بهار نارنج یک آرامبخش طبیعی خوش عطر، خواص و تهیه آن

دمنوش بهار نارنج یکی از آرامبخش های طبیعی برا ی رفع استرس و خستگی شماست.  شکوفه های درخت نارنج را که خشک شده را می توانید دم کنید و یک فنجان سلامتی همراه با آرامش بنوشید!

آیا می خواهید راز پوست زیبا را بدانید؟ دمنوش بهار نارنج! ممکن است فکر کنید که آیا واقعا چنین تاثیری دارد؟  بله، فواید سلامتی این دمنوش هم مانند سایر دمنوش های گیاهی زیاد می باشد که به آنها اشاره می کنیم!

البته روغن شکوفه های بهار نارنج هم بسیار مفید هستند! لطفا با ما همراه باشید تا طرز تهیه این دمنوش با خواص اعجاب انگیز آن را خدمتتون بیان کنیم!

مزایای شگفت انگیز استفاده از بهار نارنج

لطافت پوست شما

فواید سلامتی بهار نارنج

دمنوش بهار نارنج به دلیل اثرات شگفت انگیز روی پوست شناخته شده است. این یک ماده عالی برای پوست های چرب است.

به اندازه ای ملایم است که حتی در محصولاتی که برای نوزادان تهیه می شود از آن به عنوان ماده تشکیل دهنده استفاده می شود.

برای نرمی و درخشش پوست شما مناسب  است. به مرطوب شدن پوست شما کمک می کند و باعث می شود که در طول روز مانند ساتن احساس شود. التهابات و قرمزی پوست را رفع می کند!

اعصاب را تسکین می دهد و آرامش می بخشد

یکی از دلایلی که دمنوش بهار نارنج در آروماتراپی بسیار مورد استفاده قرار می گیرد، اثر تسکین دهنده آن روی اعصاب است.

اضافه کردن آن به آب حمام شما باعث تسکین تنش و حتی سردردها می شود. همچنین به رفع استرس و اضطراب کمک می کند.

البته اگر عصاره آن را در حمام استفاده کنید بهتر است!

ناراحتی های معده را رفع می کند

رفع ناراحتی معدهدر خاورمیانه از بهار نارنج به روش های متنوعی استفاده می شود. به عنوان یک درمان طبیعی برای معده ناراحت، سوء هاضمه و گاز معده شناخته شده است که با شگفتی کار می کند مخصوصا برای کودکان، و آن را به یک درمان عالی طبیعی و بی خطر تبدیل می کند.

تنفس و براق شدن مو

عصاره بهار نارنج در بسیاری از محصولات مراقبت از مو نیز استفاده می شود. نه تنها بوی کاملاً شگفت انگیزی می بخشد بلکه به تنفس مو کمک می کند تا قوی باشد. دمنوش بهار نارنج موهای شما نیز براق می کند.

تازه و تمیز کردن هوای منزل

یکی از بهترین چیزهایی که در مورد دمنوش بهار نارنج وجود دارد، رایحه زیبای آن است. هنگامی که آن را در خانه دارید، نیازی به یک خوشبو کننده هوای تجاری ندارید.

کافی است چند قاشق چایخوری از این گیاه خشک شده را درون یک قوری چای در حال دم تان بریزید و بگذارید عطر طبیعی آن تمام فضای خانه شما را پر کند. البته طعمی که به چای شما می بخشد فوق العاده است! پیشنهاد می کنم حتما امتحانش کنید!

بنوشید تا خواب آرامی داشته باشید

بهار نارنج خاصیت آرام بخش دارد. این برای افرادی که از بی خوابی رنج می برند بسیار عالی است. تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که دمنوش آن را بنوشید یا مقدار کمی از برگ خشک آن را روی پاتختی خود بذارید تا عطرش بپیچد!

روش تهیه 

تهیه دمنوشابتدا از یک عطاری مطمئن می توانید برگ های خشک شده بهار نارنج را تهیه کنید.

یک قاشق غذاخوری از آن را درون قوری خود ریخته و آب جوشیده شده را بر روی آن ریخته و می گذاریم به مدت 20 دقیقه روی کتری در حال جوش یا روی حرارت کم و غیر مستقیم بر روی شعله کم گاز تا دم بکشد!

می توانید آن را با عسل یا نبات مزه دار کنید و نوش جان کنید.

در روش دیگر می توانید مقداری برگ خشک شده بهار نارنج را به قوری چای تان اضافه کنید تا با چای دم بکشد. واقعا چای را معطر و خوشمزه می کند! که البته خواص آن را هم که با هم خواندیم!

 

پرسش ، پاسخ ، دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture