جایگزین قهوه و بررسی گزینه های مناسب برای ایجاد انرژی در شما!

اگر بخواهیم در مورد جایگزین قهوه و مواردی که می تواند نیاز شما برای تولید انرژی و بیدار ماندن را مرتفع کند بیان کنیم موارد مختلفی وجود دارد که ما سعی داریم بهترین موارد طبیعی و سنتی که می توانید در برنامه غذایی خود قرار دهید را بازگو کنیم.

اول لازم است بدانید که ما این مقاله را برای انی بازگو نمی کنیم که شما از نوشیدن قهوه منصرف شوید، یا بخواهیم بخاطر بد بودن قهوه چیزی را جایگزین آن کنیم، بالعکس قهوه یک نوشیدنی فوق العاده و با ویژگی های منحصر به فرد می باشد که نوشیدن یک فنجان قهوه با هیچ چیزی قابل جایگزین نمی باشد.

مواقعی پیش می آید که شما مجبور هستید گاهی نوشیدن قهوه را فراموش کنید به طور مثال در زمان بارداری برای بعضی از افراد ممکن است نوشیدن قهوه مضر باشد و در آن زمان است که شما مجبور می شوید به دنبال جایگزین قهوه باشید.

نوشیدنی های مناسب برای جایگزین کردن با قهوه

جایگزین کردن قهوه

وقت شما به سراغ گزینه های طبیعی و سنتی برای جایگزین کردن قهوه می روید به احتمال فراوان اولین موضوعی که به ذهن شما خطور خواهد کرد چای و نوشیدنی های مختلف تهیه شده از آن به ذهنتان می آید.

ما نیز به طور قطع با شما در این موضوع هم عقیده ایم و به همین خاطر به طور کامل بهترین چای های مناسب برای جایگزین کردن آن در رژیم غذایی را برای شما در یک مقاله مجزا معرفی کرده ایم.

اما یک مشکلی که در مورد چای برای جایگزینی قهوه می توان به ان اشاره کرد کافئین بالای آن می باشد که هرچند در بعضی از مدل های چای این موضوع کمی کمتر است ولی بازم هم قابل توجه می باشد این موضوع، به همین خاطر به سراغ گزینه های دیگری به جز چای می رویم برای این جایگزینی:

ترکیب آب و لیموی طبیعی

نوشیدنی آب و لیمو

یکی از دلایل مهم محبوبیت قهوه و نوشیدن آن میزان انرژی می باشد که مخصوصا در اوایل صبح برای شروع یک روز خوب به انسان می دهد می باشد.

نوشیدنی آب و لیمو یک گزینه بسیار مناسب برای ایجاد انرژی در بدن انسان می باشد که نه تنها حاوی کافئین و کالری نمی باشد، بلکه میزان قابل توجهی ویتامین سی C به بدن شما وارد می کند.

به طور قطع از فواید ویژه این ویتامین در بدن کمی خبر دارید، افزایش سیستم ایمنی، سلامتی پوست، سلامت رباط و تاندون های بدن و … از جمله مهترین این موارد می باشد.

برای ایجاد یک روز پر انرژی می توانید از آب یک نصف لیمو و ترکیب آن با یک لیوان آب، به عنوان یک جایگزین قهوه مناسب استفاده کنید.

 نوشیدنی آب و سرکه سیب

سرکه سیب

مورد بعدی که می توانید به جای قهوه آن را بنوشید و از تاثیرات بیدار ماندن و انرژی آن بهرمند شوید ترکیب آب و سرکه سیب می باشد، استفاده از سرکه سیب به تنهایی باعث ایجاد آسیب در دندان های شما می شود.

سرکه سیب در واقع دارای ترکیباتی می باشد که تاثیرات چشم گیری بر روی میزان سطح قند خون بدن دارد که این ترکیب اسید سیتریک می باشد.

میزان کافئین موجود در این نوشیدنی نیز صفر می باشد که از سیب تخمیر شده تهیه و مصرف می شود.

نوشیدنی کاکائو و شیر داغ

کاکائو و شیر داغ

مورد بعدی که می توانید برای جایگزین کردن قهوه از آن استفاده کنید کاکائو می باشد، این ماده خوراکی به خاطر طعم ظاهری شبیه به قهوه برای کسانی که خیلی عاشق قهوه می باشند گزینه بسیار مناسبی می باشد.

بر خلاف قهوه، کاکائو باعث می شود که شما بتوانید به راحتی و در آرامش بخوابید، هرچند این ماده کمکی برای بیدار ماندن شما نمی کند امی گزینی بسیار مناسبی برای جایگزین کردن میزان انرژی قهوه می باشد.

ترکیب کاکائو و شیر داغ به همراه یک شیرین کننده یک نوشیدنی فوق العاده ای به همراه می آورد که برای نوشیدنی صبحگاهی بسیار گزینه مناسبی می باشد که به خاطر وجود منیزیم در آن آرامش عضلات بدنی برای شما به همراه می آورد.

نوشیدنی شیر طلایی

شیر طلایی

و در آخر می خواهیم یک نوشیدنی هندی که شاید خیلی با نام آن آشنا نباشید را برای شما معرفی کنیم، این نوشیدنی را اگر بخواهیم از لحاظ خواص و اهمیت با جایگزین کردن قهوه بسنجیم باید بگوییم که به طور قطع به خاطر مواد استفاده شده متنوع در آن دراری خواص بیشتری نسبت به قهوه می باشد.

برای تهیه این نوشیدنی لازم است، پودر زرد چوبه ( تقریبا یک‌ چهارم فنجان)، فلفل آسیاب شده (نصف قاشق)، آب تصفیه شده (یک فنجان) را با هم تریکب کنید و کمی روی گاز حرارت دهید تا یک خمیری بدست بیاید که در اصطلاح به آن خمیر زرد چوبه می گویند، در ادامه تقریبا نصفی از این خمیر را با یک لیوان شیر بادام (یا شیر نارگیل) مخلوط کرده و گرم می کنید.

در آخر نیز کمی عسل به نوشیدنی خود اضافه کرده و از شیر طلایی به عنوان یک جایگزین قهوه و نوشیدنی سالم لذت می برید.

پرسش ، پاسخ ، دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture