قهوه فیل و معرفی یکی از کمیاب ترین قهوه های جهان

فیل یکی از حیواناتی می باشد که وقتی از آن صحبت می شود به جز جسه غول پیکر آن، ارزشمندی و قیمت بالای عاج این حیوان به ذهن افراد خطور می کند، عاجی که بخاطر کم یاب بودن آن قیمت بسیار بالایی دارد، اما این مورد باعث به خطر افتادن جان بسیاری از گونه های این حیوان دوست داشتنی شده است، اما عاج تنها بخش گران قیمت این حیوان نمی باشد، شاید برای شما جالب باشد بدانید که قهوه فیل که از مدفوع این حیوان به دست می آید جز گرانترین قهوه های جهان به شمار می رود.

اینکه چگونه این قهوه تهیه می شود و نحوه فرآوری و به دست آمدن آن چگونه است موضوعی است که شاید دانستن آن خالی از لطف نباشد، پس با ما در مجله کافی مافی برای فهمیدن این موضوع همراه باشید.

خرید دانه قهوه

قهوه فیل چیست و چگونه تهیه می شود؟

قهوه فیل

قهوه فیل که در دنیا آن را با نام قهوه عاج سیاه «بلک ایوری» می شناسند به طور قطع یکی از کمیاب ترین قهوه های جهان به حساب می آید که به خاطر همین نادر بودن و طعم فوق العاده آن بعضی از آمار ها آن را به عنوان گران قیمت ترین قهوه دنیا معرفی کرده است.

منطقه ای به نام مثلث طلایی در شمال تایلند که محلی برای نگهداری فیل های سرگردان می باشد به عنوان تنها تولید کننده این قهوه در جهان شناخته می شود که البته امروزه در قسمت هایی از مالدیو و ابوظبی نیز این قهوه عرضه می شود.

قهوه فیل یک قهوه جدید به حساب می آید که تقریبا دارای قدمتی دو ساله می باشد ولی طعم فوق العاده و کم یاب بودن آن باعث شده است که خیلی از دوست داران قهوه به دنبال یک بار امتحان کردن آن می باشند.

این قهوه تنها در چند هتل پنج ستاره آسیا و خاور میانه قابل پیدا کردن است و به همین خاطر هر فنجان از این قهوه دارای قیمت عجیب و باور نکردنی 60 دلار می باشد ( با قیمت امروز 1.5 میلیون تومان) و برای خرید هر کیلو از این قهوه  شما باید بیش از 1100دلار هزینه کنید.

در واقع این قهوه تنها توسط 20 فیل در دنیا تولید می شود و همین موضوع و طعم ویژه آن باعث ایجاد این عدد و رقم های عجیب برای نوشیدن یک فنجان قهوه فیل شده است.

البته این تنها قهوه ارزشمند تهیه شده توسط حیوانات نمی باشد و قبل از تولید این قهوه، قهوه ای به نام کپی لواک وجود داشته و دارد که در چندین سال به عنوان گران قیمت ترین قهوه جهان معرفی شده است.

نحوه تهیه قهوه عاج سیاه

نحوه تهیه قهوه عاج سیاه

علاوه بر کمیاب بودن نحوه تهیه و بدست آوردن سخت این قهوه نیز در قیمت بالای آن بسیار تاثیر گذار می باشد.

در تهیه این قهوه ابتدا از بهترین دانه های قهوه عربیکا تایلند به عنوان غذا برای فیل ها استفاده می کنند که اصولا آن را برای خوردن راحت تر توسط فیل ها با برنج مخلوط کرده و به آنها می دهند.

سیستم گوارشی و آنزیم های موجود در معده فیل ها واکنشهایی بر روی میوه قهوه (گیلاس قهوه) انجام می دهند که باعث می شوند پروتئین موجود در قهوه از آن خارج شده م یک طعم خاصی به دانه های قهوه داده شود.

بسیار از میوه های قهوه توسط معده فیل هضم و جذب بدن ان می شود و تعداد کمی از این میوه های قهوه توسط فیل دفع می شود، که این دانه های توسط زنان تایلندی از درون مدفوع فیل ها جمع آوری شده، شسته شده و سپس به شهر بانکوک فرستاده و در آنجا فرآوری و آماده می شود.

به طور میانگین به ازای هر 35 کیلو قهوه ای که این فیل ها میخورند تنها حدود 1 کیلوگرم قهوه عاج سیاه از آنها بدست می آید که همین موضوع روی قیمت بالای این قهوه ها بسیار تاثیر گذار است.

درست است که تقریبا 10 درصد از درامد حاصل از این قهوه را خرج همین فیل ها می کنند اما بسیاری از حامیان محیط زیست این کار را غیر اخلاقی دانسته و مجبور کردن حیوانات به خوردن بیش از حد گیلاس های قهوه را کاری نادرست می دانند.

خرید سیلو قهوه و سیلو شکلات

0/5 ( 0 نظر )

پرسش ، پاسخ ، دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture