قهوه هندی مانسون مالابار و نحوه دم کردن آن

شاید خیلی انتظار نداشته باشیم که از کشور هندوستان نام قهوه ای خاص را بشنویم اما بررسی قهوه هندی مانسون مالابار دارای ویژگی و نحوه فرآوری خاصی می باشد که شاید توجه به آن و شناخت این قهوه خالی از لطف نباشد.

ما در این مقاله از مجله کافی مافی سعی داریم به طور تخصصی و کامل از قیمت گرفته تا نحوه فرآوری و تاریخچه این قهوه هندی همه این موارد را بررسی کنیم تا اگر شما دنبال خرید این محصول می باشید بتوانید به طور کامل آن را بشناسید.

قهوه هندی مانسون مالابار چیست؟

گیاه قهوه هندی

قهوه مانسون مالابار هند نام خود را در واقع از روش فرآوری دانه های خود دریافت کرده، دانه های قهوه سبز به مدت 3 الی 4 ماه در معرض باران های موسمی قرار می گیرد.

این موضوع باعث می شود میزان اسیدیته دانه ها کم شود و همچنین یک طعم و مزه خاکی به دانه ها داده شود که تنها و تنها در این قهوه هندی قابل مشاهده است.

اینکه قهوه جز نوشیدن های محبوب دنیا به حساب می آید بی دلیل نبوده و دلیل اصلی آن هماهنگ شدن نحوه تهیه قهوه در سرتاسر جهان با آداب و سروم آن کشورها بوده است، از کشور هندوستان گرفته تا قاره آمریکا هر کسی و هر کشوری دارای روش و سبک خود برای دم کردن و فرآوری قهوه دارد.

قهوه هندی مانسون مالابار نیز یکی از نمادهای این موضوع می باشد که نشان می دهد می توان قهوه را در ساحلی به نام مالابار از کشور هندوستان به سبک خاص و متناسب با فرهنگ مردم آن منطقه آماده و مصرف کرد.

جالب است بدانید نحوه کشف این روش تهیه دانه های قهوه به طور اتفاقی بوده است، در زمان های گذشته که تکنولوژی حمل و نقل خیلی پیشرفت نکرده بود، وقتی دانه های قهوه هندوستان را برای فروش به کشورهای دیگر حمل و نقل می کردند، متوجه تغییر در طعم این دانه ها در زمان های خاصی از سال شدند.

پس از بررسی های انجام شده به این موضوع پی بردند که این باران ها و بادهای موسمی می باشد که باعث این اتفاق می شود.

طعم قهوه هندی مانسون و میزان رست آن

قهوه هندی مانسون مالابار

اینکه بخواهیم طعم مشخصی برای یک قهوه ای که کاملا خاص و ویژه می باشد کمی مشکل است و به نوعی دارای طعم منحصر به فرد و کاملی می باشد که نیاز به چشیده شدن دارد برای درک این موضوع!

طعمی که مشتریان و تجربه کنندگان در مورد این نوشیدنی بیان می کنند یک طعم خاکی، دودی و حالت ادویه ای می باشد که البته گروهی نیز بر این عقیده اند که این قهوه هندی دارای یک طعمی بین طعم قهوه سیاه و شکلاتی می باشد و اگر شما نیز از این قهوه مصرف کرده اید در قسمت نظرات آن را بیان کنیم تا از تجربه شما استفاده کنیم.

میزان رست قهوه هندی مانسون مالابار نیز مانند سایر دانه های قهوه بسته به سلیقه افراد قابل تغییر است ولی اگر بخواهیم رایج ترین رست مناسب این قهوه را بیان کنیم رست مدیم دارک می باشد.

البته به خاطر اسیدیته کم دانه ها شما می توانید از رست لایت این قهوه که باعث مشخص تر بودن طعم ادویه ای و کمی شیرین طبیعی آن لذت ببرید که بهترین زمان مصرف این دانه ها بعد از رست بین 3 روز تا 2 هفته می باشد.

نحوه دم کردن قهوه مانسون مالابار

نحوه دم کردن قهوه هندی

دانه های قهوه مانسون مالابار Monsoon Malabar اغلب برای تهیه اسپرسو استفاده می شود که این موضوع به دلیل کاهش اسیدیته دانه است زیرا این مورد برای تهیه یک قهوه سرد اصلا مناسب نیست.

با این وجود می توانید از این قهوه برای قهوه دم سرد استفاده کنید اما شما شاهد یک طعم قوی در آن خواهید بود دقیقا اسپرسو و موکاپات، همچنین استفاده از کمکس و وی 60 نیز برای دم کردن آن به روش پور اور و چکه ای مجاز می باشد، این خاصیت بسیاری از قهوه ها می باشد که دارای تنوع در روش تهیه می باشند.

برای سرو این قهوه هندی می توانید آن را به صورت سیاه و یا قهوه پایه ای برای ترکیب با سایر مخلوط های قهوه استفاده کنید، مخصوصا قهوه سیدامو اتیوپی!

 

پرسش ، پاسخ ، دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture