کافیگ چیست؟! یک نوشیدنی طبیعی و بدون کافئین از انجیر سیاه!

اگر به دنبال گزینه های بدون کافئین به جای قهوه یا چای هستید سعی کنید کافیگ را امتحان کنید. این نوشیدنی یک جایگزین قهوه و چای است که کاملاً از انجیر بو داده شده ساخته شده است که می توانید به عنوان نوشیدنی گرم هر روز صبح یا عصر از آن لذت ببرید.

قهوه ممکن است یکی از مشهورترین نوشیدنی های کره زمین باشد، اما در این میان هستند افرادی که با کافئین زیاد در آن موافق نیستند! چای می تواند جایگزین خوبی برای قهوه باشد، اما ممکن است به اندازه کافی قوی نباشد که یک میل به قهوه را برآورده کند.

علاوه بر این، بیشتر انواع چای هنوز هم کافئین دارند و هنوز هم یه تعدادی در صورت داشتن اضطراب، باردار بودن یا اینکه برای جلوگیری از مصرف کافئین به دنبال جایگزینی برای آن هستند! کافیگ می تواند همان انتخاب باشد! لطفا با ما همراه باشید!

کافیگ چیست؟

کافیگ چیست؟کافیگ یک ماده تشکیل شده از انجیر سیاه خشک و رست شده (بو داده شده) می باشد که این نوشیدنی در مقایسه با قهوه در معده بسیار آسانتر هضم می شود و این میتونه یک گزینه منساب برای افرادی باشد که کمی مشکل معده دارند.

از مهمترین خصوصیات کافیگ می توان موارد زیر را نام برد:

 • 100 درصد بدون کافئین
 • بدون گلوتن
 • بدون قند فرآوری شده
 • بدون لبنیات
 • بدون MSG
 • بدون مواد شیمایی و کاملا طبیعی
 • بدون رنگ های مصنوعی، طعم دهنده ها و مواد مضر گوگرد و سوربات پتاسیم

کافیگ، برای چه افرادی مناسب است؟

نوشیدنی انجیرافرادی که در این دسته ها قرار می گیرند، باید سعی کنند کافیگ را امتحان کنند:

 • کسانی که باردار یا پرستار هستند!
 • کسانی که با خوردن نوشیدنی های دارای کافئین مبارزه می کنند و یا به آن حساس هستند!
 • کسانی که می خواهند جایگزین سالمی علاوه بر چای و قهوه نیز بنوشید!
 • کسانی که فقط عاشق طعم انجیر هستند!

اگر از قهوه لذت می برید اما به طور کلی سعی در کاهش آن دارید، کافیگ ممکن است به شما کمک کند که از قهوه کمتری استفاده کنید و از آنجایی که این نوشیدنی فقط حاوی انجیر و چیز دیگری نیست، تقریباً به هر اندازه دلخواه که بخواهید می توانید بنوشید.

چه چیزی کافیگ را دوست داشتنی کرده است!

خواص کافیگبسیاری از داوران در برترین سایت فروشگاه اینترنتی یعنی آمازون اظهار داشتند که کافیگ بهترین گزینه چشایی است که آنها امتحان کرده اند. از آنجا که کوفیگ بو داده شده است، طعم آن ماندگار و قابل مقایسه با قهوه یا چای است، با این حال، قوام این نوشیدنی دم شده بسیار شبیه چای است.

طعم و احساس کلی بعد از خوردن کافیگ مطمئناً شما را به یاد قهوه می اندازد اما طعم انجیر در آن برجسته است و شیرینی بسیار کمی هم دارد که شما ترجیحا نوع شیرین را می پسندید پس به شکر یا قند در کنار آن احتیاج خواهید داشت!

بنابراین کافیگ یک نوشیدنی با قوام چای و طعم قهوه که مزه انجیر در آن غالب است و به نظر یک گزینه عالی برای افرادی است که این سه مورد را با هم می پسندند!

چطور شما کافیگ را آماده  کنید؟

کافیگبسته به توضیحی که بر روی پکیج خریداری شده توسط شرکت تولید کننده آورده شده است، کافیست مانند چای یا قهوه آن را تهیه کنید. اگر از نوع پودری آن استفاده می کنید،  می توانید با استفاده از هر دستگاه قهوه سازی که دارید، آن را مانند قهوه دم کنید.

فرنچ پرس یک گزینه ایده آل برای این کار است، زیرا به شما امکان می دهد دانه ها برای مدت زمان مطلوب، کاملاً در آب داغ غوطه ور شوند و در نتیجه یک دم کرده غنی تر ایجاد می شود. شما می تونید در هر فنجان آب جوش از نصف قاشق چایخوری (یا کمی بیشتر در صورت تمایل) پودر کافیگ استفاده کنید.

به سادگی آب جوش را در بالا بریزید و یک تایمر تنظیم کنید. زمان توصیه شده برای دم کردن 4 تا 7 دقیقه است، اگرچه ممکن است این زمان خودتان نیز افزایش دهید. پس از آماده شدن، در صورت تمایل می توانید خامه و شکر یا طعم دهنده های دیگر هم به آن اضافه کنید.

حرف آخر،

کافیگ یک جایگزین هوشمندانه برای سایر نوشیدنی های گرم برای صبحانه یا هر زمان در طول روز است. اگرچه دقیقاً نمی تواند طعم قهوه را تقلید کند، اما بسیار بیشتر از سایر گزینه های دیگر به طعم آن نزدیک می شود!

کافیگ چون از یک منبع طبیعی یعنی انجیر درست می شود علاوه بر خواص خود هیچ گونه کافئینی ندارد و  انتخابی مطمئن برای افرادیست که معتاد به قهوه هستند و تصمیم کاهش در میزان قهوه مصرفی روزانه خود دارند، و همچنین بسیار مناسب برای افرادی که کافئین چای یا قهوه برای آنها ضرر دارد.

منابع:

 1. www.clarioncafe.com
 2. www.coffig.com
0/5 (0 نظر)

پرسش ، پاسخ ، دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture