به طور مدام به این نوشیدنی دسترسی داشته باشید می توانید از خود نبات به تنهایی نیز استفاده کنید.

خرید سیلو قهوه و سیلو شکلات

چای نبات و کمک به دستگاه گوارش

دستگاه گوارش

برنامه غذایی نامناسب می تواند تاثیر مستقیمی بر روی کیفیت زندگی انسان داشته باشد. وقتی شما یک غذای دیر هضم را استفاده می کنید احتمالاً کل روز خود را بخاطر درگیر شدن برای هضم این غذا از دست خواهید داد و کل فکر شما درگیر آن خواهد بود.

شما برای رفع ای مشکل می توانید با نوشیدن چای نبات از دیر هضم شدن غذا جلو گیری کنید و همچنین از شر ترش کردن و آروغ زدن نیز راحت شوید. علاوه بر این موارد استفاده از این نوشیدنی می تواند به راحتی کرمک انتهای روده بزرگ را درمان کند.

مشکل دیگری که ممکن است به خاطر برنامه غذایی نامناسب برای شما ایجاد شود ضعیف شدن مثانه شما می باشد که نتیجه آن تکرر ادرار می باشد، استفاده از نبات می تواند برای رفع این مشکل شما نیز بسیار موثر عمل کرده، البته دقت کنید که در این بیماری شما باید از نبات به تنهایی استفاده کنید نه به همراه چای.

فروشگاه قهوه و چای کافی مافی

پرسش ، پاسخ ، دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture