آرامش اعصاب با خوردن بهترین دمنوش های گیاهی و بهبود کیفیت زندگی مان!

یکی از بهترین و سالم ترین روش های کاهش استرس و آرامش اعصاب برای افزایش تمرکز و بهبود کیفیت زندگی مان استفاده از بهترین دمنوش های گیاهی است!

اگر شما هم از اون دسته افرادی هستید که فکر می کنید اضطراب تان باعث کاهش آرامش و مانع لذت بردن از تمام چیزای خوب زندگی و کارتون شده، لطفا با همراه باشید تا تعدادی از دمنوش های گیاهی مفید را خدمتتون معرفی کنیم!

البته دوستان به این موضوع توجه کنید که بعضی از این دمنوش ها بعضا مثل دارو بر بدن شما اثر می گذارند پس مثل همیشه، قبل از نوشیدن هر نوع دمنوش جدید، حتماً بیشتر بخوانید و با پزشک مشورت کنید، به خصوص آنهایی که قبلاً هرگز امتحان نکرده اید.

خرید قهوه لاوازا

چرا دمنوش بخوریم؟ واقعا اثر دارد!

تاثیر دمنوش ها بر ماسه دلیل اصلی که افراد درگیر با اضطراب باید دمنوش بنوشند وجود دارد:

اول، شاید باورتون نشه ولی گاهی اوقات ما به سادگی از کنار بعضی از مسائل رد میشیم! یکیش همین دم کردن یک چای یا دمنوش معطر است!

وقتی که لم دادین روی مبل و فیلم می بینید و یا موسیقی گوش می کنید، خوردن یک دمنوش خوش عطر،کلی ریلکس تون میکنه و آرامش بهتون میده! مخصوصا اگر همیشه مضطرب هستید! به همین خوشمزگی!

دوم ، برخی از دمنوش ها فواید آرام بخشی و اثر خنثی کنندگی بر اضطراب دارند. گیاهان دارویی “دارو” هستند، و در هنگام مصرف، اثرات مشخصی را ایجاد می کنند. در ادامه بیشتر می خونید.

و سوم، دمنوش اعصاب به عنوان جایگزینی بسیار مناسب برای افرادی است که استرسی هستند و قهوه رو به خاطر کافئین در آن نمی توانند مصرف کنند.

بهترین دمنوش های گیاهی برای آرامش اعصاب

بابونه

دمنوش بابونهدمنوش بابونه بدون کافئین است؟ بله.

بابونه یکی از باستانی ترین گیاهان دارویی روی زمین است که قدمت آن حداقل به مصریان باستان باز می گردد.

دمنوش بابونه از گل های بابونه خشک درست میشه و دارای طعم شیرین و دارای خواص آرام بخش است.

این گیاه به عنوان یک گیاه آرامش بخش شناخته شده است که علاوه بر کاهش بی خوابی، استرس و اضطراب را کم کردن و آرامش اعصاب را برای ما به دنبال دارد.

خرید چای ماسالا

نعناع تند، یکی از بهترین دمنوش های آرامبخش

دمنوش نعنادمنوش نعناع تند بدون کافئین است؟ بله.

نعناع تند گیاهی خوشبو برای کاهش استرس و رفع اضطراب بسیار مؤثر است. راز موجود در نعناع در این است که به عنوان یک نرم کننده عضلات بدن عمل می کند.

از آنجا که دمنوش نعناع حاوی هیچ کافئینی نیست، نوشیدن آن مناسب عصر است و به شما در آرامش اعصاب بعد از یک روز استرس زا کمک می کند.

اسطوخودوس

دمنوش اسطوخودوسدمنوش اسطوخودوس بدون کافئین است؟ بله.

وقتی مردم به اسطوخودوس فکر می کنند، معمولاً به استفاده از آن به عنوان یک روغن با رنگ بنفش فکر می کنند.

اسطوخودوس عطر بسیار دلپذیری دارد و به طور کلی از گیاهان آرامبخش محسوب می شود. دمنوش آن برای آرامش اعصاب و بهبود کیفیت خواب بسیار موثر است و بدون عوارض جانبی می باشد.

معمولا آن را با بقیه گیاهان مخلوط می کنند و می فروشند ولی بهتره یه کم بگردید تا بتونید خالص و اصل اون رو پیدا کنید! البته یک پیشنهاد بهتر خوردن اون با عسل هست!

خرید قهوه استارباکس

گل ساعتی برای آرامش اعصاب

گل ساعتیدمنوش گل ساعتی بدون کافئین است؟ بله.

دمنوش گل ساعتی خیلی شناخته شده نیست و شاید تا به حال اسم گل ساعتی را نشنیده باشید!

این گیاه بومی جنوب شرقی آمریکای شمالی است که به طور سنتی به عنوان یک گیاه دارویی برای معالجه اختلالات سلامت روان  و آرامش اعصاب استفاده می شود.

اگر طعم آن را دوست نداشتید می توانید آن را با بقیه هم مخلوط کنید و حتی با عسل بخورید.

ریشه مارشمالو

مارشمالودمنوش مارشمالو بدون کافئین است؟ آره.

ریشه گیاه مارشمالو، در ابتدا به دلیل فوایدی خوبی که برای روده دارد بسیار استفاده می شود.  دمنوش مارشمالو به هضم چربی های اضافه ایی که با غذاهای امروزی خصوصا فست فودها می خوریم به سلامت روده و سیستم گوارش ما کمک می کند.

از آنجا که اضطراب و سلامت روده به هم مربوط هستند می تونید با خوردن این دمنوش، فکرتون در مورد حفظ سلامت روده راحت بشه و حداقل اضطرابی در این مورد نداشته باشید!

اگر بتونیم هفته ای یکبار این دمنوش را بخوریم به نظرم کمتر نگران اثرات مضر سبک برنامه غذایی مون می شویم!

دوستان اهمیت به آرامش اعصاب تون در همه شرایط ها خصوصا شرایط سختی که هممون در زندگی میگذرونیم موجب میشه که همیشه آروم باشیم و روی خوب زندگی رو ببینیم و احساسش بکنیم 🙂

پرسش ، پاسخ ، دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture