قهوه نیترو و کلد برو (مقایسه و بررسی هر دو نوشیدنی)

ممکن است با دیدن این موضوع کمی تعجب کنید و با خود بپرسید مگر قهوه نیترو و کلد برو با هم یکسان نبودند؟ موضوعی که به اشتباه در بین بسیاری از دوست داران قهوه گسترش پیدا کرده است، البته این دو قهوه بسیار به هم شبیه می باشند و همین موضوع در ایجاد این غلط رایج بی تاثیر نبوده است.

ما سعی داریم در این مقاله از مجله کافی مافی به طور کامل این دو قهوه را باهم بررسی و تفاوت های آنها را برای شما بازگو کنیم تا بفهمید کدام یک برای نوشیدن شما مناسب تر می باشد.

نگاهی کوتاه به قهوه نیترو و کلدبرو

شناخت قهوه نیترو و کلد برو

در ابتدای کار و قبل از هرچیزی باید گفت هم قهوه نیترو و هم قهوه کلد برو هر دو با آیس کافی یا همان ترکیب قهوه و یخ کاملا متفاوت است و ما قبلا این موضوع را کاملا بررسی کرده ایم.

اگر بخواهیم به طور خلاصه این موضوع را بررسی کنیم باید گفت که شما درون آیس کافی یک قهوه دم شده داغ را با یخ ترکیب کرده و سپس استفاده می کنید اما رد مورد قهوه دم سرد یا کلد برو موضوع کاملا متفاوت است.

شما در کلد بور یک شیوه عصاره گیری متفاوت دارید و با استفاده از قهوه آسیاب شده و خیساندن آن درون آب تصفیه شده به مدت زمانی طولانی که اصولا یک شب طول می کشد یک روش تهیه متفاوت برای قهوه خود در نظر می گیرید.

چند روش خانگی مختلف برای تهیه کلد برو وجود دارد که همگی از یک فرمول ثابت پیروی می‌کنند: آب سرد، قهوه و یک دمِ طولانی شبانه. تغییر در هر کدام از این عوامل منجر به تغییر غلظت و رنگ نوشیدنی می‌شود.

در مورد قهوه نیترو نیز می توان گفت همان قهوه کلد برو می باشد که نیتروژن را وارد آن کنیم، گاها با شنیدن نام نیتروژن بعضی افراد از نوشیدن این قهوه کمی ترس پیدا می کنند اما باید بگوییم از لحاظ سلامتی قهوه نیترو کاملا سالم می باشد و حتی دارای خواص و فواید زیادی برای نیوشیدن می باشد.

وجود کافئین، آنتی اکسیدان ها و ریز مغذی هایی مثل ریبوفلاوین و اسید پانتوتنیک درون این قهوه باعث شده یک گزینه کاملا سالم و مفید در اختیار شما قرار بگیرد.

تفاوت های قهوه نیترو و کلد برو

قهوه Nitro

قهوه نیترو و کلد برو هر دو قهوه یخی به حساب می آیند که دارای یک تفاوت اصلی و ویژه می باشند و آن هم اختلاف در بافت این نوشیدنی ها می باشد که کاملا متفاوت است.

در در قهوه نیترو به خاطر اضافه شدن میلیون ها حباب نیتروژن به آن، شما یک بافت خامه در قهوه مشاهده می کنید. در حالی که در قهوه کلد برو معمولی شما این موضوع را اصلا نمی بینید.

این مهمترین موردی بود که لازم بود در مورد این دو نوشیدنی بدانید، اما این تمام ماجرا نبود، برای ادامه همراه ما باشید.

1. قهوه نیترو احساس جذابی برای نوشیدنی ایجاد می کند.

 

در ابتدای کار از خامه ای بودن قهوه نیترو صحبت کردیم، این ویژگی باعث ایجاد یک نوشیدنی جذاب می شود که در هنگام نوشیدن آن در دهان شما ظاهر می شود، دقیقا همان چیزی که در نوشیدن شیر به همراه میکرو فوم به انسان دست می دهد.

بسته به نوع انتقال نیتروژن به قهوه شما این حالت می تواند کل قهوه شما را شامل شود و یا قسمتی از آن این ویژگی را داشته باشد، اما به طور معمول این حالت خامه ای بخش قابل توجهی از نوشیدنی شما را شامل می شود.

این موضوعی است که قهوه نیترو و کلد برو را مجزا می کند زیرا در قهوه کلد برو این ویژگی را مشاهده نخواهید کرد و یک قهوه ساده و بدون هیچ حبابی در اختیار خواهید داشت.

البته در نوشیدن این دو قهوه یک تفاوت مشخص دیگری نیز وجود دارد این است که در قهوه کلد برو اصولا از یخ برای خنک کردن استفاده می شود اما در قهوه نیترو شما این موضوع را کمتر و به ندرت مشاهده خواهید کرد.

خرید سیلو قهوه و سیلو شکلات

2. قهوه کلد برو عطر و طعم بیشتری را انتقال می دهد.

طعم قهوه نیترو

اما اگر به جای ایجاد احساس از نوشیدن قهوه دنبال طعم و عطر قهوه خود می باشید به طور قطع بین قهوه نیترو و کلد برو شما باید گزینه دوم را انتخاب کنید.

در واقع قهوه کلد برو طعم اصلی قهوه را به شما انتقال می دهد البته با کمی تفاوت نسبت به قهوه داغ و آن هم کمتر بودن طعم تلخی قهوه می باشد که به خاطر کاهش خاصیت اسیدی قهوه در قهوه کلد برو می باشد.

در قهوه کلد برو شما می توانید طعم و مزه قهوه های مختلف را به طور کامل حس کنید اما در قهوه نیترو متفاوت است و وجود حباب های زیاد در آن باعث می شود که زبان شما از درک طعم اصلی قهوه دور شود و دیگر قادر به تشخیص طعم اسیدی و تلخ قهوه نشوید.

در واقع نیتروژن موجود در قهوه نیترو طعم قهوه دریافتی شما را دچار تغییر می کند، البته این موضوع بد نیست بلکه متفاوت است و اگر شما دنبال دریافت طعم واقعی و اصلی قهوه می باشید قهوه نیترو نمی تواند گزینه خیلی مناسبی برای شما باشد.

3. میزان کافئین قهوه نیترو نسبت به کلد برو بیشتر است.

کاقئین نیترو و کلدبرو

همانطور که در بخش های قبل ذکر کردیم، موضوعی که در تهیه قهوه نیترو و کلد برو خیلی تاثیر گذار است حباب ها می باشد، وقتی شما بخش مقدار زیادی حباب درون قهوه خود داشته باشید نیاز است که در دستور العمل خود برای تهیه تغییری ایجاد کنید.

وقتی حباب های شما زیاد می باشد شما نیاز دارید که برای درک بهتره مزه نوشیدنی از قهوه آسیاب شده بیشتری استفاده کنید که همین موضوع باعث می شود میزان کافئین موجود درون قهوه نیترو افزایش پیدا کند.

تقریبا درون قهوه های نیترو این میزان تفاوت کافئین در حد یک شات اسپرسو می باشد، همین عامل باعث شده است که قهوه نیترو گزینه مناسب تری برای بیدار ماندن باشد.

البته فراموش نکنید که قهوه کلد برو نیز میزان کافئین پایینی ندارد و نسبت به بسیاری از نوشیدنی ها مانند لاته و کاپوچنیو از لحاظ میزان کافئین در رتبه بالاتری قرار دارد.

فراموش نکنید واقعا اتفاقی نیست که در بین انواع نوشیدنی های استارباکس این قهوه های نیترو می باشند که در رتبه های برتر قرار دارند و بعد از آنها نیز قهوه های کلد برو در رتبه بندی قرار گرفته اند.

خرید قهوه استارباکس

4. پیدا کردن قهوه نیترو کمی سخت و مشکل است.

شناخت قهوه نیترو و کلد برو

چند سالی هست که قهوه نیترو و نیتروژنی وارد بازار نوشیدنی های قهوه در جهان شده است اما با گذشت چند سال هنوز نتوانسته جایگاه خود را درون مغازه ها و فروشگاه ها به طور عمده پیدا کند.

این موضوع مربوط به کشور ما نیست بلکه در کل نقاط جهان به جز شهرهای برتر دنیا دسترسی به قهوه نیترو کمی سخت می باشد و همین موضوع باعث شده که افراد ترجیح می دهند روی موردی سرمایه گذاری و وقت بگذارند که از رسیدن به آن مطمئن باشند و به سراغ نوشیدن قهوه کلد برو بروند.

اینکه ین این دو نوشیدنی کدام یک برای شما مناسب تر می باشد و بهتر است برای خرید ان اقدام کنید بسته به شما و سلیقه شما کاملا فرق دارد ولی آمار نشان می دهد که بین قهوه نیترو و کلد برو برای مصرف کنندگان این نیترو می باشد که دارای محبوبیت بیشتری برای مصرف می باشد.

اگر هم دوست داشتید که این مقاله را به زبان انگلیسی مطالعه کنید تنها کافیست در اینجا کلید کنید و از خواندن آن لذت ببرید.

فروشگاه قهوه کافی مافی

0/5 (0 نظر)

پرسش ، پاسخ ، دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture