ایروپرس : دم کردن یک قهوه فیلتری عالی در 7 مرحله ساده(با تصویر)!  2 دقیقه ای آمادست!

امروزه ایروپرس به یکی از محبوب ترین دستگاه های تولید قهوه تبدیل شده است. حتی یک مسابقات قهرمانی جهان نیز به آن اختصاص داده شده است. ایروپرس برای استفاده آسان، ارزان، قابل حمل است و یک فنجان عالی قهوه را تولید می کند.

بیاید سرعت را فراموش نکنیم. مطمئناً استفاده از ایروپرس سریعترین راه برای تهیه قهوه است. ایروپرس فقط به فشار دست نیاز دارد تا آب را از میان دانه های قهوه عبور دهد تا خواص قهوه بیرون آید!

اگر مطمئن نیستید که چگونه با استفاده از روش استاندارد ایروپرس یک فنجان قهوه تهیه کنید (یا می خواهید بررسی کنید که این کار را به درستی انجام داده اید)، این مطلب، انتخاب بسیار خوبی برای شروع است.

ما قصد داریم دقیقاً نحوه استفاده از ایروپرس را به روشی که درست است را خدمتتون بگیم! لطفا با ما همراه باشید…

آنچه شما برای دم کردن قهوه ایروپرس نیاز دارید!

  • مواد لازم ایروپرس
  • آب جوش
  • دانه های قهوه (سعی کنید قهوه اصل و با کیفیت انتخاب کنید!)
  • آسیاب (دستی یا برقی)
  • تایمر
  • یک لیوان یا ماگ
  • اسکوپ ایروپرس (یا قاشق غذاخوری)
  • فیلترهای ایروپرس که معمولا کاغذی یا فلزی اند!
  • زمان دم کشیدن: 2 دقیقه
  • بازده: 1 فنجان

روش استاندارد دم کردن قهوه با ایروپرس

روش استاندارد دم کردن ایروپرسنکته: بیش از یک راه برای استفاده از ایروپرس وجود دارد! روندی که در این مطلب آورده شده است، به عنوان روش دم کردن  ایروپرس استاندارد شناخته شده است.

قبل از بررسی دقیق این تکنیک، ابتدا مختصر خلاصه ای خدمتتون گفته می شود تا به شما کمک کنیم تا دستورالعمل های گام به گام ما را دنبال کنید:

ابتدا ایروپرس خود را بردارید و یک فیلتر کاغذی را درون کلاه قرار دهید و در جای خود پیچ ​​کنید. سپس لوله استوانه ای را بگیرید و آن را روی لیوان خود قرار دهید، قهوه را دم کرده و محصول نهایی را داخل فنجان خود بریزید.

کلش همین بود! به نظر تون خیلی آسون و سریع نبود؟ همه می توانند از ایروپرس استفاده کنند. این یک روش برای همه است اما هرچه بیشتر با آن آشنا شوید، قهوه موجود در فنجان تان بهتر می شود.

حتی قهرمان ایروپرس 2017  که برزیلی و به نام لئوناردو گونسالس بود هنوز هم در مورد بهتر شدن طعم قهوه آن فکر می کند.

 7 قدم برای تهیه قهوه ایروپرس

اجازه بدید تا با جزئیات بیشتری به این دستورالعمل های ایروپرس نگاه کنیم …

1) قهوه را اندازه گیری و آسیاب کنید.

مرحله اول اروپرسبا استفاده از مقیاس قهوه خود، 16-17 گرم دانه قهوه اندازه بگیرید. اگر مقیاس دستی ندارید ، 2/5 قاشق غذاخوری یا یک اسکوپ ایروپرس را کاملاً اندازه بگیرید (یک اسکوپ کامل حدود 16 گرم است).

دانه های قهوه خود را تا زمانی که کامل ریز بشن آسیاب کنید. تا زمانی ادامه دهید تا آنها شبیه به نمک شوند.

آسیاب قهوه اروپرس

2) با آب جوش یه کم خنک شده، آبکشی و آماده سازی ایروپرس خود را انجام دهید!

آب جوش اروپرسفیلتر را درون درب ایروپرس قرار دهید و از آب جوش برای شستشوی فیلتر و مرطوب کردن ایروپرس استفاده کنید.

اگر از فیلترهای کاغذ استفاده می کنید، وسوسه نشوید که از این مرحله بگذرید. شستشوی فیلتر، هرگونه بو، طعم و گرد و غبار کاغذی را که بر کیفیت کلی دم کرده تأثیر می گذارد از بین می برد و به چسبندگی فیلتر به درپوش کمک می کند.

شستشو قهوه

همچنین باعث می شود ایروپرس و لیوان قهوه تان از قبل گرم شود و به شما امکان می دهد قهوه دم کرده مدت بیشتری دمای آن را حفظ کند. فقط فراموش نکنید که قبل از دم کردن آب را بیرون بریزید.

3) آب جوش را آماده کنید!

آب جوش کنید و بگذارید تقریباً 30 ثانیه خنک شود. کیفیت آب و دما برای تولید قهوه عالی بسیار ضروری است. 98 درصد قهوه از آب تشکیل شده است.

راهنمایی یک حرفه ای ایروپرس: کارولینا ایبارا گارای، قهرمان ایروپرس 2018، توصیه می کند که آب شما در دمای 85 درجه سانتیگراد باشد.

4) دانه های قهوه را اضافه کنید!

قهوه رو اضافه کنیداطمینان حاصل کنید که محفظه دم ایروپرس با اطمینان در بالای لیوان شما قرار داده شده است سپس قهوه را اضافه کنید.

5) آب را اضافه کنید

آب جوش را اضافه کنید!آب جوش خنک شده خود را تا پر کردن محفظه خود در طی 10 ثانیه اضافه کنید. در ارپرس را محکم ببندید. سریع هم بزنید با یه قاشق هم می تونید هم این کار را بکنید.

هم زدن سریع

حالا سر ارپرس را بردارید  و با زاویه کمی آن را داخل محفظه قرار دهید. آن را صاف کرده و کمی بالا بکشید تا خلا ایجاد شود. این امر باعث می شود قهوه شما از طریق فیلتر رد شود.

سررپوش ایروپرس را بذارید

تایمر خود را تنظیم کرده و 1 دقیقه صبر کنید.

1 دقیقه صب کنید!

نکته یک حرفه ای: برای بهترین نتیجه، سریع هم بزنید. از اضافه کردن آب تا شروع غوطه ور شدن، بیش از ده ثانیه طول نمی کشد.

6) هم بزنید و فشار دهید!

اروپرس را فشار دهید!مهر و موم فشار خود را بردارید و همه چیز را به هم بزنید. مجدد سر دوباره داخل محفظه قرار دهید و به آرامی شروع به فشار دادن کنید. به مدت 1 دقیقه پیستون را فشار دهید.

شما باید فشار خوبی را احساس کنید. اگر نمی تونید و پیستون خیلی راحت پایین می رود، دانه های قهوه شما بسیار درشت است.

اما اگر فشار دادن واقعا سخت است، پس خوبه چون دانه های شما به آسانی آسیاب شده است.

شما می دانید هنگامی که قهوه شما دم می شود با شنیدن صدای خفه شدگی، نشان می دهد که هیچ آبی در اروپرس برای عبور از قهوه باقی نمانده است.

7) مزه کنید و اگر دوست داشتین رقیق کنید!

اگر احساس می کنید طعم قهوه هنوز باب میل تان نشده، می تونید آب بیشتری اضافه کنید. باید توجه داشته باشید که ایروپرس یک فنجان مزه بسیار خوب قهوه را دم می کند.

ایروپرس را تمیز کنید!

تمیز کنید!بهترین راه برای تمیز کردن اروپرس، شل کردن کلاه و فشار دادن پیستون تا زمانی که صافی و فیلتر قهوه جدا شود. هرچه فشار بیشتری بیاورد، رضایت بخش تر خواهد بود.

پرسش ، پاسخ ، دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture