خرید قهوه کپی لواک و کمک به جنایتی سخت در حق یک حیوان دوست داشتنی!

شاید با دیدن این تیتر برایتان این سوال پیش آمده است که خرید قهوه و رابطه اش با یک حیوان چیست؟!!  ما در اینجا سعی داریم در مورد موضوعی که شاید از نظر خیلی از افراد جذاب است از زاویه ای دیگر نگاه کنیم تا جنایت و نامهربانی که بعضی از افراد برای رسیدن به سود بیشتر در حق یک حیوان به نام کپی لواک می کنند را بازگو کنیم.

خرید دانه قهوه

قهوه کپی لواک یا مدفوع گربه یکی از گرانترین قهوه های جهان می باشد که نوشیدن آن با محبوبیت بسیار بالایی همراه است، این قهوه که از مدفوع یک حیوان آسیایی به نام زباد نخلی تهیه می شود باعث شده سو استفاده و ظلم زیادی از این حیوان شود.

ما در گذشته نحوه تهیه این قهوه گرانقیمت را برای شما توضیح داده ایم که اگر از آن اطلاع ندارید حتما مقاله را در زیر بخوانید.

خرید قهوه کپی لواک کمک به سوء استفاده گران!

کپی لواک

زباد نخلی حیوانی که از لحاظ شباهت بیشتر به راکُن و گربه نزدیک است، عاشق خوردن گیلاس های قهوه ناب می باشد که بخاطر آنکه معده آن قادر به هضم دانه های قهوه نمی باشد آن ها را دفع می کند، این دانه های دفع شده توسط افراد جمع آوری شده و پس از انجام فرایندهای خاص برای نوشیدن آماده می شود.

اما در گذشته افراد این دانه ها را در جنگلها جمع آوری می کردند و از نشویدن قهوه آن لذت می بردند ولی به مرور و گسترش صادرات این قهوه در جهان و اروپا باعث شد بسیاری از افراد تصمیم به نگهداری این حیوان (زباد نخلی) برای تهیه قهوه کنند.

اما طبق تحقیقاتی که بخش حفاظت حیات وحش دانشگاه آکسفورد انجام داده است مشخص شده که در کشور اندونزی که محل زندگی این حیوانات است، فاجعه ای سخت در حال انجام است.

افراد این منطقه این حیوان را به جای آنکه در جنگل باشند در قفس هایی با شرایط سخت، بدون سایه بان، فضای کوچک، فضای پوشیده شده از ادرار و زباله، بدون آب کافی و در محلی پر سر و صدا و بدون ارتباط با بیرون نگهداری می کنند.

خرید قهوه اسپرسو 

غالب کردن بدل به جای اصل!

قهوه مدفوع

زباد نخلی این حیوان دوست داشتنی در واقع در جنگل های به جز خوردن گیلاس های قهوه از میوه های دیگری مانند انبه، حشرات و خزندگان نیز تغذیه می کند و همین روند طبیعی می باشد که قهوه مدفوع گربه را دلچسب می کند.

اما انسان های سو استفاده گر علاوه بر فضا و شرایط نگهداری فاجعه بار برای این حیوان، در تغذیه نیز فقط از گیلاس های قهوه برای تغذیه زباد نخلی استفاده می کنند و آنها مجبور می شوند فقط با دانه های قهوه موجود در قفس شان زندگی کنند.

و همچنین این حیوان در جنگ سعی می کند مرغوبترین و رسیده ترین گیلاس ها را برای تغذیه خود استفاده کند در حالی که این سود جویان از دانه های قهوه قدیمی و بی کیفیت روبوستا برای غذا دادن به این حیوان استفاده می کنند.

البته همین دلیل کافیست که از خرید این قهوه کاملا منصرف شوید زیرا قاعده و اصل این قهوه بخاطر کیفیت گیلاس های انتخاب شده توسط این حیوان می باشد و همین عامل است که قیمتی نزدیک به طلا به این قهوه می دهد.

طبق آماری که انجام شده است نشان می دهد تقریبا 80 درصد قهوه کپی لواک موجود در جهان بدل و غیر اصل می باشد.

پس توصیه ای که ما در این زمینه می کنیم علاوه بر کمک به حفظ محیط زیست و نجات این حیوان از دست سود جویان، برای حفظ پول خود و عدم خرید قهوه بدل به جای اصل از خرید این قهوه منصرف شوید.

منبع: www.roastycoffee.com

فروشگاه قهوه کافی مافی

0/5 (0 نظر)

پرسش ، پاسخ ، دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture