تاثیر شگفت انگیز قهوه بر زندگی زناشویی و رابطه جنسی

قهوه به عنوان دومین نوشیدنی محبوب دنیا (بعد از آب) روز به روز بیشتر فواید خود را نمایان می کند، یکی از این موارد می توان به تاثیر قهوه بر زندگی زناشویی نام برد. موضوعی که اخیرا محققان به آن پی بردند نتیجه مستقیم نوشیدن قهوه بر میل و قوای جنسی چه مردان و چه زنان می باشد.

سوالاتی از جمله دلایل علمی تاثیر قهوه بر زندگی زناشویی و اینکه چگونه این نوشیدنی می تواند بر فعالیت جنسی افراد تاثیر گذار باشد؟ چه زمانی بهتر است قهوه خود را برای این منظور بنوشیم؟ آیا قهوه نتایج منفی و خطرناک مانند سکته مغزی نیز ممکن است برای رابطه جنسی به همراه داشته باشد؟ مهمترین مواردی می باشد که دراین مقاله کافی مافی بررسی خواهیم کرد.

قهوه و کاهش فعالیت جنسی (اشتباهی تاریخی)

قهوه بر زندگی زناشویی

قبل از آنکه بخواهیم به رابطه قهوه بر زندگی زناشویی بپردازیم به سراغ اشتباهی تاریخی که در گذشته در مورد قهوه وجود داشت می رویم، موضوعی که بیان می کرد نوشیدن قهوه باعث کاهش میل و قوای جنسی در مردان می شود.

این موضوع بر میگردد به سالیان بسیار قبل در کشور انگلستان، در آن زمان استفاده از کافی شاپ ها تنها برای مردان مجاز بود، این کافی شاپ ها با مدل های امروزی کاملا متفاوت بود و بیشتر شبیه به بارهای عصرجدید بود.

مردان به این کافی شاپ ها برای نوشیدن قهوه مراجعه می کردند، اما تنها نوشیدن قهوه نبود که برای مردان جذاب بود، بلکه این مکان ها اصولا دارای دو طبقه بودند و در طبقه بالا محلی برای برقراری رابطه جنسی تعبیه شده بود.

همین موضوع باعث شده بود که وقتی مردان به خانه بر میگشتند دیگر میل و کششی برای ایجاد ارتباط و فعالیت جنسی نداشته باشند، به همین خاطر زنان از همه جا بی خبر تصور می کردند که نوشیدن قهوه باعث و عامل این مورد می باشد، در نتیجه به مرور باعث شد این تفکر به وجود بیاید که قهوه قوای جنسی مردان را کاهش می دهد.

خرید قهوه اسپرسو 

تاثیر قهوه بر میل جنسی بانوان

قهوه و میل جنسی زنان

برای اثبات این موضوع که آیا نوشیدن قهوه بر میل جنسی زنان تاثیر گذار است یک آزمایش در دانشگاه جورج تون در تگزاس انجام شد که در آن بر روی تعدادی موش ماده یک تحقیقات ساده انجام دادند.

در این آزمایش به تعدادی موش ماده کافئین خورانده شد و نتایج جالبی به همراه داشت که این موش ها نسبت به سایر موش های ماده تمایل بسیار بیشتری برای ایجاد ارتباط جنسی داشتند.

البته این موضوع فقط در حد یک سری تحقیقات می باشد و به طور علمی به اثبات نرسیده است ولی موضوعی که کاملا مشخص و واضح بود نتیجه مثبت این آزمایش بر فعالیت جنسی موش های ماده بود.

البته فراموش نکنید این کافئین استفاده شده باید درون مواد به صورت طبیعی حضور داشته باشد و استفاده از نوشیدنی هایی مانند نوشابه های انرژی زا که دارای کافئین می باشد شاید در کوتاه مدت نتایج مثبتی داشته باشد ولی به طور قطع در طولانی مدت نتایج مخربی به همراه خواهد داشت.

به طور کلی اما موضوعی که کاملا اثبات شده است این است که مصرف کافئین که مهمترین منبع آن قهوه می باشد باعث افزایش جریان خون در اندام تناسلی می شود که همین موضوع باعث می شود قهوه به نوعی که محرک جنسی برای زنان به حساب بیاید و نشان دهنده تاثیر مستقیم قهوه بر زندگی زناشیویی می باشد.

قهوه و کاهش اضطراب برای برقراری رابطه در زنان

رابطه قهوه و میل جنسی

مورد بعدی که لازم است بررسی کنیم ایجاد آرامشی می باشد که با نوشیدن قهوه به آن دست پیدا می کنیم، قهوه علاوه بر از بین بردن اضطراب و استرس باعث می شود که خستگی و خواب آلودگی نیز از شما دور شود.

درسته که برای ایجاد یک رابطه جنسی سالم و خوب لازمه که هم مرد و هم زن در آرامش کامل باشند اما تجربه نشان داده است که این موضوع در مورد زنان بسیار قوی تر می باشد و عدم وجود آرامش در آنها باعث می شود نه تنها از رابطه جنسی خود لذت نبرند بلکه حالت ارگاسم و ارضا شدن آنها را بسیار طولانی تر می کند.

موردی که شاید کمی با بالا رفتن سن برای زنان ایجاد می شود ترس از دست دادن میل و قوای جنسی می باشد که گاها مشاهده شده در هنگام سکس برای بانوان استرس زا می شود، نوشدین قهوه برای کاهش این اضطراب و استرس بسیار موثر است.

فراموش نکنید که برای دریافت نتیجه استفاده قهوه بر زندگی زناشویی تعادل در مصرف را در وهله اول قرار دهید.

خرید قهوه لاوازا

تاثیر قهوه بر میل جنسی مردان

تاثیر قهوه بر زندگی زناشویی

همانطور که گفتیم قهوه باعث می شود رگ های شریانی باز شوند و خون رسانی به سایر نقاط بدن به خوبی انجام شود که این موضوع و افزایش گردش خون مخصوصا در زمان برقراری رابطه جنسی بسیار موثر و مثبت خواهد بود.

آزمایشات نشان داده است مردانی که روزانه 85 الی 170 میلی گرم کافیین به بدنشان می رسد در مقایسه با آنهایی که صفر تا 7 میلی گرم کافئین مصرف می کنند 42 درصد کمتر به اختلال نعوظ مبتلا می شوند ، این مقدار برای آن دسته که کافئین مصرفیشان چیزی حدود 171 تا 303 میلی گرم است معادل 39 درصد است.

قهوه همچنین می تواند باعث ایجاد نشاط و سرحالی برای مردان پس از گذشت یک روز پرمشغله کاری ایجاد کند که همین موضوع باعث افزایش تحریک پذیری آنها در منزل و کنار همسرشان می باشد و به همین خاطر می توانید به وضوح نقش قهوه بر زندگی زناشویی خود را مشاهده کنید.

افزایش قدرت تحریک پذیری در مردان توسط قهوه

قهوه و تحریک مردان

موضوع بعدی که می تواند در مورد قهوه بیان کرد این است که کافئین موجود در آن یک ماده‌ی محرک و  تحریک کننده است و بر روی بدن انسان تاثیر مستقیم می گذارد.

می توان گفت پس از مصرف کافئین تمامی اعضا و بافت‌ های بدن تحریک می ‌شوند. کافئین بطور مستقیم با سلولهای بدن واکنش می ‌دهد و واکنش‌ های شیمیایی درون سلولی را تغییر می ‌دهد و بطور غیر مستقیم نیز سبب افزایش آدرنالین در غدد ترشح کننده‌ ی بدن می ‌شود  و این موضوع باعث افزایش قوا و فعالیت سلول ‌ها جنسی می‌ شود .

همچنین کافئین می ‌تواند باعث تحریک سلول‌ های مغزی شود، این امر باعث بهبود تمرکز می‌ شود و واکنش نسبت به موضوعات مختلف که یکی از آنها ایجاد ارتباط جنسی می باشد را سریع‌ تر می ‌کند.

کافئین  می تواند همچنان مانند یک محرک برای فعالیت قلب به حساب بیاید که نتیجه آن خون رسانی بالا و ایجاد گرم شدن مردان و همچنین زنان شود که نتیجه آن تاثیر قهوه بر زندگی زناشویی می باشد.

خرید چای ماسالا

قهوه و افزایش احتمال سکته مغزی در ایجاد ارتباط جنسی

قهوه و سکته مغزی

بعد از تمام این مواردی که در مورد تاثیرات مثبت نوشیدن قهوه بر زندگی زناشویی بیان کردیم لازم است این نکته را نیز بیان کنیم که مصرف بیش از حد قهوه ممکن است تاثیرات خطرناکی در زمان ایجاد رابطه جنسی نیز به همراه داشته باشد.

همانطور که گفتیم قهوه و کافئین موجود در آن می تواند به عنوان یک عامل محرک برای ایجاد رابطه جنسی عمل کند، این موضوع بر روی مغز انسان نیز تاثیر گذار است.

تحقیقات آزمایشگاهی نشان می دهد که سالانه بیش از 150 هزار نفر در بریتانیا سکته می کنند که از این تعداد حدود 30 هزار نفر به دلیل خون ریزی مغزی به این حمله دچار می شوند.

دلیل اصلی این خونریزی های مغزی ایسن است که یکی از عروق خونی ضعیف موسوم به آنوریسم مغزی پاره شود، این وضعیت موجب آسیب دیدن مغز و یا مرگ در فرد مبتلا می شود.

که آزمایشات نشان می دهد که مصرف بیش از حد قهوه مخصوصا در زمان ایجاد رابطه جنسی می تواند خطر پاره شدن آنوریسم مغزی را تا 10 درصد افزایش دهد.

البته این نتایج هنوز اثبات شده نیستند ولی عقل حکم می کند که شما برای ایجاد یک رابطه زناشویی و جنسی مطمئن در نوشیدن قهوه افراط نکنید و در حد مناسب آن که در حدود حداکثر 3 فنجان در روز می باشد را رعایت کنید.

خرید سیلو قهوه و سیلو شکلات

پرسش ، پاسخ ، دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 نظر
 1. محمد رضا جعفرنیا می‌گوید

  مطالب تحریر شده بسیار پر محتوا و آموزنده بود . سپاسگذارم

  1. مرضیه فراهانی می‌گوید

   سلام ممنون از محبتتون

 2. دنیا می‌گوید

  چرت و پرت میگی چرا همه رو برعکس گفتی
  اتفاقا قهوه باعث مرگ میل جنسی میشه

  1. مرضیه فراهانی می‌گوید

   دوست عزیز ما مطلبی رو بدون منبع و از خودمون بیان نمیکنیم، کاش شما هم با منبع این موضوع را به ما اثبات می کردید. اینم منبع مقاله ما
   https://www.coffees.gr/coffee-and-sex/?sl=en&s_layout=13#:~:text=Coffee%20boosts%20libido%20in%20women,make%20female%20sexual%20arousal%20easier.

Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture