لوازم قهوه،لیستی کامل از تجهیزات کافی شاپ تان که نیاز دارید،قسمت سوم

در ادامه مطالب و تجهیزات کافی شاپ ها می رسیم به قسمت سوم که در رابطه با مواد مصرفی اولیه و سایر لوازم قهوه مورد نیاز می باشد.

مواد مصرفی کافی شاپ

1. قهوه و اسپرسو

تهیه انواع قهوه با کیفیت یکی از پایه ترین موارد مورد نیاز می باشد. اسپرسو نیز یکی دیگر از مواد لازم دیگر است که غلظت بیشتری از کافئین نسبت به قهوه معمولی دارد.

2. شیر

بسیاری از کافی شاپ ها هنگام خرید لوازم قهوه به همان اندازه ای که قهوه می خرند شیر هم تهیه می کنند! شیر یک ماده اساسی در اکثر نوشیدنی های مخصوص قهوه و اسپرسو است. بنابراین ذخیره مقداری از آن در یخچال فریزر خود برای دسترسی سریع ایده آل است.

3. چای 

چای یک نوشیدنی با طراوت و محبوب در سراسر جهان است که بسته به فصل و ترجیح مشتری شما می تواند به صورت گرم یا سرد سرو شود. چای استاندارد سیاه، سفید و سبز، انواع چای های ترکیبی مثل چای ماسالا می تواند در منوی کافی شاپ شما قرار گیرد. در هنگام خرید لوازم قهوه به چای هم فکر کنید!

5- هات چاکلت

هات چاکلت در طی سالیان متمادی به یک نوشیدنی لذیذ تبدیل شده است که می توان این نوشیدنی کلاسیک زمستانی را در تمام طول سال میل کرد!

6. سیروپ

شما می توانید با تهیه انواع سیروپ به مشتریان خود این امکان را بدهید که نوشیدنی های خود را به صورت دلخواه تنظیم کنند.

سیروپ چیست؟ طرز استفاده سیروپ چگونه است؟

2. جام ها و ظروف پلاستیکی

تهیه ظروف و وسایل پلاستیکی از تجهیزات کافی شاپ مورد نیاز می باشند. به طور مثال جعبه های بیرون بر قهوه که حتی می توانند کاغذی هم باشند. قاشق و چنگال پلاستیکی، لیوان های یکبار مصرف، فیلترهای قهوه کاغذی، دستمال سفره از جمله این وسایل هستند.

3. تمیز کردن و نگهداری تجهیزات کافی شاپ

تجهیزات کافی شاپ  و تمام وسایل باییستی هر شب تمیز شود تا از ایجاد بقایای قهوه و روغن در داخل دستگاه ها جلوگیری شود که در صورت ماندن بیش از حد طولانی باعث طعم و بو می شود.

تمیز کردن داخل دستگاه شما با یک تمیز کننده مخصوص انجام شود. پاک کردن سر و لکه های اسپری و قطعات خارجی و شستن کامل قطعات قابل جدا شدن به طولانی شدن عمر دستگاه های شما کمک می کند. این نوع پاک کننده ها و ضد عفونی کننده ها در همه چیز از مایع گرفته تا پودر و قرص موجود هستند.

برس های تمیز کننده تجهیزات نوشیدنی به شما امکان می دهند لکه های سخت را راحت تر تمیز کرده و همچنین باعث جلوگیری از ترک ها و شکستن هایی می شود که اغلب در حین تمیز کردن وسایل به وجود می آیند.

5. کیف جعبه ابزار

داشتن یک کیف جعبه ابزار ساده در بین تجهیزات کافی شاپ شما بسیار کاربردی است. وسایلی مانند یک پیچ گوشتی برای محکم کردن پیچ ها و تغییر واشر در دستگاه های شما، به کارکنان شما اجازه می دهد تا کارهای کوچک تعمیر و نگهداری را به سرعت انجام دهند و دوباره به خدمت مشتریان خود بر گردند.

6. سطل زباله و سطل های بازیافت

سطل زباله برای تمیز نگه داشتن هر دو محل کارمندان و فضای عمومی در کافی شاپ شما و در محل تهویه و خروجی های شما ضروری است. اضافه کردن سطل های بازیافت نیز موجب می شود تا زباله ها فرایندی کارآمدتر داشته باشند و قدمی مثبت در جهت بهداشت و سلامت عموم باشد.

7. سیستم تصفیه آب 

ماده اصلی هر نوشیدنی آب است، بنابراین نصب فیلتر آب باعث بهبود طعم، بو و ظاهر کلی محصولات شما می شود. علاوه بر این، بسیاری از فیلترها رسوبات را حذف کرده و از ساخت رسوب در اجزای داخلی دستگاه های شما جلوگیری می شود که این امر باعث کاهش تعمیرات و افزایش طول تجهیزات کافی شاپ شما می شود.

پرسش ، پاسخ ، دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 نظر
  1. سعید می‌گوید

    عالی بود فقط چقد سرمایه میخواد برا شروع فقط تجهیزات بجز ساختمان تجهیزات اتوماتیک واجب که نباشه نمیشه بقیه خرد خرد جم میشن ممنون 😌

Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture