دی کف یا قهوه بدون کافئین چیست و انتخاب چه کسانی است؟ فواید و مضرات آن را بدانیم

اگر جزو افرادی هستید عاشق نوشیدن قهوه هستید ولی بنا بر دلایلی به دنبال محدود و کم کردن میزان مصرف کافئین خود هستید پیشنهاد ما به شما قهوه  دی کف یا بدون کافئین است!

اگر کافئین موجود در دانه های قهوه را از آن خارج کنند قهوه بدون کافئین یا دی کف (Decaf Coffee) حاصل می شود.

خواص و فواید آن برای افراد با سلیقه های متفاوت موجود می باشد.  البته فواید قهوه معمولی بیشتر از قهوه دی کف است. مضراتی هم دارد که در ادامه با هم در مورد هر دو می خوانیم!

قهوه دی کف چطور تولید می شود؟

دی کف

دی کف قهوه ایی است که 97 درصد کافئین آن قبل از فرایند رست خارج شده باشد. روش های مختلفی برای حذف کافئین از قهوه وجود دارد، که در آنها از آب، حلال های آلی و یا دی اکسید کربن به عنوان حلال برای استخراج کافئین استفاده می شود.

بهترین آنها فرایند استخراج غیر شیمیایی توسط دی اکسید کربن (CO2) است. که ایلی از آن استفاده می کند. در این روش دانه های قهوه سبز در CO2 مایع خیس می شوند و با ایجاد شرایط خاص کافئین از آن استخراج می شود.

سپس قهوه ها را خشک می کنند و بعد طبق روال عادی قهوه را رست وبسته بندی می کنند. ایلی با بکار گیری از این تکنولوژی خیال مصرف کنندگان قهوه بدون کافئین خود را از بابت سلامت محصول آسوده کرده است.

ایلی ایتالیا از سال ۱۹۳۳ آغاز به کار کرده است. امروزه از تولید کنندگان بزرگ قهوه جهان محسوب می شود. ایلی همیشه معروف به استفاده از با کیفیت ترین دانه های قهوه عربیکا با بهترین فرآوری  است.

طعم و عطر دی کف اندکی ملایم تر و رنگ آن نیز بسته به روش تولید آن ممکن است تغییر کند.

فواید مصرف قهوه بدون کافئین را بدانیم

دی کف

قهوه دی کف بهترین جایگزین برای افرادی است که نمی توانند کافئین مصرف کنند.

قهوه بدون کافئین حاوی آنتی اکسیدان ها و مواد مغذی است. اسید هیدروکرینامیکی و پلی فنل ها از اکسیدان های اصلی موجود در قهوه هستند. آنتی اکسیدان آن 15 درصد کمتر از قهوه معمولی است.

کاهش 7 درصدی ابتلا به دیابت نوع دو با مصرفقهوه بدون کافئین امکان پذیر است. قاین قهوه با کاهش آنزیم های کبد از آن محافظت می کند.

کاهش مرگ زودرس و ناشی از سکته های قلبی و مغزی از دیگر فواید قهوه بدون کافئین می باشد. می توانید با نوشیدن این نوع قهوه از زوال عقل در اثر افزایش سن جلوگیری کنید.

مصرف روزانه و در زمان های مناسب  آن موجب داشتن پوستی زیبا و بدون چروک می گردد که علت آن هم به دلیل وجود آنتی اکسیدان ها است که با رادیکال های آزاد مبارزه و از پوست محافظت می کنند.

کسانی که با نوشیدن قهوه دچار رفلاکس اسید معده و سوزش سردل می شوند می توانند از آن استفاده کنند تا سوزش کمتری را احساس کنند.

مضرات قهوه بدون کافئین

دی کف

ایجاد اختلال در تراکم استخوانی از عوارض ناشی از مصرف بیش از اندازه قهوه بدون کافئین می باشد. وقتی سطح اسیدیته در بدن شما بالا باشد، با ایجاد تعادل منفی کلسیم و مواد معدنی، شما را مستعد پوکی استخوان می کند.

قهوه بدون کافئین  می تواند سطح کلسترول بدن را افزایش داده و همچنین موجب بیماری روماتیسم مفصلی شود. نوشیدن چهار فنجان در روز ابتلا به این بیماری را افزایش می دهد.

به علت استفاده از حلال های شیمیایی در حین تولید  قهوه بدون کافئین، مصرف زیاد آن می تواند مشکلات تنفسی و حتی آسیب های عصبی ایجاد کند.

البته گفتنی است که بیشتر این موارد در اثر زیاده روی در مصرف ایجاد می شوند و اگر بتوانیم مصرف خود را کاهش و در بازه های زمانی مناسب تنظیم بکنیم می توان از این عوارض در امان ماند.

0/5 ( 0 نظر )

پرسش ، پاسخ ، دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture