شیر گیاهی مناسب قهوه و نحوه انتخاب شیرهای غیر لبنی

در سالیان اخیر استفاده از شیر گیاهی بسیار افزایش پیدا کرده است و خیلی از افراد استفاده از شیر غیر لبنی را برای نوشیدنی و تهیه غذاهای خود جایگزین شیر حیوانی کرده اند، اما شیر گیاهی مناسب قهوه نیز وجود دارد؟

دلایل متعددی برای جایگزینی شیر گیاهی به جای شیر گاو یا شیر حیوانی وجود دارد، این موضوع که فکر کنیم فقط گیاهخوار ها از این نوشیدنی استفاده می کنند موضوع اشتباهی می باشد.

اما کدام نوع شیر گیاهی مناسب قهوه و تهیه آن می باشد، این موضوعیست که ما سعی داریم در این مقاله از مجله کافی مافی آن را برای شما بررسی و بازگو کنیم.

خرید سیلو قهوه و سیلو شکلات

بهترین شیر گیاهی مناسب قهوه چیست؟

بهترین شیر گیاهی قهوه

شیر گیاهی برای کسانی که با لاکتوز (قند طبیعی شیر) یا کازئین(یکی از پروتئین های شیر) مشکل دارند و بدنشان نسبت به آنها واکنش نشان می دهد گزینه بسیار مناسبی می باشد، البته فراموش نکنیم که خیلی از افراد نیز این نوشیدنی را فقط و فقط به خاطر طعم و مزه خاص آنها انتخاب می کنند.

به طور قطع علاقه مندی و سلیقه افراد در انتخاب شیر گیاهی مناسب قهوه بسیار تاثیر گذار است ولی ما در اینجا در مورد جامعه و اکثریت صحبت خواهیم کرد که آن هم انتخاب شیر سویا برای تهیه قهوه شما می باشد.

موردی که باعث شده است این شیر گیاهی در تهیه قهوه زیاد استفاده شود این است که اولین شیر گیاهی که در دسترس قرار رفته است این شیر می باشد و این موضوع به طور ناخودآگاه باعث شده که باریستاها برای استفاده از شیر گیاهی به سمت شیر سویا کشیده شوند و از آن استفاده کنند.

اما این تمام ماجرا نیست، این شیر از لحاظ ساختاری نیز برای اینکار بسیار مناسب است، اول اینکه شیر سویا به راحتی و بسیار خوب کف می کند و از این نظر بسیار شبیه به شیر حیوانی می باشد و آن را برای تهیه فوم شیر بسیار مناسب کرده است.

مورد دوم نیز اینکه شیر سویا دارای طعم قوی نیست و تقریبا مزه آن خنثی می باشد، به همین خاطر مزه و طعم قهوه شما را تحت تاثیر قرار نمی دهد.

خرید دانه قهوه

اگر شیر سویا دوست نداریم چکار کنیم؟

شیر سویا

همانطور که گفتیم در انتخاب شیر گیاهی مناسب قهوه مهمترین موضوع قطعا سلیقه است، شما می خواهید از نوشیدنی قهوه لذت ببرید نه اینکه آن را به زور تجربه کنید.

سه موردی که می توان به عنوان جایگزین شیر سویا در تهیه قهوه خود استفاده کنید به ترتیب شیر برنج، شیر جو دوسر و شیر بادام می باشد که از لحاظ طعم خیلی از افراد شیر برنج را ترجیح می دهند زیرا دارای طعم خاکی و کمی شور است و با تلخی قهوه بسیار سازگار است.

اما فراموش نکنید که انتخاب این موارد در تهیه فوم شیر شما را با مشکل رو به رو خواهد کرد و به سختی کف می کنند! 🙂

بسته به نیاز خود شیر گیاهی مناسب قهوه را انتخاب کنید!

شیر بادام قهوه

به طور کلی شیر های گیاهی را می تواند در دو دسته بندی قرار داد، شیرهای گیاهی آجیلی و شیر های گیاهی معمولی

شیرهای گیاهی آجیلی منظور شیر هایی می باشند که از مغز گیاهانی مانند بادام، بادام زمینی و سویا تهیه می شوند، ویژگی اصلی این نوع شیرهای گیاهی درصد پروتئین و چربی بیشتر آنها نسبت به سایر شیر های گیاهی مانند شیر برنج و شیر جو دو سر می باشد.

وجود پروتئین و چربی در شیر گیاهی آجیلی باعث می شود که فوم شیر به راحتی تشکیل شود و همچنین آنها را گزینه مناسبی برای تهیه قهوه هایی که نیز به هنر لاته (لاته آرت) دارند می کند.

اما سایر شیرهای گیاهی به خاطر عدم وجود پروتئین و چربی برای لاغری و سلامت گزینه مناسب تری می باشند و نحوه نگهداری آنها به خاطر دیرتر خراب شدن راحت تر می باشد.

پس این به شما بستگی دارد که دنبال قهوه ای با فوم شیر و هنر لاته هستید یا اینکه دنبال یک قهوه ساده و سالم هستید.

فروشگاه قهوه کافی مافی

0/5 ( 0 نظر )

پرسش ، پاسخ ، دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture